Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2011, 21:04   #1
makaveli226
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 17-10-2011
Skąd: Barwice
Model: Mondeo MK3 Mistral
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Witam serwis forda twierdzi ze oleju w skrzyni biegow nie nalezy wyminiac. Zrobilo sie troszke zimniej i zaczely sie problemy z wbijaniem biegow szczegolnie z 1 i R. Bardzo wielu mechanikow twierdzi ze to wina sprzegla, ze oleju sie nie wymienia. Sam juz nie wiem co mam robic wymieniac olej czy wymieniac sprzeglo nie mam pojecia

makaveli226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2011, 21:35   #2
dragus2020
ford::beginner
 
Avatar dragus2020
 
Zarejestrowany: 24-12-2009
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 34
Talking Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Siema nie szkoda ci kasy na wymianę oleju w skrzyni mi,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w zime przy - 20 wcale nie wchodzą biegi muszę sobie noga pomagac zeby weszły pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dragus2020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2011, 22:40   #3
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Warto czasem wymienić...
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2011, 07:12   #4
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

nie wymieniaj oleju (po wymianie może być gorzej niż przed). za to warto sprawdzić czy jest go tyle - ile trzeba.

twoje problemy z 1 i R to najprawdopodobniej właśnie pochodzą od sprzęgła (u mnie tak się zaczynała historia z dwumasą).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2011, 09:18   #5
Jack001
ford::average
 
Avatar Jack001
 
Zarejestrowany: 22-08-2008
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benz. automat
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Ja akurat mam automat. Niby tym bardziej nie polecają wymiany. Lecz wymieniam co dwa lata. To ok. 200 zł. Widać lepszą pracę skrzyni. Zaznaczam, że to automat.
Jack001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2011, 14:23   #6
cypher_jr
ford::beginner
 
Avatar cypher_jr
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Inverness
Model: Mondeo Zetek [MKIII]
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: XI/2003
Postów: 40
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Zgadzam sie z Ar2rB'em
Wiedz na kanal odkrec srube w skrzyni i sprawdz poziom oleju zagietym kawalkiem drutu w ksztalcie litery "L"
Ewentualny niedobor uzupelnij. Co do 1 i R to tez tak mam ze wchodza cieszko czasami ale szybka przebitka na inny bieg i wchodza idealnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cypher_jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 08:49   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Cytat:
Napisał makaveli226 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam juz nie wiem co mam robic wymieniac olej czy wymieniac sprzeglo nie mam pojecia
ani to, ani to. olej dolej, jesli brakuje w/g wskazówek poprzedników, a powodem ciezszego "wbijania" biegów jest zużycie synchronizatorów(nie az takie, żeby wymieniać).
(nie wiem czy cos robiłes z silnikiem, jakies wymiany poduszek itp.,ale podam jeszcze inne przyczyny)
po wymianie zawieszenia silnika i skrzyni, czasami źle jest przykręcony silnik i dźwignia zmiany biegów inaczej pracuje9tak jakby nie do końca).
Nie wiem, czy u Ciebie sterowania biegów nie ma na cięgnach,(w niektórych fordach tak jest, chyba w focusie, ale nie wiem jak jest w mondeo mk3). czasami te cięgna się rozregulowują-wyciągną itp. wystarczy wyregulować. czasami sami mechanicy źle je wyreguluja jak było cos robione ze skrzynią, przegubami itp.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 08:55   #8
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

U mnie problem z biegiem 1 i R pojawił się podczas padania dwumasy (i reszty). Po wymianie ww elementów było lux. Po jakims czasie pojawił sie problem z biegiem 1 i 2. Poluzowałem dwie sruby trzymające poduszkę silnika (ta przy rozrządzie) i ruszyłem kilka razy gwałtownie hamujac. Śruby dokręciłem. Problemów z biegami już nie mam od ponad roku :-). Tak więc teoria z źle ustawionym silnikiem po naprawie jest jak najbardziej słuszna. W mk3 z tego co zauwazyłem nie ma możliwości regulacji na cięgnach.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 10:26   #9
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Nie wymieniać oleju, jedynie uzupełnić do właściwego poziomu! Dalej: osiowanie zespołu napędowego, jeśli były prace mogące naruszyć jego prawidłowe położenie, następnie regulacja mechanizmu zmiany biegów. Ostatnim zabiegiem będzie wymiana skrzyni biegów lub jej naprawa w przypadku zużycia synchronizatorów i tylko podczas naprawy należy wymienić olej.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 21:50   #10
stanpol
ford::beginner
 
Imię: Staszek
Zarejestrowany: 29-10-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Automat
Silnik: Diesel 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 35
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegow czy wymieniac??

Witam. Widzę że jest odwieczny problem. Masz auto z 2004 roku więc się nie zastanawiaj i wymień. Zobaczysz na jakim spalonym oleju jeździłeś. Koszty niewielkie a kłopotów mniej.
stanpol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.