Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2012, 08:01   #1
zbynio007
ford::average
 
Avatar zbynio007
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Nie pali, nie równa praca silnika

Witam Panów,
Ponownie muszę napisać do was o poradę, gdyż moje kochane mondeo znowu coś trafiło, a mianowicie w ostatnim czasie moje mondeo ciężko pali a raczej w ogóle nie chce zapalić. Wczoraj pojechałem nim do pracy, rano odpalił było chyba wszystko okey, postał 5h na lekkim mrozie, wsiadam odpalam i przez okolo 2 minuty chodził dobrze, następnie zaczął "prychać, strzelać" tak jakby w kolektor, silnik chodził bardzo nie równo więc go zgasiłem, przełączyłem na benzynę odpaliłem znowu i tak samo z tym ze jak już go zgasiłem to amen. Nie nie pali, akumulator, rozrusznik, ładowanie jest dobre. Kręci ale nie pali. Dwa tygodnie temu miałem ten sam problem, postał trzy dni w garażu, a kiedy przywiozłem mechanika odpalił i było wszystko okey. Mam wrażenie ze może to być problem z zapłonem a mianowicie z cewka zapłonowa. W aucie mam juz założona 3 lub 4 cewkę które psują się średnio co roku, z tym że jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się tak że auto nie paliło w ogóle. Ost jak miałem zepsutą cewke to palił ale chodził nie równo tak jakby na 3 swiecach.

Szanowni forumowicze, znawcy, profesionaliści i amatorzy proszę was o opinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam jeszcze że jest to Ford Mondeo MK3 2001r 1.8 Duratec 16V 115km z sekwencja gazu Stag 300

zbynio007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 17:34   #2
tomaszfg
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 16-06-2012
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Ford Mondeo Ghia mk3
Silnik: 2.0 tddi 115km
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie pali, nie równa praca silnika

Być może są to kable zapłonowe, nie mam benzyny i nie miałem nigdy takiego problemu.
Ale mój brat miał fiata punto w benzynie i gazie i miał podobne objawy do twoich. Raz mu palił na dotyk a raz kompletny trup, dławił się na wolnych obrotach, szarpał w czasie jazdy. U mojego brata powodowało to wilgoć po prostu gdy było z byt wilgotno na kablu powstawało zwarcie i silnik pracował jakby na 3 świecach. Jak wymienił kable to automatycznie samochód zachowywał się jak nowy.
Taka jest moja podpowiedz na twój problem
tomaszfg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 21:30   #3
remautogaz1
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-12-2012
Skąd: Eindhoven
Model: ford mondeo
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie pali, nie równa praca silnika

Witam.Nie wiem jaka masz inst.gazowa .Sprawdz czy kolektor ssacy jest caly( postał 5h na lekkim mrozie, wsiadam odpalam i przez okolo 2 minuty chodził dobrze, następnie zaczął "prychać, strzelać" tak jakby w kolektor, )Jesli tak sprawdz przeplywomierz powietrza.Zycze ci abym sie mylil.Przewody wysokiego nap.mogly by byc ,ale piszesz ze stal na mrozie ,wiec to chyba nie to.Powodzenia
remautogaz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 15:21   #4
zbynio007
ford::average
 
Avatar zbynio007
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Nie pali, nie równa praca silnika

Cytat:
Napisał remautogaz1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Nie wiem jaka masz inst.gazowa .Sprawdz czy kolektor ssacy jest caly( postał 5h na lekkim mrozie, wsiadam odpalam i przez okolo 2 minuty chodził dobrze, następnie zaczął "prychać, strzelać" tak jakby w kolektor, )Jesli tak sprawdz przeplywomierz powietrza.Zycze ci abym sie mylil.Przewody wysokiego nap.mogly by byc ,ale piszesz ze stal na mrozie ,wiec to chyba nie to.Powodzenia
przewody zmienilem w zeszlym roku na motocrafta i dalem za nie 220zl mialy byc jakies lepsze wiec mi sie zdaje ze odpada, zmienilem wtedy tez cewke na beru, oraz swiece na ngk. A co do przeplywomierza to w 1.8 benzynie nie ma takiego urzadzenia ;/
zbynio007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 15:32   #5
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Nie pali, nie równa praca silnika

pozostaje sprawdzic czy jest iskra na swiecach, moze znow cewka, a moze komputer LPG
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 28-12-2012 o 15:57
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 16:40   #6
zbynio007
ford::average
 
