Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2011, 15:18   #1
kkarakorum
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: s-max
Silnik: Duratorq 2.0L DOHC CR TC Dsl 143PS
Rocznik: 2006
Postów: 1
Exclamation Kupno S-Maxa opinie o konkretnym egzemlarzu

Witam,

Panie/Panowie

Potrzebuję Waszych opini na temat S-Max'a którego wybrałem.

Do tej pory wydawało mi się, że S-Max przewyższa mój przewidziany budżet i muszę się zadowolić Mondeo kombi, aż do tego ogłoszenia:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oczywiście nie interesuje mnie samochód sprowadzany, bo skoro mam nim wozić rodzinę to muszę mieć pewność, że jest nietknięty i w miarę bezawaryjny (czytaj oryginalny przebieg).

Samochód nadaje się do małych poprawek lakierniczych i miał robiony prawy bok (mam zdjęcia przed blacharką) zwykłe zarysowanie.

Przeraża mnie jedynie lekkie zmęczenie tego samochodu w środku (ale przynajmniej wiem że nie był picowany), przebieg 180 tyś. i rozcięta wykładzina na całej szerokości pod siedzeniem kierowcy - jest tam dojście do jakiejś wiązki elektrycznej i zupełnie nie wiem po co to komu było.

Będę wdzięczny za wasze opinie.

Sprawa jest w miarę pilna bo musze przekazać jak najszybciej zaliczkę - no i tyle.

Z góry dziękuję.

kkarakorum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2011, 19:12   #2
Rolem
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: pomorskie
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 169
Domyślnie Odp: Kupno S-Maxa opinie o konkretnym egzemlarzu

Nie ma czego się doszukiwać w rozciętej wykładzinie. U mnie tez jest rozcięta i nie zastanawiało mnie to wcale dlaczego tak jest. Proponował bym skupić się na stanie technicznym pojazdu, gdyż cena jest atrakcyjna.
__________________
Pozdrawiam Rolem
Rolem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2011, 19:28   #3
MagMa
ford::average
 
Avatar MagMa
 
Zarejestrowany: 02-07-2011
Model: s-max titanum X
Silnik: 2.0 tdci 143KM
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Kupno S-Maxa opinie o konkretnym egzemlarzu

Zgadzam się z tym co napisał mój poprzednik. Ja też niedawno kupiłem esia- rozglądałem się za autkiem 3 miesiące. Próbowałem różne- sprowadzone, kupione w Polsce, z malutkimi przebiegami, z niskimi cenami, autohandle, prywatni sprzedawcy- i mój pogląd jest taki, że 90% ze sprzedających to oszuści!!! NAJWAŻNIEJSZE: stan techniczny- fachowy doradca to podstawa. Ja takiego znalazłem i dzięki niemu jeżdżę esiem 2 letnim, poleasingowym, sprowadzonym, ale przy okazji sprawdzonym, serwisowanym i z oryginalnym przebiegiem. Auto kupiłem od dealera w Polsce i jeszcze dostałem do niego 6 miesięczną gwarancję mobilności (obejmująca wszystkie podstawowe podzespoły auta, w tym również turbinęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - Mark Twain
MagMa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2011, 19:34   #4
duss
ford::average
 
Avatar duss
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: SK
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.2 IceWhite
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Kupno S-Maxa opinie o konkretnym egzemlarzu

Tak jak kolega wczesniej napisal:
- albo pewniak z salonu,
- albo pewniak od prywatnego goscia + sprawdzic przez serwis/zaprzyjaznionego fachowca,
- albo nowka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja obecnie mam 2 s-maxy (2007r. i 2010r.), w 2010 jak szukalem auta to jak zobaczylem uzywki z lysymi "pedalami" i kierownica z przebiegiem 100 000 to odpuscilem i w koncu sie zdecydowalem isc na MAX'a i se wypasiona nowke kupilem;D
__________________
________________________________________
FORD at stable: S-max2.2 TitaniumS 09/2010r
Dodatkowo w garażu:S-max-2007,FocusII,FistaMK7-2010
http://www.motostat.pl/user_images/23267/icon1.png
duss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2011, 21:28   #5
kkarakorum
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: s-max
Silnik: Duratorq 2.0L DOHC CR TC Dsl 143PS
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kupno S-Maxa opinie o konkretnym egzemlarzu

Z mechanikiem wybieram się jutro, aby coś powiedział bo w tym względzie jestem zielony, a tych kilkuset zlotych na sprawdzenie przed kupnem nie zaluje.

Po probnej jezdzie wszystko wyglada cacy, a sprzedawca wydaje sie calkiem w porzadku - jednak nie zapominam, ze to handlarz (z calym szacunkim)

Cena jest faktycznie atrakcyjne, wiec powoli sie sklaniam w strone esia zamias mondka.

A co do szukania dziury w calym to mysle, ze tak jak kolega kanar1974 napisal 90% sprzedawcow to oszusci i to jest zabawa w kotka i myszke.

Albo bedziesz nadmiernie podejzliwy i sprawdzisz wszystko 3 razy albo loteryjka.

To jest moj pierwszy samochod jaki kupuje (wczesniej mialem to szczescie, ze w rodzinie sie "wymienialismy") i nie czuje sie z tym komfortowo.

Najchetniej poszedlbym do salonu i wyjechal z nowka sztuka jak kolega duss- satysfakcja gwarantowana. Jednak nie jest tak pieknie i albo bede jezdzil nowym Renault Clio, albo uzywanym samochodem o porzadnych parametrach.

