Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2012, 18:54   #1
hevea
ford::amateur
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: Konin k/Lichenia
Model: s-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie 6000cd ...cd nie działa, jaka zmieniarka

witam, mam auto z salonu 2009 przed fl, radio 6000cd od jakiegos czasu wypluwa płyte cd po wsunięciu i pokazuje error na wyswietlaczu. wizyta w serwisie tylko dla formalności - skończyła się obśmianiem mnie przez elektryka - robocizna to ponad 200pln + vat - bez gwarancji, że cd sie naprawi. Szukam porady - miał kto taki problem? jest sens sie babrac czy lepiej wymienic - na aldrogo są po 200-300 pln tyle ze bez gwarancji, no moze rozruchowa. a moze zostawic radio jak jest i dokupic zmieniarkę cd?? Jesli tak to jaka, za ile i gdzie radzicie zamontować ??

hevea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2012, 20:17   #2
hevea
ford::amateur
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: Konin k/Lichenia
Model: s-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: 6000cd ...cd nie działa, jaka zmieniarka

hop hop, ktos coś napisze - szukalem na forum i nic - wszyscy chwalą 6000cd jako bezproblemowe ;-( a ja nie wiem czy sie drugi raz w nie pakować czy lepiej kupic SONY mp3 np ale w sumie pytanie czy to będzie chodzić s-max przed fl ale z kolei już nie ma antenki na dachu
hevea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 19:08   #3
Fokus08
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: Kraków
Model: FFII FL
Silnik: było 1.6 Duratec 100KM, jest 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: 6000cd ...cd nie działa, jaka zmieniarka

Hej,

trzeba by było zobaczyć na laser bo to główna przyczyna niedziałania cd wszelkiego rodzaju. co do zmieniarki ja próbowałem do tego radia dołożyć tyle że w focusie i nic z tego nie wyszło :/ nie chciało to współpracować - może wina gemu. Teraz mam sony i zmieniarka działa i lepiej gra.

Pozdrawiam jak coś to pisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fokus08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 21:30   #4
hevea
ford::amateur
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: Konin k/Lichenia
Model: s-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 3
Unhappy Odp: 6000cd ...cd nie działa, jaka zmieniarka

Cytat:
Napisał Fokus08 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,

trzeba by było zobaczyć na laser bo to główna przyczyna niedziałania cd wszelkiego rodzaju. co do zmieniarki ja próbowałem do tego radia dołożyć tyle że w focusie i nic z tego nie wyszło :/ nie chciało to współpracować - może wina gemu. Teraz mam sony i zmieniarka działa i lepiej gra.

Pozdrawiam jak coś to pisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle, że 6000cd w Focusie i w S-maxie to inne radia - przynajmniej wizualnie ;-)
Ciekaw jestem czy w eśku 2009 przed FL ktos wymieniał radio na soniaka (symbol chyba 6006cd) i o tyle to dziwne, że mam eśka 2009 przed FL jako się rzekło ale... nie ma na dachu anteny ani tej dziwnej płetwy z tyłu... diabli wiedzą jaka tam jest instalacja, nawet w serwisie nie potrafią pomóc.

Dzięki Fokus08 za dobre chęci. Swoją drogą to radio fordowskie i zestaw głośników dawany w standardzie to jakaś padaka.

Ostatnio edytowane przez hevea ; 12-11-2012 o 21:33
hevea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 13:05   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,532
Domyślnie Odp: 6000cd ...cd nie działa, jaka zmieniarka

1)

Cytat:
Napisał hevea Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle, że 6000cd w Focusie i w S-maxie to inne radia - przynajmniej wizualnie ;-)
[...]
W focusie mk2 po lifcie i s-maxie masz owalne radio

2)

Cytat:
Napisał hevea Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle, że 6000cd w Focusie i w S-maxie to inne radia - przynajmniej wizualnie ;-)
[...]
Nie chodzi o konkretny model sprzetu tylko o "ideę" = nie podpinaj zmieniarki tylko wymień radio

Jeśli już jesteśmy tacy dokładni
- w mondeo mk3 z 2006 roku wymieniłem radio Ford 6000 (prostokątne), na radio Ford-Sony 6CD (z wbudowaną zmieniarką i byłem zadowolony)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


- w mondeo mk4, wymieniłem radio Ford 6000 (owalne) na radio Ford-Sony 6CD + MP3 i tez jestem zadowolony

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Generalnie - uważam, że lepszym rozwiązaniem jest założenie dedykowanego radia Sony ze zmieniarką niż podpinanie zmieniarki.
Na forum były tylko pytania ale nie przypominam sobie czy komuś udało się podpiąć zmieniarkę do prostokątnego radia 6000 (więc po co sobie szukać problemów)
Wymiana radia 6000, na Sony jest Plug&Play (przynajmniej elelktrycznie)

Znalezienie radia, pasującego do naszego auta, to tylko kwestia techniczna, a nie problem.

Gdy miałem focusa mk1, to dokładałem zmieniarkę ale tam nie było prooblemu z podpięciem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 13-11-2012 o 14:29
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 13:16   #6
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: 6000cd ...cd nie działa, jaka zmieniarka

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie - uważam, że lepszym rozwiązaniem jest założenie dedykowanego radia Sony ze zmieniarką niż podpinanie zmieniarki
Trzeba dodać że SONY czyta MP3 więc jak dla mnie zmieniarka jest średnio potrzebna.
Dobrej jakości pliki mp3 nagrasz na CD-RW w ilości około 100 szt a jak się znudzi to następne..
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.