Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2011, 16:26   #1
michal99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: wiel
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie sprezarka klimatyzacji - co wymienic?

Witam. Prosze o porade. Wlasnie robie maly serwis w focusie m.in. musze wymienic chlodnice wody i chlodnice od klimy. Zastanawiam sie czy nie zrobic malego serwisu w sprzegle sprezarki od klimy. Prosze o porade co nalezy wymienic ewentualnie przesmarowac... Nie chcialbym zagladac do srodka przez najblizszy czas - a teraz jest idealna okazja.

Link to fotki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zamowie zapewne takze osuszacz - w koncu uklad juz rozszczelniony - czy orientujecie sie gdzie mozna zakupic tanio wszystkie uszczelki (oringi) do przewodow klimatyzacji?

Pozdr. Michal

michal99 jest offline  
Stary 29-05-2011, 17:32   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: sprezarka klimatyzacji - co wymienic?

Cytat:
Napisał michal99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy orientujecie sie gdzie mozna zakupic tanio wszystkie uszczelki (oringi) do przewodow klimatyzacji?
moge podać sklep w Łodzi
nazywa sie "uszczelka" ul Włókiennicza
motorek26 jest offline  
Stary 29-05-2011, 18:28   #3
marcinv530erx
ford::average
 
Avatar marcinv530erx
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Cieszyn
Model: Focum MK2
Silnik: 1.6 (100KM)
Rocznik: 2006
Postów: 133
Domyślnie Odp: sprezarka klimatyzacji - co wymienic?

A sprężarka działa ????
to po co w niej grzebac jak chcesz zainwestowc to kup nową .
Czasami ludzie szukają dziury w całym po co ????
__________________
VW GOLF MK1 1.6 SWAP NA 1.8 GTI,BMW 535,VOLVO 440 1.7,OPEL VECTRA A 1.8,AUDI 100 2.0,ROVER 216 ,ALFA ROMEO 156 1.8 (144KM),ALFA ROMEO 156 2.0,(150KM) OBECNIE FORD FOCUS MK2 1.6(100KM) W PLANACH SKODA OCTAVIA
marcinv530erx jest offline  
Stary 29-05-2011, 19:01   #4
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: sprezarka klimatyzacji - co wymienic?

Ja się nawet nie wypowiadam, bo mamy forumowego "specjalistę" od kimatyzacji, któremu do pięt nie dorastam. Zaraz tu wpadnie, rzuci kilka linków i wyłoży kawę na ławę koledze...
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline  
Stary 29-05-2011, 19:32   #5
marcinv530erx
ford::average
 
Avatar marcinv530erx
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Cieszyn
Model: Focum MK2
Silnik: 1.6 (100KM)
Rocznik: 2006
Postów: 133
Domyślnie Odp: sprezarka klimatyzacji - co wymienic?

Oj nie dogryzaj przecież chyba kolega wyjasnił co i jak z tą klimatyzacją . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
VW GOLF MK1 1.6 SWAP NA 1.8 GTI,BMW 535,VOLVO 440 1.7,OPEL VECTRA A 1.8,AUDI 100 2.0,ROVER 216 ,ALFA ROMEO 156 1.8 (144KM),ALFA ROMEO 156 2.0,(150KM) OBECNIE FORD FOCUS MK2 1.6(100KM) W PLANACH SKODA OCTAVIA
marcinv530erx jest offline  
Stary 29-05-2011, 20:45   #6
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: sprezarka klimatyzacji - co wymienic?

Sorki ,ale tracę hamulce niestety przez tego gościa.
Sam sobie tutaj zobacz:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

michał99
Jak rozczelniłeś układ, to bankowo musisz wymienić osuszacz, bo już nachapał się wilgoci z powietrza.
Remont sprężarki, to nie wiem czy Ci sie opłaca...chyba taniej w razie czego kupić na szrocie używkę z rozbitego anglika. Chyba szkoda szukać dziury w całym.
Według mnie jak bardzo chcesz, to sprawdź sobie kontrolnie ewentualnie luzy na wałku, zużycie sprzęgła zespołu (nigdy tego nie widziałem, zatem nie wiem czy jest co oglądać), zużycie koła, wymień pasek + napinacz.
Co do części, to:
Oryginały to ASO lub sklepy typu EWCAR, ABCFOCUS, Ford e-sklep itp.
Zamiennik: INTER CARS - mają dużo to układów klimy, tylko nie koniecznie ceny dobre.
Jak tanio: to musisz lokalnie Kazia poszukać z tanimi częściami, tylko musisz wtedy dokładnie wiedziec co zamówić lub mieć stare, bo różnie bywa.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline  
Stary 01-06-2011, 22:35   #7
michal99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: wiel
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: sprezarka klimatyzacji - co wymienic?

Witam ponownie!

