Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2011, 21:48   #1
jasiustasiu
 
Postów: n/a
Domyślnie Reklamacja montażu przewodów hamulcowych

Witam,
To mój pierwszy post na tym forum, proszę o litość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Temat chciałem dodać do tematu Techniczne ABC, bo chyba tam lepiej pasuje, ale pokazuje mi się, że nie mam uprawnień.
A problem jest taki:
Bodajże w kwietniu byłem u mechanika wymienić przewody hamulcowe, bo stare się przetarły (przyhaczyłem, wyglądały jak drzewo zjedzone przez korniki). Niedawno byłem na przeglądzie samochodu i pan serwisant zwrócił mi uwagę, że przewody te nie powinny stykać się z innymi przewodami i powinienem się udać na reklamację. Przegląd podbił, więc mogę jeździć. Pytanie teraz mam, czy to łatwa sprawa do zareklamowania, czy mechanik może upierać się, że jest poprawnie, albo próbować skasować mnie drugi raz za usługę? Przydałoby mi się jakieś podparcie merytoryczne, a przyznam, jestem zielony w temacie. Pan google nie chce zrozumieć o co go pytam. Jeżeli możecie, wyjaśnijcie mi jak i dlaczego powinno być. Fajnie, jakby to było podparte jakimś artykułem. Liczę na was Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 22:05   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Reklamacja montażu przewodów hamulcowych

Cytat:
Napisał jasiustasiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pan serwisant zwrócił mi uwagę, że przewody te nie powinny stykać się z innymi przewodami
jakimi?

Olej "pana serwisanta".
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2011, 20:12   #3
H0bbiT
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: z neta
Model: Focus, Citroen C4 coupe VTS
Silnik: 18TDDI, 2.0 HDI 16V
Rocznik: 2000,2005
Postów: 101
Domyślnie Odp: Reklamacja montażu przewodów hamulcowych

Serwisanta można olać i dalej uskuteczniać warsztatowa popelinę do momentu aż ktoś przez takiego zginie.
H0bbiT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2011, 20:41   #4
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Reklamacja montażu przewodów hamulcowych

H0bbiT, jaką popelinę, wyjaśnij.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2011, 19:51   #5
H0bbiT
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: z neta
Model: Focus, Citroen C4 coupe VTS
Silnik: 18TDDI, 2.0 HDI 16V
Rocznik: 2000,2005
Postów: 101
Domyślnie Odp: Reklamacja montażu przewodów hamulcowych

Diagnosta twierdził, ze przewody są źle poprowadzone to miał słuszna rację.
H0bbiT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2011, 20:34   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Reklamacja montażu przewodów hamulcowych

A Ty to widziałeś i ręczysz za diagnostę? bo ja nie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2011, 06:57   #7
H0bbiT
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: z neta
Model: Focus, Citroen C4 coupe VTS
Silnik: 18TDDI, 2.0 HDI 16V
Rocznik: 2000,2005
Postów: 101
Domyślnie Odp: Reklamacja montażu przewodów hamulcowych

Jasne, ze nie widziałem tego, a kto komu bardziej ufa to już inna prywatna sprawa. Ja bym w to wniknął albo bezpośrednio na diagnostyce, albo sam, albo udał się gdzieś kto mi coś powie, pokaże. Nie chce nad tym przypadkiem polemizować, wiem tylko co potrafią niektórzy mechanicy jak im się nie patrzy na ręce.
H0bbiT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2011, 07:06   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Reklamacja montażu przewodów hamulcowych

No własnie, ja tez nie widziałem, a znając diagnostów, czasami czepiają się.
Wcześniej zadałem pytanie z jakimi przewodami sie stykają, ale odpowiedzi żadnej, pomimo, ze 4.08 autor czytał temat.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2011, 13:00   #9
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: Reklamacja montażu przewodów hamulcowych

Ja bym to zrozumiał w ten sposób, że stykają się ze sobą dwa miedziane przewody hamulcowe. Ale wtedy taki właśnie pan diagnosta sam mógłby je rozgiąć swoimi palcami i byłoby po kłopocie. Jeśli zaś mowa o elastycznych przewodach ... to jakoś dziwnie nic, prócz czujników klocków nie przychodzi mi do głowy, a jeśli tak jest, to temat raczej do zostawienia jak jest... no chyba że gdzieś na którymś przewodzie hamulcowym widać wyraźne ślady sugerujące możliwość przetarcia, ale wtedy pan diagnosta nie powinien podbić w samochodzie przeglądu.
mouzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.