Avatar zbynio007
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Nie pali, nie równa praca silnika

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozostaje sprawdzic czy jest iskra na swiecach, moze znow cewka, a moze komputer LPG
wlasnie iskra na swiecach jest, podmienilem dzisiaj swiece od mojego kolegi i nie mam juz pojecia. Cewka zdaje mi sie ze tez chyba nie, bo nawet jesli by padla cewka to auto powinno palic i conajwyzej chodzic na 2-3 garach a tu 0. Kreci, kreci tak jakby juz lapal i odcina zaplon. Pozatym tez zalozylem stara cewke ktora jest uszkodzona ale wtedy przynajmniej na niej palil ale chodzil bardzo nie rowno, i ten zabieg tez nic nie pomaga. Jeszcze wymyslilem dzisiaj z kuplem ze to moze byc wina instalacji lpg, ze istnieje mozliwosc iz awarii ulegl sterownik ktory przelacza z gazu na benzyne, a przeciez w takiej temperaturze auto nie odpali od razu na gazie.


I zaprowadzilem go do mechanika bo tutaj juz sam chyba nie poradze. Oczywiscie nie byl ucieszony bo to takie szukanie, i to co on chcial sprawdzac ja juz sprawdzilem ale obiecal ze bedzie szukal.


Kurcze lubie swojego mondziaka, ale ten incydent juz mnie wyprowadzil z rownowagi, bo to znowu pewnie jakas "pierdola" a sam nic zrobic nie moge, i zdecydowalem ze jak go naprawie to idzie na allegro. Nie wiem teraz czy znowy chce Forda, bo juz sie troche zrazilem, samochod jest u mnie w rodzinie 6 lat i praktycznie nie bylo nigdy z nim problemow, zaczelo sie ponad rok temu jak zalozylem lgp. Nigdy wiecej LPG!

Ostatnio edytowane przez zbynio007 ; 28-12-2012 o 16:44
zbynio007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 17:00   #7
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Nie pali, nie równa praca silnika

tak odbiegając od tematu do mondka tylko świece oryginały motorcarafta, szczególnie jeśli ma lpg
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 17:47   #8
zbynio007
ford::average
 
Avatar zbynio007
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Nie pali, nie równa praca silnika

Cytat:
Napisał franczesko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak odbiegając od tematu do mondka tylko świece oryginały motorcarafta, szczególnie jeśli ma lpg
takie kolego sa zalozone, nie pamietam oznakowania ale pamietam koles w sklepi mowil ze te motorcrafy sa najlepsze do lpg chyba placilem wtedy cos 50+zl za sztuke.

wracajac do mondka to wrocilem wlasnie od mechanika, ktory twierdzi ze musi to byc ktorys czujnik od gornego lub dolnego ustawienia walu, jutro ma przywiesc od brata z jakiegos anglika i podmienic zobaczyc czy pomoze


No i nie pomoglo, juz mi sie cos dzieje ;/ chociaz mamy teraz kolejny trop, juz mielismy rezygnowac na dzisiaj ale jeszcze sprawdzilismy czy podaje benzyne na listwie noo i lipa, nie podaje. I tutaj sie zaczyna problem czy to pompka z baku padla, czy moze sterownik od lpg nie przelacza na benzyne...


Ostatecznie okazalo sie ze padla pompka w baku. Dostała zwarcia i sie spalila. Powod? Raczej nie znany. Problem rozwiazany.

Ostatnio edytowane przez zbynio007 ; 02-01-2013 o 19:55 Powód: Problem rozwiazany
zbynio007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 20:38   #9
RUDIOLA
ford::amateur
 
Imię: RADEK
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: SOBIENIE
Model: MONDEO MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie pali, nie równa praca silnika

Lepiej kupić zamiennik cewki (BOSH) ,czy orginał z rozbitego?
RUDIOLA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 20:51   #10
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Nie pali, nie równa praca silnika

zamiennik boscha jest ok, ja kupiłem i śmiga bez problemu (choć stara cewka okazała się że była ok) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pyzatym zawsze jest gwarancja na 2 lata, a z używką gwarancja jest ale... do płotu złomu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.