Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2011, 11:05   #1
toldiq
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: Focus I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 126
Domyślnie buja autem i traci przyczepnosc

Witam,

mam nastepujacy problem: w zwiazku z zuzyciem elementow zawieszenia i uciekania tylu na dzuirach posnatowilem zrobic zawieszke z tylu. Wymienilem wszyskie elementy met-gum w tyle. Tydzien pozniej wysypal sie sworzen z przodu wiec zroobilem tez przod (tulejki i sworzen) Oszywiscie prod i tyl z obu stron. Jechalem teraz do bulgarii i zobaczylem ze auto strasznie buja np. przy wyprzedaniu i przejchaniu przez koleine. do tego strasznie stracilo przyczepnosci: po lekkim deszczyku strach jechac wiecej niz 50km/h. w zwiazku z wyjazdem kola nabite: przod 2.5, tyl 3.0. Jakies sugestie? Dodam ze uciekanie tylu nadal jest - bylem na zbierznosci tylu i niby jest ok.

toldiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 11:10   #2
xamandaff
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2011
Model: ford focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: buja autem i traci przyczepnosc

Moze, wybita gałka w kole, kierownica trzesie?
Lub problem w gumach, moze jakas nierownosc?
xamandaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 11:16   #3
toldiq
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: Focus I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 126
Domyślnie Odp: buja autem i traci przyczepnosc

kierownica nie trzesie, nie wiem co mam z tym robic juz 1000pln wydane i nadal nie jedzie jak powienien....
toldiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 14:39   #4
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: buja autem i traci przyczepnosc

mozliwe ze jeden amortyzator jest uszkodzony a drugi nie-moze to byc nawet przedni amortyzator. sprawdz amortyzatory to nie kosztuje duzo.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 14:53   #5
Sender
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Koluszki
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: buja autem i traci przyczepnosc

witam.
postawiłbym na amortyzator. pojechać na stacje kontroli pojazdów i wszystko wyjdzie. Natomiast cisnienie w ogumieniu według mnie powinno być takie samo wszędzie. spróbuj nabić we wszystkie oponki ok.2.1-2.2 atmosfer i zrób próbę ???? o ile "amor" nie poleciał. miałem ostatnio taki przypadek w samochodzie mojego ojca. Samochodem prowadzało na całej drodze. okazało się że zegar przy pistolecie był uszkodzony i jedna opona miała napompowane 4 atmosfery (lekka przesada) .
pozdrawiam.
Sender jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 16:41   #6
jurek46l
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Poznań
Model: SEDAN
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2000r
Postów: 51
Domyślnie Odp: buja autem i traci przyczepnosc

Witam,

Mam tylko pytanie czy masz wszystkie nowe opony czy zmieniałeś np lepsze z tył na przód.Bo ja miałem to samo .Uastawiali mi zbieznośc ok.Kupiłem wpierw 2 opony i dałem na przód a lepsze na tył.Samochód tańczył na jezdni juz nie mówie o sliskiej nawierzchni poprostu tył uciekał.Dokupiłem 2 nowe na tył i jak reka odjał do dzis jezdze.Jak już to lepsze maja byc z tył a nie z przodu tak jak myslałem.Poprostu ford ma zawieszenie niezależne i każde koło działa indywidualnie .
jurek46l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 20:50   #7
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: buja autem i traci przyczepnosc

Cytat:
Napisał toldiq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

mam nastepujacy problem: w zwiazku z zuzyciem elementow zawieszenia i uciekania tylu na dzuirach posnatowilem zrobic zawieszke z tylu. Wymienilem wszyskie elementy met-gum w tyle. Tydzien pozniej wysypal sie sworzen z przodu wiec zroobilem tez przod (tulejki i sworzen) Oszywiscie prod i tyl z obu stron. Jechalem teraz do bulgarii i zobaczylem ze auto strasznie buja np. przy wyprzedaniu i przejchaniu przez koleine. do tego strasznie stracilo przyczepnosci: po lekkim deszczyku strach jechac wiecej niz 50km/h. w zwiazku z wyjazdem kola nabite: przod 2.5, tyl 3.0. Jakies sugestie? Dodam ze uciekanie tylu nadal jest - bylem na zbierznosci tylu i niby jest ok.
przód 2.5 tył 3.0?

tył max 2.5, przód 2.3, jak zaleca producent.
Poza tym sprawdź na innym manometrze jakie masz rzeczywiście ciśnienie.
To co podałeś to lekkie przegięcie - opona nie będzie praktycznie wcale amortyzować drgań - za twarda.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 22:25   #8
fordziak4971
Zablokowany
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 03-11-2007
Model: 2 X Focus i 4 X Mondeo
Silnik: 2 X 1.8TDDI(75KM i 90KM) 3 X Mondeo(115KM) i Mondeo(130KM)
Rocznik: 1997
Postów: 540
Domyślnie Odp: buja autem i traci przyczepnosc

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przód 2.5 tył 3.0?

tył max 2.5, przód 2.3, jak zaleca producent.
Poza tym sprawdź na innym manometrze jakie masz rzeczywiście ciśnienie.
To co podałeś to lekkie przegięcie - opona nie będzie praktycznie wcale amortyzować drgań - za twarda.
Popieram, kolega ma racje o dużo za dużo.
Ja z przodu pompuje 2,3 natomiast z tyłu 2,1.
Lepiej mniej niż za dużo. Bo jak opona za twarda to się nie da jechać...
fordziak4971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2011, 01:03   #9
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: buja autem i traci przyczepnosc

akurat przy komplecie pasazerow i bagazu nawet producent z 2.8 moze podawac.

Napewno to nie jest winne cisnienie , spokojnie 2.5 czy 3.0 to nie taka roznica jakby z 6 bar wbil wiec to napewno nie tego wina.

Jeszcze napisz jakie masz opony szczegolnie rozmiar szerokosc profil

Prawdopodobnie amory , ale i opony mysle ze jakies kartofle masz , bo jak na mokrym jest takie pogorszenie.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2011, 11:43   #10
toldiq
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: Focus I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 126
Domyślnie Odp: buja autem i traci przyczepnosc

oponki to michalki r15 195x65.... nie wiem co z tym robic ale chwilowo mam urlop i zajme sie dopiero caloscia jak wroce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki za odpowiedzi odgrzeje temat jak tylko wroce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toldiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.