Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2012, 18:09   #1
lepki
ford::average
 
Avatar lepki
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 96
Domyślnie Mokry wtryskiwacz i plama ropy, skąd?

Witam, dzisiaj po klilkudziesięciu kilometrach jazdy poczułem delikatny zapach ropy w samochodzie, po powrocie do domu podniosłem maskę i ściągnąłem plastikową górną osłonę silnika i wszystko jasne, mokry jeden wtryskiwacz i ropa pływająca pod wtryskami, co puściło, gdzie szukać przyczyny? Silnik to 2.0.


Ostatnio edytowane przez Marek ; 30-03-2012 o 18:15 Powód: Dodanie prefiksu
lepki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2012, 18:20   #2
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: Mokry wtryskiwacz i plama ropy, skąd?

Znajomy też miał taki przypadek. Przyczyna-przepuszczała uszczelka wtryskiwacza (coś takiego). Uszczelka niewymienna... Musiał regenerować cały wtrysk. Podobno się to zdarza......(wyczytałem w którymś numerze auto świat)
misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2012, 19:01   #3
lepki
ford::average
 
Avatar lepki
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 96
Domyślnie Odp: Mokry wtryskiwacz i plama ropy, skąd?

Sprawa nie dała mi spokojnie usiedzieć w domu i ruszyłem do samochodu na głębsze oględziny, wygląda na to że puścił oring z przewodu przelewowego na 3 wtrysku, zaznaczyłem na fotce, czy ktoś ma może numer części lub zna rozmiar tego oringa?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


EDIT:

Dzisiaj wybrałem się do serwisu i nie da się kupić samego oringa, nie da się kupić samego trójnika, trzeba kupić cały zestaw, 3 trójniki i jeden pojedyńczy przelew plus przewodu cena, UWAGA 267zł!!!, pojechałem do sklepu z uszczelnieniami technicznymi i dopasowałem oring za 40groszy, temat można zamknąć,pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez lepki ; 31-03-2012 o 12:35
lepki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2012, 10:55   #4
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 413
Domyślnie Odp: Mokry wtryskiwacz i plama ropy, skąd?

Witam,

czy mógłbyś podać konkretniejszy namiar na ten oring? Mam podobną sytuację i do wymiany przewody paliwowe (wg. serwisu). Rozum podpowiada, że da się dobrać sam oring bez wymiany całości przewodów.

Pytanie drugie. Czy wypięcie przewodów celem wymiany uszczelki niesie ze sobą konieczność podpinania pod komputer lub wymusza dodatkowe czynności? Pytam bo wymienić chciałbym sam.

Podłączenie przelewu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mokry wtryskiwacz, przewód przelewowy to ten czarny na dole. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komora silnika. Czy to są to są wtryskiwacze Simensa?
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi

Ostatnio edytowane przez bobanr ; 04-08-2012 o 13:36
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.