Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2013, 20:10   #1
Majson
ford::average
 
Avatar Majson
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-07-2012
Skąd: Dolny Śląsk
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 184
Domyślnie Brzęczenie z tyłu podczas jazdy po kostce - mp3

Witam wszystkich. Ostatnio jadąc po kostce brukowej usłyszałem,że z tyłu z prawej strony coś mi brzęczy. Byłem święcie przekonany,że to gdzieś tapicerka się obluzowała na naszych pięknych drogach. Metodą prób i błędów zacząłem lokalizować. Niestety wszystkie próby podjęte przeze mnie nie dają rezultatu. Rozebrałem boczek drzwi, wyciągnąłem tylną kanapę,pod którą oczywiście poznajdowałem monety (to właśnie je podejrzewałem - niestety to nie one). Ściągnąłem do połowy wykładzinę,tu też nic nie znalazłem. Położyłem oparcia siedzeń, rozebrałem dolną czarną listwę wraz z plastikiem środkowego słupka - także bez rezultatu.
Dźwięki ewidentnie dochodzi z miejsca zaznaczonego na zdjęciu strzałkami, tyle,że z prawej strony. Przykładając ucho tam jest najgłośniej. Dlatego wyeliminowałem bagażnik ( z którego oczywiście wszystko powyciągałem łącznie z kołem zapasowym i roletą). Wątpię żeby coś z bagażnika przenosiło aż tak daleko wibracje.
Idąc dalej dziś podczas wymiany tarcz i klocków z tyłu przeglądnąłem całe podwozie łapiąc za każdą rzecz, skupiając się przede wszystkim na okolicy dźwięku. Wszystko podokręcane, nic nie przypomina tego dźwięku...oprócz metalowych przewodów hamulcowych, które po delikatnym odgięciu brzęczą. Natomiast wątpię,żeby to były one, nawet jeśli to nie byłoby ich tak słychać w środku.
Dodam,że na oponach zimowych nie przypominam sobie,żeby ten świerszcz dawał o sobie znać,choć na 100% pewny nie jestem. Na letnich jeżdżę już drugi sezon i nie pamiętam żeby w tamtym roku mnie to irytowało..

Jadąc z tyłu dźwięk jest najgłośniejszy z miejsca,gdzie zaznaczyłem strzałkami.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tutaj link do dźwięku, nagrany z telefonu leżącego na tylnym dywaniku. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Gdyby komuś nasuwały się jakieś pomysły będę wdzięczny za podpowiedzi.


Ostatnio edytowane przez Majson ; 30-04-2013 o 20:15
Majson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 00:14   #2
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Brzęczenie z tyłu podczas jazdy po kostce - mp3

Spróbuj podczas jazdy gdy wystąpi to brzęczenie delikatnie pociągnąc hamulec ręczny i trzymać, możesz nawet na pierwszy ząbek. Jeśli zniknie to wina zacisku. U mnie też takie brzęczenie występuje podczas jazdy po kostce z tyłu. Winowajca okazał się zacisk hamulcowy lewy tył. Wymieniłem i przestało na jakis czas, niestety znowu powróciło. Przypadłośc zlokalizowałem właśnie poprzez podciągnięcie hamulca ręcznego podczas jazdy. Przy zaciągniętym dźwięk znikał, po puszczeniu powracał. Niestety skutecznego rozwiązania na ten problem nie znalazłem.
Jeśli to nie to to pozostaje szukanie dalej.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 13:59   #3
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Brzęczenie z tyłu podczas jazdy po kostce - mp3

Weż pod uwage osłony termiczne-blachy,potrafią sie poluzowac i niezle brzęczeć na wybojach.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 16:44   #4
zbyszek99
ford::average
 
Avatar zbyszek99
 
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Dolnośląskie, Ziębice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 kucy
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Brzęczenie z tyłu podczas jazdy po kostce - mp3

Sprawdziłbym łączniki stabilizatora z tyłu. Miałem podobnie i też szukałem w środku i pod spodem.
zbyszek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 22:33   #5
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Brzęczenie z tyłu podczas jazdy po kostce - mp3

To zaden lacznik,on wydaje calkiem inny dzwiek i nie jest taki monotonny.
Ja obstawiam na 99% opone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 23:25   #6
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,305
Domyślnie Odp: Brzęczenie z tyłu podczas jazdy po kostce - mp3

kolego sprawdz linki ręcznego mi brzęczały w mk3 a słychać było w środku
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2013, 05:30   #7
zbyszek99
ford::average
 
Avatar zbyszek99
 
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Dolnośląskie, Ziębice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 kucy
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Brzęczenie z tyłu podczas jazdy po kostce - mp3

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To zaden lacznik,on wydaje calkiem inny dzwiek i nie jest taki monotonny. Ja obstawiam na 99% opone
Też tak myślałem i przez 2 miesiąc tak jeździłem.Na asfalcie była cisza a na kostce tłukło. Pojechałem specjalnie zrobić przegląd tyłu i wtedy wyszło, co dziwne to wybity po przeciwnej stronie niż sądziłem po dźwięku, po zmianie cisza.
zbyszek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2013, 08:52   #8
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Brzęczenie z tyłu podczas jazdy po kostce - mp3

Cytat:
Napisał zbyszek99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak myślałem i przez 2 miesiąc tak jeździłem.Na asfalcie była cisza a na kostce tłukło. Pojechałem specjalnie zrobić przegląd tyłu i wtedy wyszło, co dziwne to wybity po przeciwnej stronie niż sądziłem po dźwięku, po zmianie cisza.
W fordach to juz mnie nic nie zaskoczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 12:21   #9
Majson
ford::average
 
Avatar Majson
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-07-2012
Skąd: Dolny Śląsk
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 184
Domyślnie Odp: Brzęczenie z tyłu podczas jazdy po kostce - mp3

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Łączniki też sprawdzałem gdy autko wisiało.Obydwa w nienagannym stanie. Ten dźwięk bardziej przypomina hmmm jakby tylne lampy były poluzowane i na kostce wpadały w wibrację,choć sa one dobrze dokręcone. Piszę o lampach,bo szukam już wszędzie,gdyż może się to przenosić. Choć nadal śmiem twierdzić,że dźwięk dochodzi z dołu...linki ręcznego sztywno siedzą w uchwytach. Kolega Radekg obstawia opony. Też szedłem tym tropem, ponieważ na 99% dźwięk występuje po ich zmianie. Tyle,że opony tak nie brzęczą. Zapewne inna struktura opony letniej bardziej przenosi drgania na karoserię, ew. środek niż miększa zimowa.
Majson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 12:28   #10
mondeonik
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: lubelskie
Model: Mk3 - sedan
Silnik: 2,0 TDCi - 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 145
Domyślnie Odp: Brzęczenie z tyłu podczas jazdy po kostce - mp3

Moim zdaniem to wygląda na opony coś z ich bieżnikiem i wpadają w takie wibracje.
mondeonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.