Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2013, 16:50   #1
dark63
ford::amateur
 
Imię: dark
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Komunikat - usterka układu silnika

Witam
Wybieram się na odczytanie kodu błędu do warsztatu, ale najpierw chcę zapytać czy może ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym objawem, który opisuję poniżej.
Komunikat "usterka układu silnika" zapalił się kilka dni temu, a wraz z nim silnik ma ograniczone obroty i moc.
Jednakże nieraz po dłuższym postoju (noc, po 8 godz. w pracy) po przekręceniu kluczyka, uruchomieniu silnika, komunikatu nie ma i silnik pracuje normalnie.
Komunikat pojawia się dopiero po przejechaniu 500-1500 m a wraz z nim ograniczenia.
Jest to na pewno zbyt mało do postawienia diagnozy, ale jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym to proszę o sugestie.

dark63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2013, 17:40   #2
baca7
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2007
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Komunikat - usterka układu silnika

U mnie z kolei czasami pojawia się problem - podczas jazdy w trasie w aucie brakuje jakby mocy, przyspiesza bardzo powoli bez względu na to jak wciskam pedał gazu. Nie zauważyłem żeby silnik pracował głośniej ani jakoś inaczej dymił, tylko to przyspieszenie. Od razu pojawia się też błąd na wyświetlaczu - usterka układu silnika. Około 2 tygodnie temu zapaliła się pomarańczowa kontrolka błędu silnika, po podłączeniu pod komputer wyskoczył błąd zaworu EGR, który wykasowałem i do dzisiaj pomarańczowa kontrolka się nie pali (zawór EGR był czyszczony latem ubiegłego roku). Wczoraj jadąc ponownie miałem problem z brakiem mocy, zatrzymałem się i zgasiłem silnik. Po chwili odpaliłem i pełna moc wróciła, auto rwie się i przyspiesza jak marzenie. Gdzie szukać przyczyny, co radzicie?
baca7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2013, 19:24   #3
wojta2010
ford::average
 
Imię: WOJTEK
Zarejestrowany: 27-11-2011
Skąd: crawley
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: Komunikat - usterka układu silnika

pierwszy post
przyczyn moze byc wiele najpier komputer potem pomozemy
drugi post
to ze erg czysciles ok roku temu nic nie znaczy moze byc znowu zawalony a skoro komputer mowi erg to ....
wojta2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.