Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2011, 22:33   #1
tomek20pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2011
Model: Opel
Silnik: Astra
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Czy warto kupić Forda Mondeo MK3?

Witam
Poważnie zastanawiam się nad zakupem Forda Mondeo MK3, chciałbym kupić diesla 130km sześcio biegowego, najlepiej z 2006 roku.Proszę o opinie osób które mają lub mieli takie auta, czy warto go kupić jak wygląda eksploatacja czy dużo pali?jak z awaryjnością i częściami zamiennymi? Obecnie mam Opla Astrę II 2.0 DTL i zastanawiam czy go nie sprzedać dołożyć kasy i nie kupić Forda.

tomek20pl jest offline  
Stary 18-11-2011, 23:20   #2
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Czy warto kupić Forda Mondeo MK3?

W mk3 Diesle, sa dobre ale lubią sie kosztownie psuć, i mowimy to i naprawach bardzo drogich. Szczerze polecam silniki benzynowe, pewne i zawsze mozna lpg załozyc. No chyba że dołozysz do mk4 to śmiało możesz diesla kupować, porządne silniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franczesko jest offline  
Stary 19-11-2011, 01:33   #3
marcin89
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 63
Domyślnie Odp: Czy warto kupić Forda Mondeo MK3?

miedzy 90 a 130 tys km nie wymienilismy nic co nie bylo czescia eksploatacyjna oprocz napinacza paska i kola pasowego. Jednym slowem jak kto dba tak ma. Jesli ludzie sciagaja szroty z niemcowni z prawdziwymi przelotami ze 300 tys a na liczniku 150 to niech sie pozniej nie dziwia ze naprawy sa kosztowne.
Jesli jestes zainteresowany porzadnym egzemplarzem, to zajrzyj w link u mnie w podpisie. Chcemy zmienic mk3 na mk4 i wlasnie wystawilismy mondka na sprzedaż. Pozdrawiam
__________________
Mondeo 2.0 TDCi 2005 -->Nasze Titanium, Nissan Note 1,5 dCi 2008, FSO 125p 87' [bo cos trzeba w zyciu kochac]

Naruszenie regulaminu par.23 i 24
marcin89 jest offline  
Stary 19-11-2011, 08:13   #4
gadzik3
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2006
Skąd: Ślask
Model: Dacia
Silnik: 1,6
Rocznik: 2017
Postów: 59
Domyślnie Odp: Czy warto kupić Forda Mondeo MK3?

Ropa po nowym roku będzie kosztować 6 zł, tak wiec wg. mnie nie warto już kupować diesla. Zatem tylko benzyna +LPG.
gadzik3 jest offline  
Stary 19-11-2011, 13:00   #5
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy warto kupić Forda Mondeo MK3?

tomek20pl, MK3 jest bardzo dobrym autem.
Na pytanie zamknięte "Czy warto...?" - warto. Ale...
Tak jak wspomniano wyżej - nie oszczędzaj, nie staraj się przechytrzyć kupując najtańszą ofertę - okazja, już ze swojej definicji jest czymś bardzo nieczęsto spotykanym, więc nie wszystkim się uda kupić coś bardzo dobrego za przysłowiowego grosza.
Ja swoje MK3 szukałem długo. Przeglądałem oferty około roku by być na bieżąco, natomiast na poważnie to były ostatnie 6 miesięcy z tego roku. Warto być cierpliwym i nie zakładać sobie fix daty, do której koniecznie COŚ musimy kupić.
Nie wszystkie diesle w MK3 'lubią' się psuć i nie wszystkie tak kosztownie. To już trochę w legendy obrosło, jak to w Mondeo 2.0 TDCi 130KM się sypią (wtryski, dwumasa). Na forach innych marek wyczytasz coś bardzo podobnego. Ale fakt faktem, że akurat w Mondeo można rozdzielić dwie ery dla tych silników. O ile dobrze pamiętam, to rok 2005 (albo 2004) był 'przełomem' i jakość zdecydowanie się poprawiła. Więc w Twoim przypadku rocznik 2006 powinien być z tych bezpieczniejszych (choć to nie tykająca bomba). Znam osoby, których TDCi z 2001 roku do dziś terkocze bezproblemowo. Gdyby problem wtrysków był faktycznie takim dramatem, jak niektórzy to kreują, to prawdopodobnie Ford zostałby zmuszony do ogłoszenia akcji naprawczych.
Z auta jestem zadowolony. Duże, wygodne, komfortowe, bardzo dobrze wyposażone i daje poczucie bezpieczeństwa. Prowadzenie - o tym już wiele napisano i to praktycznie w samych superlatywach. Eksploatacja - adekwatnie do klasy i wielkości auta. Panda i Matiz są znacznie tańsze w eksploatacji. Spalanie zależy od tego ile/jak/gdzie jeździsz. U mnie 85% to trasy poza miastem i średnie spalanie wg. komputera waha się od 4,9 do 5,2 l/100km. Części... to zależy jakie, ori czy zamienniki, w serwisie Forda, czy może w sieci... Myślę, że możesz się sam wysilić i poświęcić trochę czasu na rozpoznanie tego tematu.
Moim bardzo subiektywnym zdaniem MK3 to bardzo udane auto. Wg. mnie wygląda lepiej niż MK4, ale technicznie jest względem młodszego 'brata' do tyłu, ale to zrozumiałe. Jedyne, czego mi brakuje, to wyciszenia z MK4, oświetlenia deski rozdzielczej z MK4 i diesla 2.2 200KM (oczywiście z MK4).

PS. Drożejąca ropa oznacza m.in droższe jedzenie, więc pewnie nie opłaca się już kupować jedzenia...
rotor jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.