Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2012, 23:56   #1
Piotr_as
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Kalisz
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.8 V6
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Zakres obrotów silnika 2.8 v6

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Ponieważ jest to mój debiut na tym forum serdecznie wszystkich witam ! ( co nie znaczy że następnym razem serdecznie już nie będzie... )
Otóż od tygodnia jestem jak na razie szczęśliwym posiadaczem Galaxy z motorem 2.8 V6 skrzynia automat.
Zaintrygowała mnie jedna rzecz, a mianowicie moim zdaniem jest zbyt duża prędkość obrotowa silnika na 5 biegu ( skrzynia 5 biegoa ) Dokładnie wygląda to tak: na 5 biegu przy poszczególnych prędkościach: 80 km/h - 2000obr/min, 100km/h- 2500obr/min, i z tego co pamiętam to przy 110km/h- 3000obr/min
Zaznaczam że dotychczas miałem praktycznie same diesle, ale kiedyś posiadałem WV T4 z motorem 2.8 VR6 i nie kojarzę żeby były takie wysokie obroty...
Ale z drugiej strony może się odzwyczaiłem i ten motor jest wysokoobrotowy.
Mam prośbę do posiadaczy tego sprzętu jak i do znawców tematu do wypowiedzenia się w tej materii.

Piotr_as jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 14:13   #2
wojteklan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2007
Skąd: Bielsko
Model: Galaxy
Silnik: 2.8
Rocznik: 44
Postów: 37
Domyślnie Odp: Zakres obrotów silnika 2.8 v6

Cytat:
Napisał Piotr_as Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Ten silnik jedzie dopiero od 4000RPM, także raczej jest OK.
Mogę zobaczyć, jak jest dokładnie, jakoś nie patrzę na RPM. Mam AG4, ale ostatni bieg jest taki sam - pewnie.

Rozpędzić do 90km/h, lekko wciśnięty pedał gazu, spokojna jazda, zmiana z D na 3, brak zmiany - masz skrzynię w trybie awaryjnym.
wojteklan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 14:30   #3
Piotr_as
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Kalisz
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.8 V6
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zakres obrotów silnika 2.8 v6

Rozumiem, dzięki za rady. Muszę przeprowadzić ten test. Tylko wydaje mi się że ze skrzynią jest wszystko ok. Na tiptronicu również chodzi bez problemu. Tym bardziej że jak kupowałem samochód świeciła się kontrolka silnika czyli był jakiś błąd. Ze sprzedającym sprawdziliśmy że jest błąd skrzyni. Jak się okazało nie przerzucała na 5 bieg. Po rozebraniu skrzyni okazało się że jest uszkodzony kosz 5 biegu bo jakiś magik przy wymianie oleju coś żle dokrecił i zablokowała ten kosz. Teraz błędu nie ma skrzynia pracuje idealnie tylko wysokość obrotów mnie zastanawia. Na youtube jest filmik z obrotami ale T4 w automacie 170km, to obroty są na tym samym poziomie co u mnie.
Piotr_as jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2012, 21:28   #4
Piotr_as
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Kalisz
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.8 V6
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zakres obrotów silnika 2.8 v6

Skrzynie mam ok, a co do obrotów to są na poziomie 2000 przy 80km/h i 3000 przy 130km/h tak więc wydaje mi się że tak ma być. Wobec tego zamykam temat bo coś nikt się nie chciał za bardzo wypowiedzieć.
Piotr_as jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 19:20   #5
mmw
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2011
Skąd: Łódź
Model: Galaxy V6 Ghia
Silnik: 2.8 automat LPG
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: Zakres obrotów silnika 2.8 v6

Mam taką samą konfigurację co Ty, więc jutro sprawdzę jakie mam obroty przy poszczególnych prędkościach, ale wydaje mi się, że masz wszystko ok. Niestety ten silnik nie pasuje do Galaxy, bo faktycznie żeby jechał to trzeba kręcić mocno, a wtedy jest masa huku i kiepskie brzmienie. Do tego ta skrzynia (japońskiej firmy Jatco zresztą) jest zabytkiem technologicznym co nie pomaga w codziennym użytkowaniu. O dziwo całe to zestawienie nie pali tak strasznie jak by się mogło wydawać przy tak ciężkim samochodzie. Nie ma osiągów ale też nie ma tragedii przy dystrybutorze. Nawet sobie nie próbuję wyobrażać jak w Galaxy sprawuje się silnik 2.0 benzyna. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2012, 13:41   #6
Piotr_as
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Kalisz
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.8 V6
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zakres obrotów silnika 2.8 v6

Cytat:
Mam taką samą konfigurację co Ty, więc jutro sprawdzę jakie mam obroty przy poszczególnych prędkościach, ale wydaje mi się, że masz wszystko ok. Niestety ten silnik nie pasuje do Galaxy, bo faktycznie żeby jechał to trzeba kręcić mocno, a wtedy jest masa huku i kiepskie brzmienie. Do tego ta skrzynia (japońskiej firmy Jatco zresztą) jest zabytkiem technologicznym co nie pomaga w codziennym użytkowaniu. O dziwo całe to zestawienie nie pali tak strasznie jak by się mogło wydawać przy tak ciężkim samochodzie. Nie ma osiągów ale też nie ma tragedii przy dystrybutorze. Nawet sobie nie próbuję wyobrażać jak w Galaxy sprawuje się silnik 2.0 benzyna. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie, stąd to moje zapytanie dotyczące obrotów. Bo zauważyłem że przy 3tyś wcale cicho nie jest a wręcz dość głośno. Miałem T4 z VR6 tyle że w manualu to silnika w ogóle nie było słychać, tylko szum opon. Aż miło było tym jechać, a tak pozostaje mi tylko podgłosić radyjko.
Piotr_as jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 19:22   #7
Piotr_as
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Kalisz
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.8 V6
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zakres obrotów silnika 2.8 v6

Chciałem trochę skorygować obroty silnika. Pomyliło mi się trochę z innym autem którym częściej jeżdżę. A więc: przy 80km/h- 2000obr. 110km/h - 3000obr. 120km/h - 3200obr, no i to by było na tyle bo jak na razie nie było gdzie się dalej rozpedzić...
Piotr_as jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.