Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2012, 11:58   #1
damian.865
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: ____
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Pulsacyjne przyspieszanie

Witam wszystkich , od niedawna zauwazylem , ze podczas wyprzedzania lub jakiegokolwiek przyszpieszania reakcja samochodu jest dziwna mozna to nazwac takie pulsacyjne przyspieszanie dodam , ze auto nie kopci czy ktos z forumowiczów spotkał sie juz z czyms takim.

damian.865 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2012, 19:12   #2
jamo
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-09-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Pulsacyjne przyspieszanie

Cytat:
Napisał damian.865 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich , od niedawna zauwazylem , ze podczas wyprzedzania lub jakiegokolwiek przyszpieszania reakcja samochodu jest dziwna mozna to nazwac takie pulsacyjne przyspieszanie dodam , ze auto nie kopci czy ktos z forumowiczów spotkał sie juz z czyms takim.
Mam to samo, objaw pojawia sie wtedy kiedy zagrzeje sie silnik?
jamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2012, 19:31   #3
Mateoo
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: z Polski ;)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 133
Domyślnie Odp: Pulsacyjne przyspieszanie

A ja mam tak, ale wydaję mi się, że to pedał gazu, bo jak przycisnę go trochę bardziej to problemu nie ma. Wszystkie rury sprawdziłem.. Dałem już sobie z tym spokój, gdy zaczyna przerywać daję więcej gazu i po problemie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mateoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2012, 21:34   #4
damian.865
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: ____
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Pulsacyjne przyspieszanie

Przeczytałem wiekszosc postów zwiazane z takim przypadkiem i jest pare odpowiedzi: EGR; zapchany DPF; jakas nieszczelnosc intercoolera ; turbina. Sprawdzałem waz gumowy od egr w dół po nacisnieciu gazu i trzymajac go w dłoni czuc jak pompuje i staje sie twardy nie do nacisniecia wiec raczej nieszczelnosc bym wykluczył. Pozwole sobie jeszcze o zapytanie o wpis do dowodu rejestracyjnego. Mam diesla a wpisane jest Ford Mondeo 2.0 Kat czy ktos z posiadaczy TDCI tez tak ma ??
damian.865 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 06:41   #5
jamo
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-09-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Pulsacyjne przyspieszanie

Cytat:
Napisał damian.865 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytałem wiekszosc postów zwiazane z takim przypadkiem i jest pare odpowiedzi: EGR; zapchany DPF; jakas nieszczelnosc intercoolera ; turbina. Sprawdzałem waz gumowy od egr w dół po nacisnieciu gazu i trzymajac go w dłoni czuc jak pompuje i staje sie twardy nie do nacisniecia wiec raczej nieszczelnosc bym wykluczył. Pozwole sobie jeszcze o zapytanie o wpis do dowodu rejestracyjnego. Mam diesla a wpisane jest Ford Mondeo 2.0 Kat czy ktos z posiadaczy TDCI tez tak ma ??
Ja mam taki objaw (przy pelnym wcisnieciu gazu nadal to zjawisko wystepuje) gdy kilka razy go ostro przegonie, wszystko jest mocno rozgrzane, szczegolnie turbo, wtedy jest taki objaw pulsowania jak by przyspieszal falami, towarzyszy temu dzwiek upuszczanego powietrza, tzn dzwiek jest taki jakby turbo zaczynalo osiagac maksymalne cisnienie doladowania, nastepnie upuszcza cisnienie wtedfy auto minimalnie zwalnia na przyspieszeniu i znowu czuc ze cisnienie wzrasta. Objaw jest wtedy kiedy jest cieplo, w nocy nie ma takiej sytuacji. Moj kolega w Mk4 2.0 TDCi tez ma taki objaw.

Podobno zmienna geometria lopatek sie przycina? Po trasie objaw jakby na jakis czas ustepowal.

Moze wypowie sie ktos to przerabial taki problem i go rozwiazal?
Pozdrawiam!
jamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 09:53   #6
damian.865
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: ____
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Pulsacyjne przyspieszanie

Też jestem ciekaw jaka może byc przyczyna, u mnie tez nie zawsze czuć takie objawy no i dochdzi do tego jeszcze jedna sprawa , mianowicie lekkie uczucie bujniecia przy staniu na swiatłach , wskazowka od obrotu ani drgnie, Ostatnio wymieniałem filtry, oleje.
damian.865 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 10:49   #7
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: Pulsacyjne przyspieszanie

To jest objaw padającego trysku. Przechodziłem przez to dwa tygodnie temu.
Któryś zaworek zaczyna już puszczać przy dużym ciśnieniu ale jeszcze nie na tyle żeby złapać błąd P0251. Jak się przejedziesz z kompem to zobaczysz że w czasie kiedy czujesz ubytek mocy spada ciśnienie na listwie CR.
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 11:50   #8
PPiter
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk3 kombi
Silnik: 2.0l HE
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pulsacyjne przyspieszanie

Witam.
A może to poprostu cewka zapłonowa(ewentualnie przewody WN). Ostatnio też miałem taki objaw przy mocniejszym wciskaniu "gazu" poszarpywał , a gdy już wszedł na stałe obroty było ok .
PPiter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 12:00   #9
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Pulsacyjne przyspieszanie

Cytat:
Napisał PPiter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
A może to poprostu cewka zapłonowa(ewentualnie przewody WN).
Tak, zgadłeś!
Cewka zapłonowa w dieslu!!!
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 14:03   #10
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Pulsacyjne przyspieszanie

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak, zgadłeś!
Cewka zapłonowa w dieslu!!!

HIHI, no cóż kolega nowy na forum i chciał zabłysnąć.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.