Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2013, 20:53   #1
Oszczerca
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-02-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Zegary, wskaźniki brak reakcji

Witam,
dziś po dłuższym postoju na parkingu po włączeniu zasilania i odpaleniu auta zegary i wyświetlacz licznika nie dały znaku życia po prostu zdechły. Po krótkiej chwili migły i znów zdechły. Kontrolki migaczy, hamulca, otwartych drzwi itp. działały. Po godzince na prakingu gdy już zabierałem się za demontaż zegarów wszystko było ok.Czytałem na forum że może to być wina akumulatora ale jeśli reszta elektryki ok to chyba nie to? Czy to obwieszczenie końca życia zegarów w foce? Focus 1,6 benz. 2004 r.

Oszczerca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 09:45   #2
Oszczerca
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-02-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Zegary, wskaźniki brak reakcji

dziś dodatkowo padły kierunki, nie działają kierunkowskazy. Reszta działa, co to może być?
Oszczerca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 19:24   #3
robruch84
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Sanok
Model: Focus MK1
Silnik: 1800
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zegary, wskaźniki brak reakcji

Witam. Mam pewien problem z moim Focusem. Otóż w pewnym momencie podczas jazdy wskazówka obrotmierza oraz prędkości spadła i pojawiła się kontrola "silniczka" który alarmuje o błędzie ( na początku niewiadomo jakim ). Problem jesto o tyle specificzny ponieważ za chwilę powarca do pierwotnego stanu i tak w kółko. Zdarza się czasami że przez parę dni nic się nie dzieje a czasam że parę dni to trwa i wskazówki leżą podczas jazdy (obrotomierz,prędkość,temperatura - tylko paliwo jest na swojej pozycji ). Dodatkowo kontrola "silniczka" gaśnie i pojawia się. Tak jakby błąd był i go nie było. Nie zawsze ale czasami do zapalonej kontrolki "silniczka" dochodzi kontrola "wykrzynik" i też gaśnie i się pojawia. Słyszałem o poradach takich jak "sprawdź czujnik prędkości, sprawdź akumulator". Akumulator jest ok bo sprawdzałem pod prostownikiem, co do czujnika prędkości to nie. Pamiętam sytuację jak wracałem z Krakowa nową autostradą i miałem jakieś 140,150 km/h i obroty na poziomie 3 tyś. Problem wtedy zaniknął więc na chłopski rozum może to mieć związek z akumulatorem ? Nagle dostał mega ładowanie i przestał świrować. Dodam że nie podłączałem go jeszcze pod komputer ale zamierzam to zrobić w najbliższych dniach. U mojego Ojca w Renault Thalia ta sama kontrolka "silniczka" pojawiła się dlatego że ostro wyprzedzał a miał wycięty katalizator i sonda źle zdiagnozowała emisję spalin ale po resecie już ma ok. Proszę o pomoc. Moz w waszych Focusach pojawił się podobny problem. Chciałbym mniej więcej dojść co to może być zamiast płacić roboczy godziny elektromechanikowi zanim do tego dojdzie. Auto jeździ tak jak jeździło, bez zmian. Problem to tylko te wskazówki.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
robruch84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 09:16   #4
Oszczerca
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-02-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Zegary, wskaźniki brak reakcji

j.w. u mnie były to padające zegary, dobry elektryk poradził sobie bez wymiany. Poprawił luty i coś tam jeszcze podłubał i jak na razie jest ok.
Oszczerca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
wskaznik temperatury , wskaźnik paliwa , zegary



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.