Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2012, 20:47   #1
hugo96
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-03-2012
Skąd: Jasło
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 8
Domyślnie Licznik w czasie jazdy się wyłącza - co może być przyczyną??

Witam Smile Chciałbym was drodzy forumowicze prosić o pomoc bo ja już nie mam żadnych pomysłów ;/ problem zaczął występować jakieś 3 miesiące temu i na samym początku raz na jakiś czas, naprawde rzadko, zaczęły wyłączać sie liczniki tzn. prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik paliwa i wskaźnik temperatury czyli WSZYSTKO ;/ myślałem że tak tylko kilka razy zrobi i przestanie, ale zaczęło się robić coraz gorzej i gorzej, teraz jeśli przejade kawałek to zaraz liczniki sie wyłączają i tylko czasami dają znać że żyją, nawet kilometrów nie nalicza, poprostu tak jakby nagle umarły ;/// Crying or Very sad

Prosze o szybką odpowiedź bo nawet nie wiem ile mam paliwa w baku i jeżdże tak po omacku Smile

Podawajcie swoje pomysły, czekam na odpowiedzi


Ostatnio edytowane przez hugo96 ; 08-06-2012 o 22:28
hugo96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 21:12   #2
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 256
Domyślnie Odp: Ford Galaxy 1996 r. 2.0 liczniki wariują, pomóżcie !!!!

... "nagle umiera" licznik jak nie ma zasilania ... weź miernik i posprawdzaj .... na forum masz całe mnóstwo informacji nt. liczników..... są schematy co gdzie jest zasilane ...... a na początekk sprawdź czy wtyczka czerwona jest dobrze dociśnięta .....
__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 21:17   #3
hugo96
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-03-2012
Skąd: Jasło
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ford Galaxy 1996 r. 2.0 liczniki wariują, pomóżcie !!!!

ale licznik raz na jakiś czas daje oznaki życia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a wtyczka jest napewno dobrze dociśnięta, już kilka razy go rozbierałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hugo96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 21:34   #4
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Ford Galaxy 1996 r. 2.0 liczniki wariują, pomóżcie !!!!

myślę, ze musisz wziąć lutownice (transformatorowa, precyzyjna, obojętnie aby mała) w rękę i przewalutowanie styki na płycie drukowanej bo sie powyłamywały - zadanie banalne, jedynie trochę cierpliwości i uwagi aby nic nie uszkodzić.

czyli klemy z aku i wyjmij licznik, potem rozebrac i bedziesz miał kostę i jej styki na wierzchu.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 21:40   #5
hugo96
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-03-2012
Skąd: Jasło
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ford Galaxy 1996 r. 2.0 liczniki wariują, pomóżcie !!!!

już przelutowywałem wszystkie główne styki do których wpina się tą kostke czerwoną ;/ ale najwyżej moge jeszcze raz spróbować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to Bardzo Prosze o pomoc
hugo96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 22:36   #6
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Licznik w czasie jazdy się wyłącza - co może być przyczyną??

dokładnie przejrzyj pod lupą wszystkie punkty, jeden zimny styk i pupa. będą takie jaja, wieć dokładnie z kalafonią lut za lutem ..

poszukaj rozpiskę tych kostek i zobacz gdzie w drugą stronę idą kabelki, po drugiej stronei mozę być kłopot, ewentualnie może izolacja przetarta i między sobą zwierają i też takie jaja będą..
szukanie dużo ale nakładów finansowych mało.

jak masz analogiczne auto pod ręką, albo kogo poprosic to wrzuc na próbę inny licznik i zobacz co się bedzie działo, to przyśpieszy poszukiwanie problematycznego miejsca.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 22:42   #7
hugo96
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-03-2012
Skąd: Jasło
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 8
Domyślnie Odp: Licznik w czasie jazdy się wyłącza - co może być przyczyną??

Niestety nie mam skąd wziąć drugiego licznika ;/// ale popróbuje jeszcze i posprawdzam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. spróbuje jeszcze te piny przelutować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już sie z tym męcze przez pewnie pół roku już ;/
hugo96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 22:51   #8
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Licznik w czasie jazdy się wyłącza - co może być przyczyną??

Cytat:
Napisał hugo96 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie mam skąd wziąć drugiego licznika ;/// ale popróbuje jeszcze i posprawdzam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. spróbuje jeszcze te piny przelutować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już sie z tym męcze przez pewnie pół roku już ;/
piny to nie wszystko, jeśli nie pomoże , choćw 75 % to właśnie jest przyczyną to może byćjakiślut na elemencie zasilajacym licznik, elementy mocy rozpoznasz jeśłi trochękojarzysz w elektronice.

a potem jak pisałem powyzęj, kable z drugiej strony i po całej długości (moze banalne przytarcie na kolumnie kieroniczej i między sobą zwierają)

szukaj i znajdziesz.. ale podmienić licznik na inny dużó by powiedziało., aby nadwozie to samo to juz byś widział czy działa czy nie, jakieś wnioski byś wiciągnał.
powodzenia!
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 22:59   #9
hugo96
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-03-2012
Skąd: Jasło
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 8
Domyślnie Odp: Licznik w czasie jazdy się wyłącza - co może być przyczyną??

a o te elementy mocy to chodzi Ci o takie jakby tranzystory ??? tranzystory mocy pewnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i posprawdzam także kondensatory Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. musze poszukać i znaleźć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak sie jeszcze zastanawiam, czy jakbym podpiął go pod kompa to uzyskał bym jakieś szczegółowe informacje ?? ułatwiłoby mi to szukanie problemu ????
hugo96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2012, 10:41   #10
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Licznik w czasie jazdy się wyłącza - co może być przyczyną??

wątpie.. bo komp nie powie jaki element jest uszkodzony.
a jak ci cały licznik pada to znaczy że zasilanie.. albo syganły przychodzace zanikają.

kondensatory chyba są powierzchniowe, ale jak elektrolity to koniecznie wymień.. one kilkadziesiąt gr teraz kosztują. jak już pruć to z sensem.
także diagnostyka nic ci nie da.
jakby pojedynczy wskaźnik cyz dioda nie działała ,to mozesz testem wyjsć sprawdzić je pokolei - tak robię przy zakupie auta, czy oglądaniu dla kogoś. CZy przypadkiem ABS, czy poduszka nie jest odcięta lub połączona z inną kontrolką- cuda polacy potrafią - OSZUŚCI!.

ja niedawno odświeżyłem swój wzmacniacz domowy z radiem Radmor Quattro, ale czysto teraz gra, zaczynał chrapiec, zwłaszcza na basach - wszystkie elektrolity wymieniłem. Ile teraz miejsca wszędzie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kiedyś elektrolity były 3x większe, zwłaszcza w zasilaniu 6300 mikro Faradów, jakie teraz malutkie robia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , galaxy mk2 , licznik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.