Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2006, 16:31   #1
ogi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2006
Skąd: Bruksela
Postów: 23
Domyślnie Wymiana oleju co 20 000km?

Witam,

mam dylemat, posiadam Forda Focus II od 4 miesiecy. Ma on teraz przejechane prawie 10000km. Kiedys wymienialem w Mondeo co 10 000km olej, teraz w ksiazce pisza ze co 20kkm.

Co byscie zrobili na moim miejscu:

1- trzeba bylo wymienic duzo wczesniej 2500km
2- wymienil olej teraz gdy ma 10 000km.
3- poczekal az w serwisie mi to zrobia przy 20 000km

W serwisie, powiedzieli mi ze teraz silniki sa tak robione ze pierwszy przeglad i wymiana oleju jest po 20 000km.

Dzieki z gory,

oGi

ogi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2006, 16:42   #2
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie

Masz pieniędze i chęci to wymieniaj. Na pewno polepszy to samopoczucie silnika. Ja wymieniłem u siebie już po 6 tyś. Teraz zmieniam co 10 tyś.
matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2006, 17:44   #3
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

ja się zastanawiam nad jednym. jedne auta robią na tym samym oleju 30 000, jedne mają zalecane np. 15000. załózmy że leje się ten sam typ oleju, to co? w jednym aucie jest on lepszy a w drugim gorszy?? dlatego mi sie wydaje że maksymalnie 15000 powinno się robić od wymiany do wymiany, a w starszych autach nawet 10kkm
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2006, 18:18   #4
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

wszystko zalezy od filtru oleju. Na dobra sprawe w kazdym aucie mozna wymieniać co 20 tysiecy, wAzne aby częściej wymieniać sam filtr.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2006, 20:14   #5
chemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 57
Domyślnie

Jesli dobrze sie orientuje to w focusach benzynowych do 2001 ford zalecal wymiane oleju co 15 tys km... Po 2001 juz co 20 tys. km... A silniki sie nie zmienily...
Ja wymieniam co 20 tys. i jest OK (Mobil 1 5W50)...
Jesli chodzi o pierwsza wymiane w nowym aucie to smialo mozna 20 tys. km przejechac, gdyz fordowskie silniki sa docierane w fabryce i do klienta trafiaja w pelni sprawne do wysilku...
Zreszta dziwi mnie to pytanie - niech kolega zajrzy do instrukcji obslugi i ksiazki serwisowej... Tam powinno byc wszystko opisane...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2006, 14:54   #6
krecisco
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2004
Skąd: Zachpomorskie
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 1,6 Turbo
Rocznik: 2010
Postów: 95
Domyślnie

Z tego co pamietam to nowe motory sa zalewane jakims specjalnym olejem (moj po zakupie mial kolor pomaranczowy) ktory ma inne wlasciwosci i dltego nei trzeba zmieniac zaraz po przejechaniu pierwszysch kilku tys kilometrow.

Mysle ze skoro producent przewiduje zmiane oleju i filtrow po 20 kkm to tego sie trzeba trzymac.
A z nas Polakow widze wychodzi ze kazdy wie lepiejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiscie kazdy robi co chce.
A docieranie motoru nawet teraz ma miejsce tylko nazywa sie ukladaniem czesci i jest zalecane przez pierwsze 1500 2000 km.
krecisco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2006, 07:58   #7
Gonzalez.PL
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 82
Domyślnie

wg mnie duzo zalezy od tego jak kto jezdzi i eksploatuje samochod.
10kkm ze srednimi obrotami 2 tys a ze srednimi 3 tys to nie jest to samo i chyba olej szybciej traci swoje wlasciwosci..
Gonzalez.PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2006, 15:00   #8
chemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gonzalez.PL
10kkm ze srednimi obrotami 2 tys a ze srednimi 3 tys to nie jest to samo i chyba olej szybciej traci swoje wlasciwosci..
Masz racje... Ale jezeli producent auta mowi/pisze, ze olej wymieniac co 20 tys. km to przewiduje, ze uzytkownik bedzie auto "zajezdzal" wiec daje jakis margines bezpieczenstwa... Tak jak z winda - udzwig 1500 kg, a jak zapakujesz 1501 kg to sie nie urwie... Urwie sie dopiero powyzej 2500 kg...
Jasne, jesli ktos kupujac auto chce je uzytkowac 20 lat to niech wymienia olej nawet co 3 tys km... Ja wiem, ze moj nie dozyje wieku 20 lat wiec wymieniam co 20 tys km i jakos z mechanika silnika problemow nie mam...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2006, 17:54   #9
Gonzalez.PL
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 82
Domyślnie

heh.. jednak ciagle uwazam ze producent w zadnym stopniu nie przewiduje zajezdzania samochodu...

poprostu statystyka pozwala przy tym samym silniku wydluzac okresy miedzy zmianai oleju.. to moje zdanie..

inna sprawa ze sam olej o trwalosci silnika nei swiadczy, tylko te dziesiatki/setki czesci z ktorych kazda moze sie zepsuc..
Gonzalez.PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2006, 19:30   #10
chemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 57
Domyślnie

Gonzales... Na zywotnosc silnika wiekszy wplyw niz obroty z jakimi jezdzi uzytkownik ma ilosc krotkich przebiegow... Silnik najbardziej cierpi w chwili rozruchu, zwlaszcza w zimie... Jak ktos odpala i jedzie 50 m do kiosku po papierosy, a pozniej 100 m po rogaliki do sklepu, nastepnie kolejne 100 m po swieza gazetke do innego kiosku i tak 365 dni przez 5 lat to silnik dostaje strasznie w tylek...
I wlasnie tu sie klania jakosc oleju...
Co nie zmienia faktu, ze w benzyniakcha fordowskich mozna go wymieniac co 20 tys km...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.