Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2013, 21:14   #1
Marifex
ford::average
 
Avatar Marifex
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Częstochowa
Model: T300
Silnik: 2.0 TDDI 86KM
Rocznik: 2001
Postów: 146
Domyślnie Nie mozna otworzyć auta

Witam Koledzy

Mam popsute wkładki w zamkach drzwi i auto otwierałem centralnym z pilota (dołożony alarm), dziś zamki się nie otworzyły po wyłączeniu alarmu i nie mogę otworzyć żadnych drzwi.

Proszę o rady jak można go otworzyc będe próbował rozwiercić wkładkę w drzwiach przednich lub ostatecznie rozbije szybę wolał bym tego uniknąć).

Mam jeszcze jedno pytanie, tak się złożyło że klamki w obu przednich drzwiach nie chciały ich otwierać w związku z tym dziś wyjąłem je i napawałem nakrętki 6 na poruszające sie blaszki w celu dodatkowego dystansu.
Klamki teraz drzwi otwierały ale czy po zamknięciu wodzik z klamki zewnętrznej otwiera w jakiś sposób zamek w drzwiach, może jest to połączone i dodatkowy dystans blokuje otwarcie zamków w przednich drzwiach i w konsekwencji tego tył też się nie otwiera?

__________________
Marifex
Marifex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2013, 22:49   #2
lgtm
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 182
Domyślnie Odp: Nie mozna otworzyć Transita

Niedawno zatrzasnąłem sobie klucze w bagażniku. Niestety był to jedyny komplet kluczy do tego auta ( VW Polo ). Żeby nie rozwiercać zamków i nie wybijać szyby zadzwoniłem do firmy zajmującej się między innymi 'awaryjnym' otwieraniem samochodów. Po podaniu modelu auta i rocznika usługa otwarcia została wyceniona na 70 zł. Trwało to około 10 min. Nie było żadnych uszkodzeń.
lgtm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2013, 15:14   #3
Marifex
ford::average
 
Avatar Marifex
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Częstochowa
Model: T300
Silnik: 2.0 TDDI 86KM
Rocznik: 2001
Postów: 146
Domyślnie Odp: Nie mozna otworzyć drzwi od pasażera Transit

Do auta się dostałem ale okazało się że nie mogę otworzyć drzwi od pasażera.

Tapicerka zdjęta, mam zamek na wierzchu pociągam klamkę odblokowuje zamek i nic. Mam centralny zamek fabryczny wygląda jakby się zablokował siłownik.

Może ktoś otwierał drzwi prawe od środka i ma jakieś rady jaką dźwignie pociągnąć itp.

Dodam że nie moge zamknąć samochodu bo zamek centralny odbija w pozostałych drzwiach przez te zablokowane.
__________________
Marifex
Marifex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 21:21   #4
tomcioo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nie mozna otworzyć auta

POdepnę się pod temat z podobnym problemem. Zepsuł się zamek w drzwiach przesuwnych oryginalny fordowski z centralnym zamkiem. Padł najprawdopodobniej siłownik i jesli nie uda się coś wymyślic pewnie czeka mnie kupno zamka ( z tego co sie orientowałem około 500zł!!) Mam pytanie do znawców - jak to możliwe że w moich drzwiach nie ma żadnej wkładki, rygla itp itd, nie ma opcji otworzenia drzwi z kluczyka. Czy to jest wogóle mozliwe, że ktoś wymyslił taki patent?? Mam wersję ciężarową ale 9 osobowy z kanapami w srodku normalnie przeszklony itp. Czy jest na to jakiś sposób lub mozliwośc zamontowania zamka na kluczyk??
tomcioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 22:07   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Nie mozna otworzyć auta

Cytat:
Napisał tomcioo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest na to jakiś sposób lub mozliwośc zamontowania zamka na kluczyk??
Jeżeli masz podwójne ryglowanie, to na pewno nie. Jeżeli nie masz podwójnego ryglowania, to bywają drzwi przesuwne z zamkami, z takich trzeba by wyjąć bebechy (gdzieś na szrocie) i przełożyć (plus wypiłowanie otworu pod zamek). Ale moim zdaniem to jest szukanie kłopotów. No i będziesz miał drugi kluczyk do tych drzwi, bo chyba nie chcesz zmieniać dwóch zamków i stacyjki?
Ja mam też tylko jeden zamek w drzwiach kierowcy i mi to nie przeszkadza.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-06-2013 o 22:11
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 21:39   #6
tomcioo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nie mozna otworzyć auta

Znalazłem wkład zamka w idealnym stanie ale niestety z anglika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie dało sie oczywiście przełozyć całości, wsadziliśmy sam siłownik pięknie słychać jak pracuje ale drzwi nadal nie działają. Jutro poszukam jakichś speców od centralnych zamków ale coś mam przeczucie sądząc po stanie tej wkładki że trzeba będzie kupić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomcioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 22:27   #7
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Nie mozna otworzyć auta

Czy może nie odryglowuje ci drzwi? Wczoraj wyciągałem u siebie ten zamek. Gdybym miał wyjety zrobiłbym zdjęcie z miejscem gdzie trzeba wyskrobać trochę plastiku bo wodzik ogryglowujący opiera się o niego i taka zapadka bezpośrednio otwierająca zamek nie wchodzi w odpowiednie miejsce tylko się cofa i klamka ma pusty skok. Jak było nowsze działało, może winą jest postępujęce zużycie elementów.
A do ręcznego odryglowania jest takie pokrętełko w otworze, na płaski szeroki śrubokręt, chyba, że masz zakryte tapicerką.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 13:30   #8
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Centralny zamek

Witam. Centralny zamek zamyka drzwi i otwiera z tym, że zblokowało mi boczne na pakę. Jak próbuje manualnie nic się nie dzieje. Popryskałem wd 40. Nic nie pomogło
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 19:05   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Centralny zamek

Cytat:
Napisał bksfuo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Centralny zamek zamyka drzwi i otwiera z tym, że zblokowało mi boczne na pakę.
Masz podwójne ryglowanie?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 17:13   #10
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Nie mozna otworzyć auta

Tak Wojtku. W słupku są 2 torksy tylko, że nie do ruszenia. CHyba to te co trzymają zamek i jak odkręcę to powinny drzwi odejść i wtedy się pobawię.

2 Pytanie da się oddzielić centralny zamek od obiegu tylnego ? chodzi mi o to, że nie mogę zamknąć samochodu. Czy da się w jakiś sposób to zmostkować aby czujnik widział drzwi boczne i tylne jako zamknięte?


Cytat:
A do ręcznego odryglowania jest takie pokrętełko w otworze, na płaski szeroki śrubokręt, chyba, że masz zakryte tapicerką.
Tego nie rozumiem


PS dzięki Admin za przeniesienie taki wkur.. bylem ze na łatwiznę poszedłem

Ostatnio edytowane przez bksfuo ; 05-03-2014 o 17:18
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.