Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2012, 23:02   #1
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Nierówna praca silnika na biegu jałowym.

Witam !

Mondeo fajne, ale... kolejna usterka. Moje Mondeo bardzo nierówno pracuje na biegu jałowym. Falowanie obrotów, brzydki dźwięk silnika, drgania w kabinie ehh.. dodatkowo problem z wyciekającym olejem nie wiadomo skąd, ponieważ cała dolna część jest nim ubrudzona. Temat już poruszałem nawet na forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Wczoraj byłem u mechanika z zamiarem naprawy wycieku oleju przy okazji wymieniłem na nowy wraz z filtrem paliwa. Usterka nie została wyeliminowana, ponieważ nie widać skąd olej ucieka, bo jest wszędzie pod silnikiem.. Przed oględzinami muszę wybrać się na mycie silnika. Wcześniej drgania były odczuwalne, ale nie do tego stopnia co teraz. Po wyjeździe z Warsztatu od razu rzuciło mi się w oczy dziwne klekotanie podczas delikatnego przyspieszania, którego na pewno nie było i bardziej intensywne dymienie z rury wydechowej... poza tym, gdy zdejmę nogę lekko z gazu czuje drgania podczas jazdy. Auto przyspiesza równo nie ma wahań, odpala na dotyk nawet podczas minusowej temperatury pomimo małego akumulatora (~63mA) , z tego co zauważyłem ma chyba zaślepiony EGR bo widać blaszkę na łączeniu. Co to może być ? Wiem, że po wymianie oleju był odkręcany jeden wtrysk w celu odpowietrzenia przewodów paliwowych (dokładnie się nie znam). Jest szansa, że został źle zamontowany ponownie? Auto mam 2 msce i powoli wychodzą cuda.. Ktoś z Was spotkał się z czymś takim ? Mechanik też stwierdził jakieś przedmuchy na intercoolerze. Wrzucam link do filmiku na youtube pokazujący obroty silnika na biegu jałowym.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Proszę o pomoc.

GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 13:20   #2
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym.

Zainteresowanie małe tematem, ale napiszę co byłą przyczyną ww objawów być może komuś się przyda. Diagnoza: padał wtrysk, który był odkręcany w celu odpowietrzenia układu paliwowego podczas wymiany filtru/a paliwa. Ten wtrysk nigdy nie był robiony natomiast wszystkie 3 pozostałe tak dlatego też wykluczam możliwość złego ponownego zamontowania. Tamte kiedyś padły, więc ten też doczekał się swojego końca. Regeneracja wtrysku tj wymieniony cały środek koszt 550 zł.. Po wymianie dodatkowo napinacza paska, wszystkich kół na osprzęcie (oprócz tego największego) i samego paska na razie wydaje się być ok. Olej natomiast wyciekał przez zimering. Samochód dopiero wczoraj odebrałem, więc dużo go nie użytkowałem. Jeszcze czeka mnie regeneracja pompy wtryskowej, nie dość, że ropa droga to jeszcze bezczelna pozwala sobie puszczać trochę paliwa bokiem.. Ehhh :/

Koszt naprawy 1650 zł.
GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 23:34   #3
art2
ford::beginner
 
Avatar art2
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 19-11-2012
Skąd: zielona góra
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym.

U mnie na biegu jalowym po chwili drży auto. podejrzewam, że to dwumasa. Zobaczymy z czasem co to bedzie. Chyba, że ktoś ma inne zdanie na ten temat.
art2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.