Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2006, 13:21   #1
vojtad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2006
Postów: 2
Domyślnie Znowu te głośniki...

Witam !
A więc kupiłem sobie głośniki rozmiar taki jak pisaliście 5x7 pasują ładnie. Dzięki pomocy kolegów z forum udało mi sie zdjąc te plastyki w tylnich drzwiach. Tylko że okazało się ze przewody do głośników są doprowadzone do tylniego słupka tylko. Dobrałem się do niego i widzę że jest tam taka kostka. Że wchodza z jednej strony 2 kabelki ale juz nie wychodzą z drugiej, sa tam jeszcze kabelki od centralnego zamka. Wiec skad wziasc te piny zeby przyczepic do kabla i wczepic do tej kostki w tylnim słupku ? Byłem na szrocie i wziąłem kable z jakis starych fordów ale nie pasują. Kupiłem u jakiegos elektryka i tez za duze...;/ Co zrobic, jak sobie poradziliscie z tą kostą w tylnim słupku ? Prosze o pomoc

vojtad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2006, 23:04   #2
Davo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2005
Skąd: Hajnówka/Grodzisk Mazowiecki
Model: focus,transit,mondeo,fiesta
Silnik: 1,8tdci.2,4di.2,0tdci,1,25pb
Rocznik: 07.01.03.06
Postów: 186
Domyślnie

Witaj ja te kable ktore podlaczylem do glosnikow wcisnelem w miajsce gdzie powinny byc pinny i te ktore sa w kosce je przycisnely gdy obie kastki zlaczylem i wszystko juz dziala bez zazutu ponad 2 lata wiec i ty moze tak sprobuj bez zabaw w jakies szukanie pinow.
Davo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2006, 18:42   #3
vojtad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2006
Postów: 2
Domyślnie

[img]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/img]
I w tej kostce są miejsca na piny żenskie. W tamtej z drugiej strony są kableki do głośników z pinami męskimi forda. Ale juz od tej strony drzwi kabli ani pinów nie ma. Nie da sie wetknąc kabli bo nie kontaktuje. Nie da sie ich zlutowac bo nie ma miejsca. A poza tym rozwaliłem kostke i nie wiem co zrobic... i teraz centralny szwankuje. Skąd wziac te piny?? Chodziłem juz w wiele miejsc i nic...
vojtad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2006, 13:56   #4
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie

Prosty i najtańszy sposób ( ale trochę partyzancki ) to przepuścić cały kabelek od głośników przez kostkę (kostkę niby rozczepisz, ale będzie przebiegał przez nią kabel)
Kable od głośników łączysz (lut. i izol.) z dwoma odpowiednimi kablami przed kostką ( w słupku).
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2007, 07:39   #5
Miki-Fazi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-05-2005
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie

Witam
Problem z pinami do głośników w tylnych drzwiach rozwiązałem w następujący sposób:
Wyoglądałem te piny na wszystkie sposoby, poszedłem do sklepu moto i poprosiłom o pokazanie kompletu złącza uniwesalnego , takiego małego z obudową ,z hermetycznym zamknieciem (niekoniecznie taki musi być) i okazało się że pasują. Troszkę zostało części rzecz jasna, koszt w sumuie do 10 zł za 2 sztuki ale przynajmniej działa i wyglada zgodnie ze sztuką czyli jest gdniazdo i wtyk.
Nalęzy jeszcze uważac przy lutowaniu - nie należy przesadzać z cyną bo nie zmieści się nowy wtyk w obudowie złącza.
Pozdrawiam
Miki Fazi
Miki-Fazi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2007, 15:50   #6
deimos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2006
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie

Gdybyś miał możliwość wrzucenia tutaj zdjęcia tego złącza, albo przesłania na maila, to było by miło, gdyż czeka mnie to samo i nie wiem za bardzo jak się za to zabrać. Jeśli możesz to napisz czy ciężko dostać się do tej kostki w słupku i w jakie głośniki zainwestowałeś.
deimos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2007, 07:49   #7
Markoerg
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2005
Skąd: Łódzkie
Postów: 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał vojtad
A więc kupiłem sobie głośniki rozmiar taki jak pisaliście 5x7 pasują ładnie
Ja też się pochwalę, że nabyłem Clariony SRC 5715 5 x 7" współosiowe dwudrożne, zostały zamontowane w miejsce fabrycznych z przodu.

Odsłuch jakościowy jest na duży +++

Cena b. przystępna demontaż i montaż max 30 minut.

W związku z powyższym mam na zbyciu dwa fabryczne głośniki - b dobre np na tył.

PZDR
Markoerg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.