Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2013, 22:03   #1
kratistos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2008
Model: focus kombi
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Gdzie wymienić rozrząd

Proszę o info gdzie wymienić rozrząd w fokusie MK1 1.6V. Sama wymiana wymaga wiedzy dlatego szukam sprawdzonego mechanika. Myślałem o Fortaxie na Łowińskiego ale po przejrzeniu forum (np wpis z wczoraj) sam nie wiem kto tam pracuje i czy mechanicy to ci sami którzy dostali tyle dobrych opinii na forum.

kratistos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 22:43   #2
lgtm
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 182
Domyślnie Odp: Gdzie wymienić rozrząd

Dokładnie, ciężko powiedzieć jak wygląda sprawa z tymi mechanikami z Fortax.
Ja zaryzykowałem i pojechalem miesiąc temu wymienić rozrząd w MK4 na Łowińskiego. Od tamtej pory przejechalem kilka tyś km i nie było z autem żadnych problemów.
lgtm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 09:42   #3
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Gdzie wymienić rozrząd

Panowie , dobre opinie Fortax zbierał kiedy pracował tam p.Marek Gierczak , to on kierował tym warsztatem i to on wyrobił sobie ''markę'' Fortaxu . Ale jakiś czas temu p. Marek znikł i pojawili się jacyś inni mechanicy o których ja przynajmniej nic nie wiem i dlatego Fortax na dzień dzisiejszy jest niewiadomą . Dlatego trwają poszukiwania gdzie teraz pracuje p. Marek Gierczak . Jak się słuchało tego człowieka to nie było żadnych wątpliwości że się zostawi auto u niego . Ja w moim poprzednim mondeo MK3 wymieniałem u niego sprzęgło + dwumasa , remont zawieszenia , hamulce . I nawet się trafiło za gratis wymiana paska . Tak że no niestety p.Marek się gdzieś zapadł pod ziemię , a to wielka szkoda dla naszych aut.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 21:50   #4
globens
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-07-2010
Skąd: Kraków
Model: md mk III 2.0 TDCI
Silnik: SPALINOWY ;)
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Gdzie wymienić rozrząd

mysle ze spokojnie dadza rade
globens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 20:26   #5
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: Gdzie wymienić rozrząd

Małopolskie
Niepołomice
Auto-Naprawa
warsztat przydomowy
Grunwaldzka 7
512 825 327
794 211 383
wymiana wałków rozrządu,regulacja zaworów szklankami,wymiana 2 wypalonych zaworów i prowadnic+uszczelniaczy ,doszło ściąganie głowicy i ustawienie rozrządu za sama robotę 420 zł

Ogólnie chłopak zna się na rzeczy, super zrobił aż miło się teraz jeździ lekki mankament nie dotrzymuje terminów (poślizg z finałem robót o kilka dni ) ogólnie warsztat na +5

Adam to mechanik ogólnie już znany na fokus klub małopolskaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powołaj się na Tomka z fokus klub ze polecił i będziesz zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 05:57   #6
rasmiroslaw
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Gdzie wymienić rozrząd

panowie mam forda galaxy z 2008 roku i mam przejechane 182kkm kiedy mam wymienic rozrzad
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 08:40   #7
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Gdzie wymienić rozrząd

w 2.0 powinno się wymienić przy 200 tyś. ale dobrze zrobisz i będziesz spał spokojnie jak wymienisz przy 190 tyś. Kurcze ale ty masz silnik 2.2 .
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 19:06   #8
krzysztof73s
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 24-04-2013
Skąd: M
Model: Ford Fokus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gdzie wymienić rozrząd

Pasek rozrządu w Fokusie benzyna 1,6 silnik ZETEC SE (akurat taki posiadam rok 2003) wymieniać należy po 10 latach lub po przejechaniu 150-160tyś .
Mojemu Fokusikowi stuknęło w tym roku 10lat i prawie 150tyś . Kupiłem rozrząd oryginał za 305zł z wysyłką FORD Indeks: 1672143 W komplecie :
* oryginalny pasek rozrządu - Fomoco - FORD Motor Company
* oryginalny napinacz paska rozrządu - automatyczny - FORD
napinacz dla Forda robi miedzy innymi firma DAYCO - i po zdjęciu starego zestawu rozrządu również na napinaczu byla wybita nazwa DAYCO
mechanik za robotę wziął 200zł wraz z wyminą paska wieloklinowego przy okazji FORD Indeks: 1137008 Numer fabryczny z części: 98MF-6C301-DA cena 79zł . W serwisie forda zrobili mi kosztorys jak bylem na przeglądzie tzw.4+ i wymiana samego rozrządu to koszt 1100zł (z ich częściami).
Pasek stary pomimo 10 lat i 149450km był w bardzo dobrym stanie ale jak trzeba wymienić to trzeba .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzysztof73s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2014, 12:20   #9
BMali
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Gdzie wymienić rozrząd

W Wikarze ul Zakopiańska 58 cały rozrząd + Pompa ok. 1600zł.Silnik 1,6 -115KM TI VCT.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2014, 20:24   #10
crazysales
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Gdzie wymienić rozrząd

Przecież Fortax Service to firma Pana Marka Gierczaka więc jak się zapadł pod ziemię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?


Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie , dobre opinie Fortax zbierał kiedy pracował tam p.Marek Gierczak , to on kierował tym warsztatem i to on wyrobił sobie ''markę'' Fortaxu . Ale jakiś czas temu p. Marek znikł i pojawili się jacyś inni mechanicy o których ja przynajmniej nic nie wiem i dlatego Fortax na dzień dzisiejszy jest niewiadomą . Dlatego trwają poszukiwania gdzie teraz pracuje p. Marek Gierczak . Jak się słuchało tego człowieka to nie było żadnych wątpliwości że się zostawi auto u niego . Ja w moim poprzednim mondeo MK3 wymieniałem u niego sprzęgło + dwumasa , remont zawieszenia , hamulce . I nawet się trafiło za gratis wymiana paska . Tak że no niestety p.Marek się gdzieś zapadł pod ziemię , a to wielka szkoda dla naszych aut.
crazysales jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.