Dwojka dzieci, jedno na wakacje wozek, drugie rowerek.. itd.

i odpowiedz jest oczywista.

Wielkie dzieki za rady... i jak ktos ma jeszcze jakies przemyslenia to pogladow nigdy za wiele...

... a przy benzynie na co mam zwrocic uwage?

Bo przy diesel'u to wiem bo mam a benzynka - zielony.

Pozdrawiam
kkarakorum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2011, 23:05   #6
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Kupno S-Maxa opinie o konkretnym egzemlarzu

Rzeczywiście, kierownica się aż świeci...
Moje spostrzeżenia:
1.maska ma centralnie tuż nad znaczkiem jakąś skazę/rysę? Przeciwmgielne chyba niedokładnie założone.
2. Światło na tylnej klapie z lewej lekko niżej niż przystające na krawędzi. Coś bylo robione z klapą? Sprawdź śruby przy zawiasach, czy nie kręcone
3. Fotel kierowcy dziwnie pomarszczony z tyłu - wyglada jakby miał niezapiętą tapicerkę na dole z tyłu (na zdjęciach widać nawet listwę dolną). Możliwe, że coś było przy nim grzebane - oby nie airbag, sprawdź szwy.
4. Na 6 zdjęciu widać źle ułożoną uszczelkę tylnych prawych drzwi - grzebane?
5. Zwisający z sufitu pas - brakuje magnesu?
6. Lewy schowek w bagażniku niedomknięty - sprawdź czy nie połamane zatrzaski i co jest w środku
7. 3 rząd foteli - sprawdź jak się składają i rozkładają bo coś dziwnie mają ułożone płaty podłogowe na plecach
8. Tylny zderzak ma czujniki cofania - fabryczne? Na konsoli nie ma wyłącznika.
9. Sprawdź schowki, czy masz gaśnicę, trójkąt, kompresor z glutem, ucho do holowania
10. Dywaniki z tyłu założone prawy na lewy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
11. Sprawdź czy lewe pióro wycieraczki jest na tyle długie, że zgarnie wodę z czujnika pod lusterkiem.
12. W ofercie jest błąd - S-Maxy mają 7 airbagów, nie 9

Nie są to rzeczy eliminujące (oprócz airbagu), ale jak wypomnisz może wyjdzie coś grubszego albo przynajmniej rabat dostaniesz.

Jeśli książka serwisowa ma pieczątki tylko z jednego ASO to może być kręcony przebieg

Poproś o VIN i sprawdź na etis
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]

Ostatnio edytowane przez Slartibartfast ; 10-07-2011 o 23:12
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 04:05   #7
MagMa
ford::average
 
Avatar MagMa
 
Zarejestrowany: 02-07-2011
Model: s-max titanum X
Silnik: 2.0 tdci 143KM
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Kupno S-Maxa opinie o konkretnym egzemlarzu

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
12. W ofercie jest błąd - S-Maxy mają 7 airbagów, nie 9
...

Nie chcę się spierac, ale 7 oosobowe chyba jednak mają 9: kierowca, pasażer z boku, kolanowa, 2 w przednich siedzeniach, 2 w środkowych słupkach, 2 w tylnich słupkach- tak mi sie wydaje.
A przy okazji gratuluję koledze spostrzegawczości- tyle rzeczy wymagających uwagi wyłapac na podstawie paru zdjęc- nieźleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - Mark Twain
MagMa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 07:42   #8
Rolem
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: pomorskie
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 169
Domyślnie Odp: Kupno S-Maxa opinie o konkretnym egzemlarzu

To akurat nie ma znaczenia czy ma 7 czy 9. Proponuję jednak wizytę w ASO i porządny przegląd auta. Oni wiedzą na co szczególnie zwrócić uwagę i mogą obejrzeć auto od spodu. Mają również wgląd do wyposażenia auta więc mogą zweryfikować np. brak przednich czujników, tylko tylne ( choć występowały one tylko w komplecie.)

Ps.
Próbując otworzyć stronę z w/w autem w pracy wyskakuje mi komunikat Kasperskiego:

Aplikacja zawiera odsyłacz do strony wykorzystywanej do kradzieży haseł,numerów kart kredytowych i innych poufnych danych. Zabroniono.
__________________
Pozdrawiam Rolem
Rolem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 08:06   #9
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Kupno S-Maxa opinie o konkretnym egzemlarzu

Cytat:
Napisał kkarakorum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście nie interesuje mnie samochód sprowadzany, bo skoro mam nim wozić rodzinę to muszę mieć pewność, że jest nietknięty i w miarę bezawaryjny (czytaj oryginalny przebieg).

Samochód nadaje się do małych poprawek lakierniczych i miał robiony prawy bok (mam zdjęcia przed blacharką) zwykłe zarysowanie.
Chcesz mieć "pewność że nietknięty" a potem sam piszesz że miał robiony prawy bok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 09:02   #10
Rolem
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: pomorskie
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 169
Domyślnie Odp: Kupno S-Maxa opinie o konkretnym egzemlarzu

Mnie mocno zastanawia niska cena auta za tą wersję i rocznik. Do tego faktura vat 23%.
Pamiętaj pośpiech złym doradcą. Lepiej dokładnie sprawdzić niż potem żałować.
__________________
Pozdrawiam Rolem

Ostatnio edytowane przez Rolem ; 11-07-2011 o 09:05 Powód: dodano
Rolem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kupno



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.