Wszystko zdemontowane. Osuszacz wyciagniety, chlodnice wyciagniete. Z instalacji klimatyzacji sciagnalem oringi. Musze cos dobrac w sklepie jutro. W zwiazku z tym, ze kiedys juz calosc byla rozbierana - nie mam pewnosci, ze zalozone uszczelniacze sa wlasciwe. W jaki sposob najlepiej dobrac nowe? Ktore srednice nalezy wymierzyc? Zdjete sa w 2 kolorach, czarnym i zielonym. W sklepach interenetowych sa zestawy po 70 zl - pomyslalem ze moze warto zakupic. Tamte sa cale zielone - czy to sa w takim razie zamienniki prawdziwych oringow? Czy kolor ma jakies znaczenie? Gdzie mozna sprawdzic jakie konkrentie wymiary powinny zostac dobrane na kazda rurke?

pozdr. m.
michal99 jest offline  
Stary 02-06-2011, 08:39   #8
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: sprezarka klimatyzacji - co wymienic?

Co to maureliusz az tak jestes zly ze ci dogryzłem że musisz w innych tematach sie odgryzac za moimi plecami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak rozczelniłeś układ, to bankowo musisz wymienić osuszacz, bo już nachapał się wilgoci z powietrza.....
Zamiast doradzac blednie to poczytaj bo jak kupujesz nowy osuszacz to tez go jakos musisz załozyc...

Osuszacz po rozsczelnieniu -przewody do osuszacza-wystarczy zatkac w miare szczelnie aby wilgos sie nie dostawała.. najlepiej jakies kapturki gumowe. Bedziesz mogł uzyc starego a nie placic za nowy pewnie z 200zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolor potrafi miec znaczenie-chodzi o rodzaje czynnika ale teraz robi sie wiele uniwersalnych materiałow wiec najlepiej sie dopytaj.

PS. jesli sprezarki ci dzialala to lepiej nic nieruszaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 02-06-2011 o 08:51
mjprzem jest offline  
Stary 02-06-2011, 11:23   #9
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: sprezarka klimatyzacji - co wymienic?

Po pierwsze nie za plecami, bo masz tu wgląd. To co myślę o Tobie nie jest tajmenicą. Nigdzie mi nie dogryzłeś, bo generalnie masz tylko jeden konik KLIMATYZACJ (zresztą Twoje teorię też są wątpliwe), a w pozostałych tematach to duuużo, duuużo linków - bardzo kształcące.

Co do mojej wypowiedzi o osuszaczu, to zadzwoń tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i pogadaj sobie z panem, który zajmuje się klimami od bardzo dawna. To od niego mam te informacje, bo kiedyś zastanawiałem się nad profilaktyczną wymianą i zagadałem go o tym.

Ponadto nie mam ochotę na dyskusję z Tobą w tym i innym temaci. Poprostu IGNOR.
Pozdrawiam.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline  
Stary 02-06-2011, 14:02   #10
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: sprezarka klimatyzacji - co wymienic?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.....bo generalnie masz tylko jeden konik .....
Wiesz mi ze mam wiele tych konikow a klimatyzacja to jest jakby 1/10 z tematow w ktorym moge pomoc. Poczytaj moje wiadomosci na innych forach to sie przekonasz jak wielu osobą w wielu roznych rzeczach poza klimatyzacja pomoglem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za to rada na przyszłosc... nieufaj zawsze do konca temu co mowi specjalista na stacji serwisowej. A myslisz ze jak oni robią...? Dla nich wymiana osuszacza kazdorazowo to czysty zysk jesli sie tym zajmuja. Nawet na czesiach zaklady takie zarabiaja.

Wybacz maureliusz ale daleko mi do ciebie.. wierz mi ze ja nie chodze po innych wiadomosciach i Cie nie obrazam, a takie twoje pisanie jest bynajmniej nie dopomyslenia.

Chyba powinien Ci zwrocic uwage za tego posta powyrzej Moderator. Niepoto jest forum aby innych obrazac... a juz napewno za ich plecami!!! W dodatku wymyslajac rzeczy o ktorych nie mozesz miec pojecia.

Wracajac do tematu osuszacza... nawet jak osuszacz postoi 1 dzien bez kapturka to nic sie nie stanie.
Wazne tylko aby go zabezpieczyc-tak samo jak przed woda tak samo przed zanieczysczeniami.
Nalezy rowierz wiedziec ze podczasz procesu uzyskiwania prozni w ukladzie to 90% wilgoci z ukladu a nawet w sporej czesci z osuszacza sie potrafi wydostac-to jest zjawisko naturalne polegajace na odparowaniu wody. Zasady przemiany cieczy w gaz i na odwrot. Wiec niema sie co obawiac. Natomiast problem jest kiedy osuszacz dluzej postoi otwarty bo juz pozniej zachodza nieodwracalne przemiany chemiczne ktore spowoduja ze osuszacz sie przytka i bedzie problem.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 02-06-2011 o 14:08
mjprzem jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.