Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2006, 10:22   #1
riw2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2005
Skąd: Koszalin
Postów: 23
Domyślnie Pomocy - problem z automatem?

Witam - prosze o pomoc, a mianowicie! Mam mondka z 97 roku 1.8 w automacie, wszystko było ok. jednek w czasie jazdy zapaliła mi sie kontrolka O/F DRIVE i przestał zmieniać biegi - tzn po ruszeniu zmienia na 2 po ujeciu gazu w przeciwnym razie wogóle nie zmieni , a z 2 na 3 juz nie chce zmienic , , kupiłem druga skrzynie i wymieniłem , jednak nadal jest to samo . Co moze byc przyczyna?, co odpowiada za zamiane biegów , moze wysiadło mi coś w elektronice???? Gdzie mam szukać problemu ? POMOCY!

riw2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2006, 10:44   #2
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

a zmieniales tryby (np na sportowy lub ekonomiczny??)
jesli zmieniales to byly jakies objawy ??
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2006, 12:44   #3
riw2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2005
Skąd: Koszalin
Postów: 23
Domyślnie

Zmiałem tryb z ekonomicznego na sportowy i nic , nie ma żadnej róznicy, jest to samo!
riw2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2006, 12:48   #4
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

a opisz dokladnij objaw...
wsiadasz do auta odpalasz zaplon wrzucasz D i ruszasz i dalej co?? auto jedzie maksymalna jaka predkosci?? podaj wiecej szczegolow...
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2006, 13:17   #5
riw2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2005
Skąd: Koszalin
Postów: 23
Domyślnie

Ruszam z D autko ciagnie normalnie wkreca sie na obroty do końca i nie przełacza biegu , po ujeciu gazu zmienia na 2 i ciagnie , ale ciagnie jakby chcialo a niemogło , wkreca sie powoli na obroty , czasami straci bieg po ujeciu gazu znowu lapie , Autko moge rozpedzic do ok. 130km i chyba to jest 2 dalej nie chce przerzucić , Zmiana trybów niec nie daje autko zachowuje sie tak samo , czasami przy duzych obrotach silnika zapala sie migajaca lampka O/F DRIVE, po zejsciu z obrotów ponizej 3 tysiecy lapka gasnie i nie zpala sie , Przy ruszaniu z biegu nr 1 autko strasznie wolno sie rozpedza, tak jakby bylo na hamulcu , a z biegu nr 2 normalnie rusza , lecz nie chce samo przerzucić na 2 bieg , trzeba ujmować gazu , - Czy jest jakaś regulacja linki hamulca - może mam za mocno naciagniety hamulec, moze coś mi wysiadlo , w dźwigni zmiany biegów?, moze wysiadło oprogramowanie kompytera odpowiadajace za skrzynie , gdzie mam szukać , czesci odpowiadajaczych za sterowanie szkrzynia, jedna rzecz zmienilem z mojej starej skrzyni do tej zakupionej , a mianowicie jest to silnik- przekladnia z 3 kablami , która podłacza sie prawdopodobnie prędkościomierz, u mnie był na 3 kable , a w zakupionej skrzyni był na 3 kable i dodatkowo na linkę , czy to moze mieć jakiś wpływ?

[ Dodano: 2006-05-21, 10:33 ]
Widze ze chyba nikt nie jest w stanie mi pomuc :fcp25 nikt nie mial podobnego problemu :fcp25
riw2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2006, 14:15   #6
ziolo
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2005
Postów: 74
Domyślnie

skrzynia którą kupiłeś była ze sprzęgłem? czy sprzegło wsadziłeś od starej skrzyni? Komputer silnika także może mieć wpływ na działanie skrzyni... Najpierw zawsze się bierze na komputer i dopiero wtedy się myśli co robić...
A za ile kupiłeś drugą skrzynke??
ziolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2006, 15:16   #7
riw2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2005
Skąd: Koszalin
Postów: 23
Domyślnie

Kupiłem kompletna ze sprzeglem , facet od którego kupilem zapewnial mnie ze przyjechał na niej do polski i wszystko chodzilo , pochodzila od samochodu sprowadzonego z niemiec , kupilem ja za 1000zl
riw2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2006, 16:35   #8
ziolo
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2005
Postów: 74
Domyślnie

więc jeżeli kupiłeś a objawy są takie same po wymianie tej skrzyni to prawie na 100% jest pewne że wyrzuciłeś niepotrzebnie pieniądze na nową skrzynke bo problem tkwi w czym innym... Mało prawdopodobne, ze kupiłeś drugą skrzynie biegów z takim samym uszkodzeniem co miała wcześniejsza skrzynka. Trzeba jechać do serwisu albo znawców ASB i oni sprawdzą co jest grane.
Jaki olej wlałeś jak kupiłeś nową skrzynie?
I z którego roku była skrzynka?

[ Dodano: 2006-05-21, 17:37 ]
a ja też kupiłem skrzynie do mondeo i też miałem takie zapewnienia i poleciała mi po miesiacu uzytkowanie. Teraz kupiłem komplet do przekładki na manualną skrzynie za 900zł i przekładka będzie mnie kosztować 400zł i będę miał spokój...
A kupowanie albo naprawianie automatów to duża loteria...
ziolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2006, 18:24   #9
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

ziolo, nie masz pewnosci ze manual po miesiacu ci tez nie padnie... ale jak wspomniales t loteria...
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2006, 20:06   #10
riw2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2005
Skąd: Koszalin
Postów: 23
Domyślnie

Dzieki za wsparcie , nie ma tegop zlego co by na dobre nie wyszlo , bo jak bedzie to cos innego to bede mial druga skrzynie w zapasie , a olej wymienilem na jakiś niemiecki - DECSTRON III - czerwony - wg katalogu w sklepie motoryzacyjnym , A wracajac do problemu to chyba nie obejdzie sie bez wizyty w serwisie i podłaczeniu mondka do komputera- mam nadzieje ze to coś pomoże
riw2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.