Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2012, 17:11   #1
przemik27
ford::beginner
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Lędziny
Model: Fiesta, Mondeo, S-max
Silnik: 1,3 - 1,8 - 1,8
Rocznik: 2001 - 2000 - 2008
Postów: 16
Domyślnie Ogrzewanie na zero a grzeje?

Witam Wszystkich Forumowiczów
Mam problem z ogrzewaniem. Przy wyłączonym (zamkniętym ogrzewaniu) czuję ciepłe powietrze lecące z kratek. O co tu chodzi?
Macie jakieś pomysły???

przemik27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 18:17   #2
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Ogrzewanie na zero a grzeje?

hej. właśnie poradziłem sobie z tym w ka (takie same ogrzewanie) winnym był tranzystor w panelu ogrzewania (irfl 4105 w mofset).Ja kupiłem taki za 2.50zl+cena lutowania 10zł. aby go wymienić trzeba wyjąć radio i odkręcić 2śrubki pod radiem i 2 na dole panelu aby wyjąć ten mniejszy panel sterowania(z pokrętłami). Może być także uszkodzony zawór w komorze silnika na podszybiu ale z tym jest dużo więcej roboty-trzeba rozkręcić plastiki pod szybą i rozpiąć zawór (4 wężyki i kostka)cena zaworu ok 60-100zł. wyjąłem wcześniej zawór i połączyłem przewody tulejkami ale jak się okazało grzało lekko cały czas .założyłem z powrotem zawor i wymieniłem tranzystor na panelu i jest ok. grzeje wtedy kiedy pawinien. powodzenia . daj znać jak poszło.

Ostatnio edytowane przez yaarofox ; 07-11-2012 o 17:38
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 21:22   #3
przemik27
ford::beginner
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Lędziny
Model: Fiesta, Mondeo, S-max
Silnik: 1,3 - 1,8 - 1,8
Rocznik: 2001 - 2000 - 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ogrzewanie na zero a grzeje?

dzięki za szybką odpowiedź, jutro demontaż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wymiana tranzystora
przemik27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 21:02   #4
rombra
ford::amateur
 
Imię: Romuald
Zarejestrowany: 28-11-2012
Skąd: Biała Podlaska
Model: Fort Fiesta
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ogrzewanie na zero a grzeje?

Fordzie fiesta MK4 napięcie 12v z bezp. F2 jest na oświetlenie wnętrza (podsufitka) //zegarek //radio// i elektronikę sterowania ogrzewaniem na pin 2 wtyczki . Napięcia 12v na pinie2 niema i procesor nie steruje nap. na tranzystorze IRFL 4105 a ten nie steruje elektro zaworem(12v-0V) bramka.
Przez cewkę zaworu nie płynie prąd zawór jest otwarty ciepła woda płynie do nagrzewnicy i dmucha ciepłe powietrze. Od F2bezp.i.t.d do radia12V jest
Na elektronice sterowania brak/pomogła więc zworka z oświetlenia 12 V panelu ster.(pin4 z pin2) działa sterowanie nawiewem(ciepło/zimno) ale przy włączonych światłach pozycyjnych .Przy obecnych przepisach nie przeszkadza to w pracy, lepsze było by 12V mieć z bezp.F2 ale tam trudno podłączyć przewód a może z podsufitki/zegarkalub radia
Nie wiem gdzie ta przerwa w przewodzie szukam porady
rombra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 10:17   #5
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,228
Domyślnie Odp: Ogrzewanie na zero a grzeje?

Witam - cytuję ; " Przez cewkę zaworu nie płynie prąd zawór jest otwarty ciepła woda płynie do nagrzewnicy i dmucha ciepłe powietrze " w moim przypadku ; Fiesta mk5 do wtyczki podłączyłem żarówkę - ogrzewanie wyłączone ŚWIECI, ogrzewanie na max. również ŚWIECI , czyli mogę domniemywać, że padł zawór nagrzewnicy ? Zdarza się jednak, że raz jest OK tzn. bez grzania a innym grzeje na MAX. Kto miał podobny przypadek i może coś doradzić ? Dzięki i pozdrawiam.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.