Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2011, 21:44   #1
adk11
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-02-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo [Mk3]
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Brama wjazdowa do posesji uszkodziła samochód

Przepraszam jeżeli nie ten dział. Dzisiaj miałem przykre zdarzenie, podjechałem pod zakład produkcji mebli kuchennych, zostawiłem auto w świetle bramy. Podczas gdy rozmawiałem z właścicielem w jego biurze, brama samoczynnie zaczęła się zamykać, uszkodziła błotnik - jest dość wyraźne wgięcie. Właściciel firmy wyskoczył do mnie z pretensjami czemu zostawiam auto w bramie, brama nie posiadała żadnych fotokomórek czy innych czujników informujących ją o przeszkodzie. Porobiłem zdjęcia, proszę o porady jak załatwić temat. Wiem, że wina jest właściciela posesji, pokrycie szkód powinno iść z jego ubezpieczenia budynku ?, jak to ugryźć?


Ostatnio edytowane przez adk11 ; 10-06-2011 o 21:46
adk11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 21:52   #2
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Brama wjazdowa do posesji uszkodziła samochód

A kto normalny parkuje w bramie? Moim zdaniem sam sobie jestes winień i powinieneś auto na własny koszt naprawic
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 08:23   #3
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Brama wjazdowa do posesji uszkodziła samochód

Jeżeli masz AC, to tylko możesz z AC pokryć koszta naprawy. Twoja wina i właściciel nie pokryje ci żadnych kosztów naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wiesz gdyby tak było , to każdy by się ustawiał w bramie i co starsze autko by ginęło w ten sposób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 08:39   #4
Miras.
ford::average
 
Avatar Miras.
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: ze wsi
Model: Van
Silnik: Etylina
Rocznik: Automat
Postów: 138
Domyślnie Odp: Brama wjazdowa do posesji uszkodziła samochód

Podpiszę się pod opiniami kolegów.

ale...

Moim zdaniem właściciel posesji jest odpowiedzialny za działanie sprzętu jaki instaluje, zwłaszcza jeśli udostępnia plac publicznie dla interesanów swojej firmy.
Myślę ,że jak kolega adk11 wystąpi na drodze z powództwa cywilnego z dobrą papugą to może mieć spore szanse. Strach pomyśleć co by było gdyby taka techniczna samowolka w firmach nie miałaby konsekwecji prawnych ( spadające na głowe zawieszane reklamy, przewracające się maszty z flagami, zapadające się studzienki, rozsypujące się schody itd)

A jeszcze z innego punktu widzenia...

Pierwszy raz spotykam się z automatyczną bramą, w której nie ma czujników. Więc albo automatyka była uszkodzona, albo brama jest zamykana z pilota, a ten kto ją uruchomił zrobił to celowo abyś kolejnym razem nie zastawiał wjazdu na posesję !!
Miras. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 09:24   #5
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Odp: Brama wjazdowa do posesji uszkodziła samochód

Zgodnie z kodeksem drogowym:
Art. 49. 2. Zabrania się postoju pojazdu:
1) w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej;

Także nie wiem czy masz o co walczyć.
Raczej ciężko będziesz miał udowodnić mu ze celowo zamknął bramę, a on z pewnością będzie się tłumaczył że było to nie kontrolowane zamknięcie bramy na które on nie miał wpływu.

Ostatnio edytowane przez matias18 ; 11-06-2011 o 09:27
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 09:31   #6
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Brama wjazdowa do posesji uszkodziła samochód

Cytat:
Napisał Miras. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strach pomyśleć co by było gdyby taka techniczna samowolka w firmach nie miałaby konsekwecji prawnych ( spadające na głowe zawieszane reklamy, przewracające się maszty z flagami, zapadające się studzienki, rozsypujące się schody itd)
mysle ze byloby ciezko udowodnic wine ze strony wlasciciela posesji. Zwlaszcza ze to kierujacy nie dopilnowal pojazdu. Inna sprawa sa zaniedbania ze strony wlasciciela posesji (brak zabezpieczen, konserwacji) a inna zaniedbanie ze strony kierowcy parkujacy auto w bramie, IMHO, ale:
Cytat:
Napisał Miras. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszy raz spotykam się z automatyczną bramą, w której nie ma czujników. Więc albo automatyka była uszkodzona, albo brama jest zamykana z pilota, a ten kto ją uruchomił zrobił to celowo abyś kolejnym razem nie zastawiał wjazdu na posesję !!
tu sie zgadzam calkowicie, tyle ze nalezaloby udowodnic ze brama byla uszkodzona a wlasciciel posesji nie zabezpieczyl jej nalezycie (badz nie poinformowal kierowcow) lub ktos celowo/niechcacy zamknal brame...

Cytat:
Napisał matias18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej;
nie znamy powodu zatrzymania w bramie wiec nie mozemy mowic ze kierowca zlamal ten przepis... moze byc tak ze plac byl przez cos zajety, tak ze nie dawalo sie dalej wjechac...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 09:49   #7
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Odp: Brama wjazdowa do posesji uszkodziła samochód

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie znamy powodu zatrzymania w bramie wiec nie mozemy mowic ze kierowca zlamal ten przepis... moze byc tak ze plac byl przez cos zajety, tak ze nie dawalo sie dalej wjechac...
Wydaje mi się że i tak nie zwalnia to z przestrzegania zasad przepisów ruchu drogowego.
Jeśli byłoby tak jak mówisz należy wycofać i zaparkować w miejscu, w którym jest to dozwolone.
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 10:23   #8
Wionek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2011
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Brama wjazdowa do posesji uszkodziła samochód

Nie ma znaczenia czy miał prawo tam zaparkować czy nie, jeżeli złamał przepis to co najwyżej dostanie mandat ale nie zwalnia to właściciela bramy z właściwego jej działania itp. to tak jakby twój samochód stoczył się na inny bo pękła ci linka ręcznego czy coś i powiedziałbyś że to nie twoja wina. Twój pojazd/urządzenie odpowiadasz za szkody wyrządzone przez samochód/urządzenie
Wionek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 11:28   #9
nygus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2011
Skąd: Tomaszow Mazowiecki
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Brama wjazdowa do posesji uszkodziła samochód

Jesli wlasciciel posesji nie poinformowal tego Pana od samochodu ze brama moze sie samoczynnie zamknac to jest to tylko i wylacznie wina tego czlowieka od bramy.A jak stanie tam karetka to co ? Nie ma wyjazdu bo brama uszkodzona ?
__________________
Nie kazda morda pasuje do Forda
nygus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 11:59   #10
konradwan
ford::average
 
Avatar konradwan
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: .
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 123
Domyślnie Odp: Brama wjazdowa do posesji uszkodziła samochód

Cytat:
Napisał matias18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgodnie z kodeksem drogowym:
Art. 49. 2. Zabrania się postoju pojazdu:
1) w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej;
Czy to nie jest tak, że prywatna posesja nie jest drogą publiczną i na niej kodeks drogowy nie obowiązuje?
konradwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.