Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2012, 19:18   #1
renjan
ford::average
 
Avatar renjan
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 22-12-2011
Skąd: opolskie
Model: s-max.........fokus
Silnik: 2.0 TDCi.....2.0 DOHC
Rocznik: 2007.........2016
Postów: 92
Domyślnie oszukuje wskażnik poziomu paliwa

Prosze o info gdzie jest błąd, czy to wina oprogramowania, czy mechaniczne uszkodzenie czujnika poziomu paliwa.
Mianowicie : na wskażniku paliwa jest jeszcze jedna podziałka, komputer na conversie+ pokazuje że mogę jeszcze przejechać 256km, a mi brakło paliwa!!!!Zatankowałem 71,57 az wylało się z korka(czyli było sucho).Po zatankowaniu(komputer pokazał ze przejade 1077km) przejechałem 317km i dopiero ruszyła sie wskazówka na wskaźniku (w dół)
Może ktoś spotkał sie z podobną usterką
Pzdr

renjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2012, 19:52   #2
kristoffa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-04-2010
Model: s max
Silnik: 2.0 l
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: oszukuje wskażnik poziomu paliwa

kolego nie wiem czy ci pomoge ale u mnie normalnie jak tankuje do pierwszego odbicia pistoletu to wchodzi około 60l tak plus minus i komp pokazuje w miare dobrze odległosc do przejechania ale pewnie juz wiesz ze jak sie popiesci to do baku wiecej sie zmiesciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie jak postoje z 5min przy dystrybutorze i dolewam po trochę aż pod korek wejdzie jeszcze około 15l a wiec tej nadwyżki komputer nie może wyliczyć dokładnie,u mnie i jest tak samo przejadę około 300km i wtedy dopiero ruszy sie wskazówka z tym ze u mnie w miarę się zgadzają obliczenia kompa
kristoffa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2012, 16:12   #3
MARIOZG
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: ford kuga, ford fusion
Silnik: 1.5 110KW, 1.4 59KW
Rocznik: 2019, 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: oszukuje wskażnik poziomu paliwa

Witam
Mam pytanie do renjan. Co po tym jak brakło Ci paliwa? Czy po zatankowaniu odpalił? czy trzeba go było odpowietrzać? A swoją drogą to dziwny przypadek miałeś. Ciekaw jestem czy to incydentalny przypadek, (jakieś zawirowania w komputerze,). Czy faktycznie coś jest uszkodzone.
MARIOZG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2012, 17:18   #4
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: oszukuje wskażnik poziomu paliwa

byc moze zawiesil sie plywak...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 07:27   #5
renjan
ford::average
 
Avatar renjan
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 22-12-2011
Skąd: opolskie
Model: s-max.........fokus
Silnik: 2.0 TDCi.....2.0 DOHC
Rocznik: 2007.........2016
Postów: 92
Domyślnie Odp: oszukuje wskażnik poziomu paliwa

Cytat:
Napisał MARIOZG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam pytanie do renjan. Co po tym jak brakło Ci paliwa? Czy po zatankowaniu odpalił? czy trzeba go było odpowietrzać? A swoją drogą to dziwny przypadek miałeś. Ciekaw jestem czy to incydentalny przypadek, (jakieś zawirowania w komputerze,). Czy faktycznie coś jest uszkodzone.
No oczywiście zapowietrzyłem go!!!!!!
Załozyłem pomiedzy wyjście z filtra paliwa a pompe wys. ciśnienia gumowa pompke paliwa(taka gruszkę) koniec wężyka do butelki i pompowałem dotad aż leciało czyste paliwo, zadnej piany.Zapalił od razu, zgasł po 2-3sek, dopompowałem jeszcze raz paliwo ale już bez ściągania wężyków(zwiększyłem tylko ciśnienie) zapalił od razu i juz pracował równo
pzdr
renjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 07:29   #6
renjan
ford::average
 
Avatar renjan
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 22-12-2011
Skąd: opolskie
Model: s-max.........fokus
Silnik: 2.0 TDCi.....2.0 DOHC
Rocznik: 2007.........2016
Postów: 92
Domyślnie Odp: oszukuje wskażnik poziomu paliwa

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byc moze zawiesil sie plywak...
wydaje mi się że jakby zawiesił się pływak to stało by wszystko w niejscu, a on pracuje normalnie tylko te wskazania sa jakby przesunięte
renjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 07:32   #7
renjan
ford::average
 
Avatar renjan
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 22-12-2011
Skąd: opolskie
Model: s-max.........fokus
Silnik: 2.0 TDCi.....2.0 DOHC
Rocznik: 2007.........2016
Postów: 92
Domyślnie Odp: oszukuje wskażnik poziomu paliwa

Cytat:
Napisał kristoffa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego nie wiem czy ci pomoge ale u mnie normalnie jak tankuje do pierwszego odbicia pistoletu to wchodzi około 60l tak plus minus i komp pokazuje w miare dobrze odległosc do przejechania ale pewnie juz wiesz ze jak sie popiesci to do baku wiecej sie zmiesciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie jak postoje z 5min przy dystrybutorze i dolewam po trochę aż pod korek wejdzie jeszcze około 15l a wiec tej nadwyżki komputer nie może wyliczyć dokładnie,u mnie i jest tak samo przejadę około 300km i wtedy dopiero ruszy sie wskazówka z tym ze u mnie w miarę się zgadzają obliczenia kompa
Ja zalałem z kanistra(no bo stanołem na drodze) a późnie docykałem do końca aż przelałem, chciałem sprawdzić czy coś zostało w zbiorniku , czy wyssałem do końca.Ale komputer pokazywał jeszcze ze mam na ok 250km a tam była kompletna susza
renjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 07:41   #8
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: oszukuje wskażnik poziomu paliwa

Cytat:
Napisał renjan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi się że jakby zawiesił się pływak to stało by wszystko w niejscu, a on pracuje normalnie tylko te wskazania sa jakby przesunięte
pod warunkiem że się odwiesił... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze takie mozliwości widzę: że pływak się "rozleciał" i wskazuje to co chce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , coś wpadło do pływaka że oszukuje wartości podawane do kompa, komp się nie zresetował dobrze po tankowaniu, grzebane w sofcie od tablicy (w oplu tak jest)
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2022, 19:39   #9
Pajka
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-05-2016
Skąd: Ostróda
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM Automat
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: oszukuje wskażnik poziomu paliwa

Odgrzeje kotleta. S max 2008, rozladowal się akumulator, w końcu odpalił na kablach (mechanik twierdził, że sprawdził i nie ma żadnego poboru prądu -ciekawostka). Po odpaleniu pokazuje zawyżony poziom paliwa, zawyżony o 2 kreski. Przy teście wskaźników tak samo, przesunięty ruch wskazówki o 2 kreski, wskazówka startuje od połowy i kończy ponad pół ym zbiornikiem. Przypadek z akumulatorem? Gdzie szukać przyczyny?
Pajka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2022, 06:15   #10
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,018
Domyślnie Odp: oszukuje wskażnik poziomu paliwa

Ja się podzielę przykładem z Fiesty MK7 żony. Przyjeżdża kiedyś z pracy i mówi: dzięki, że mi zatankowałeś. Problem w tym, że nie tankowałem. Również wskazówka była przesunięta, po zgaszeniu silnika nie spadała na 0, a tyle ile jej do zera brakowało, po załączeniu zapłonu zawyżała. Sprawdziłem w PCM ile pokazuje pływak- pokazywał dobrze. Gdzieś wyczytałem, że może to powodować akumulator. Wymieniłem i wszystko wróciło do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.