Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2012, 07:30   #1
maol
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: TDCi 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 244
Domyślnie Błędne wskazania zasięgu

Wskaźnik paliwa na tablicy rozdzielczej wskazuje dobrze, za to komputer pokazuje fantastyczne ilości kilometrów - np. 40 przy pełnym zbiorniku, 600 przy prawie pustym... do tego takie wskazanie zmienia się - dość gwałtownie, ale nie skokowo - np. ilość kilometrów przyrasta o 200 w przeciągu kilku minut.Co może być przyczyną?


Ostatnio edytowane przez maol ; 20-06-2012 o 10:26
maol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2012, 16:38   #2
Marcinuu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-10-2012
Model: Fokus MK1
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Błędne wskazania zasięgu

i jak tam kolego... dowiedziałeś się już może czegoś? mam ten sam problem...
Marcinuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2012, 20:02   #3
nero-15
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: Brodnica
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Błędne wskazania zasięgu

Ciekawe. Komputer zawsze przelicza obecna spalanie i podaje przybliżony dystans do przebycia. Ja jeżdżąc po mieście mam np. dystans 100 km, natomiast kiedy wyjadę w trasę wartość powoli roście do 170- 180 km (spada spalanie na 100 km.). Ale żeby aż takie skoki... nie spotkałem się jeszcze. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś błąd tkwiący w komputerze. Nie wiem czy jest to możliwe ale reinstalacja systemu powinna pomóc. Będziesz musiał sie udać do dobrego elektromechanika albo do autoryzowanego warsztatu.
nero-15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 18:58   #4
tomcza
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-11-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Błędne wskazania zasięgu

Miałem może nie identyczny problem ale mianowicie znikał mi całkowicie zasięg do przejechania , reszta funkcji na komputerze działała bez problemu , jedyne co zrobiłem i wszystko wróciło do normy to odłączyłem na ok 10 minut akumulator. Może spróbuj od tego. Pozdrawiam.
tomcza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 19:26   #5
H0bbiT
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: z neta
Model: Focus, Citroen C4 coupe VTS
Silnik: 18TDDI, 2.0 HDI 16V
Rocznik: 2000,2005
Postów: 101
Domyślnie Odp: Błędne wskazania zasięgu

Cytat:
Napisał nero-15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe. Komputer zawsze przelicza obecna spalanie i podaje przybliżony dystans do przebycia. Ja jeżdżąc po mieście mam np. dystans 100 km, natomiast kiedy wyjadę w trasę wartość powoli roście do 170- 180 km
Nie wiem w czym widzisz problem? Komputer przelicza zasięg jaki zrobisz na tym paliwie w/g chwilowego zuzycia - czyli jeździsz po miescie i pali ci 8 litrów to pokazuje ci zasięg w/g tego zuzycia paliwa. Natomiast ruszasz za miasto zuzycie paliwa spada ci na 4 litry i automatycznie zasięg wzrasta dwukrotnie i to wszystko! Jeżdżę C4 i komputer tak samo to wszystko widzi czuje.
H0bbiT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.