Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2011, 20:35   #1
laryz
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-09-2009
Skąd: mazowieckie
Model: focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Gaśnie po odpaleniu, nierówna praca silnika - co jest??

Pb - Gaz ( sekwencja) Problem jest prosty - gaśnie po odpaleniu na zimnym silniku przykład: po przejechaniu 100m i zatrzymaniu albo po paru sekundach pracy a jak się rozgrzeje jest oki. Co do obrotów to cały czas mam wrażenie ze jak by jeden gar nie palił oczywiście zbiera się nieźle wiec przy przyspieszaniu jak by było oki. Komp pokazał lambdę po wymianie bez zmian.
Wymieniłem przewody WN, zmieniłem krokowca, wymieniłem świece, przeczyściłem i sprawdziłem przepływkę, wymieniłem sondę, szykuje się do wymiany cewki zapłonowejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - może pomoże.
Koledzy żeby nie było że gdzieś na forum już to było bo sporo czytałem i już jestem w kropce. ( niedługo silnik wymienię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Prosił bym o pomoc


Ostatnio edytowane przez laryz ; 08-05-2011 o 20:41
laryz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2011, 21:07   #2
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu, nierówna praca silnika - co jest??

no widze styl mechanika przyjety , wymieniami jak leci co leci .

Dzieje sie tak na pb i lpg to raz?. Dwa szukaj drutow zwiazanych z instalacja gazowa. Lewizny itp itd.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 20:25   #3
laryz
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-09-2009
Skąd: mazowieckie
Model: focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu, nierówna praca silnika - co jest??

Jeżeli chodzi o nierówna prace to i na Pb i LPG a gaśniecie tylko na benzynie bo jest sekwencja.

Lewizny żadnej nie znalazłem, przewody od podciśnienia też oki. Mam nadzieje że wymiana cewki pomoże.

A co do stylu to bardziej desperat który miał kiedyś coś wspólnego z paroma kluczami. Tylko wtedy mialem malucha i nie bylo takich problemow. Ale dzieki za pomoc.
laryz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 21:07   #4
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu, nierówna praca silnika - co jest??

Cytat:
Napisał laryz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli chodzi o nierówna prace to i na Pb i LPG a gaśniecie tylko na benzynie bo jest sekwencja.
Co to zdanie oznacza...? ciezko zrozumiec co chciales tutaj powiedziec i wnioski wyciagac..
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 11:54   #5
kamikadze_DOA
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2010
Skąd: OŁAWA
Model: FOCUS
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu, nierówna praca silnika - co jest??

Miałem kiedyś podobny problem, że silnik zaraz po uruchomieniu mi gasł.
Rozwiązanie było banalne.
Źle ułożona linka od przepustnicy (o ile dobrze pamiętam to było za bardzo napięta). Jak ułożyłem ją luźno to problem znikął i silnik pracował idealinie.
Wiem, że to może wydawać się nie logiczne ale tak było w rzeczywistości... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamikadze_DOA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 15:06   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu, nierówna praca silnika - co jest??

Cytat:
Napisał kamikadze_DOA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem kiedyś podobny problem, że silnik zaraz po uruchomieniu mi gasł.
Rozwiązanie było banalne.
Źle ułożona linka od przepustnicy (o ile dobrze pamiętam to było za bardzo napięta). Jak ułożyłem ją luźno to problem znikął i silnik pracował idealinie.
Wiem, że to może wydawać się nie logiczne ale tak było w rzeczywistości... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to wtedy jeszcze musial miec podwyzszone obroty bo linka ciagnela przepustnice , chociaz z tym i tak odpalalby. Wiec tak nie moglo byc w rzeczywistosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 15:46   #7
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu, nierówna praca silnika - co jest??

nie bylbym tego taki pewien ze tak nie moglo byc choc jest to nielogiczne to jednak wydaje mi sie ze w specyficznych warunkach mozliwe do osiagniecia...
wystarczy kilka bledow w sterowniku silnika i sie pozniej bedzie inaczej ustawial..ale to juz musialo by byc chyba kilka czynnikow aby tak sie stalo jesli oczywiscie faktycznie jest to mozliwe. Przypuszczam ze komputer musial miec blad o polozenia przepustnicy i reagowal na inne czynniki i dlatego tak bylo.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 16:11   #8
kamikadze_DOA
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2010
Skąd: OŁAWA
Model: FOCUS
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu, nierówna praca silnika - co jest??

Dlatego pisałem, że jest to nielogiczne, ale tak naprawdę było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Objawy były takie, że po odpaleniu zimnego silnika (ale jak było zimno na dworze), musiałem cały czas trzymać go na gazie bo inaczej zaraz by zgasł (dodatkowo silnik był bardzo zamulony i brakowało mocy), ale jak silnik troszkę się rozgrzał (czas i ilość przejechanych metrów była za każdym razem inna) powracał do "normalnej" pracy.
W momencie jak poprawiłem linkę i leżała swobodnie (bez napinania itp) problem zniknął jak ręką odjął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możecie wierzyć lub nie ale tak było... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamikadze_DOA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 19:33   #9
laryz
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-09-2009
Skąd: mazowieckie
Model: focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu, nierówna praca silnika - co jest??

"Jeżeli chodzi o nierówną pracę silnika dzieje się tak na Pb i LPG. Chodź na LPG praca jest wyraźnie równiejsza co mnie dziwi bo gaz jest bardziej wymagający.
A gaśniecie tylko na benzynie, po przełączeniu na LPG już problemu z gaśnięciem nie ma.

Sprawdziłem linkę od przepustnicy jest ułożona dobrze.

Ale doszedł mi kolejny problem:
- kilka dni temu zauważyłem że na LPG zaczyna mi się dławić silnik ( w trakcie wyprzedzania samochód zaczął słabnąć, zdjęcie nogi z gazu i ponowne naciśnięcie nie pomogło ale po paruset metrach wszystko minęło ) oczywiście wizyta u mech. wymiana filtrów do LPG i regulacja przepływu gazu. Pomogło ale jak widać nie na długo.
Bo dziś miałem to samo. Więc spróbowałem inaczej i w trakcie kiedy mi zaczął słabnąć przełączyłem na benzynę ale na niej było ok, wiec powrót na LPG ale już problem zniknął.

Ale na koniec najważniejsze że JEŹDZIGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cały czas.

Ostatnio edytowane przez laryz ; 10-05-2011 o 19:38
laryz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 20:51   #10
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu, nierówna praca silnika - co jest??

linka napieta przepustnica ucylona to sie dusil , to sie zgadza. Tylko wtedy na cieplym automatycznie bedzie mial wyzsze obroty np zamiast 850 kolo 1000.

A od napietej przepustnicy komp nie bedzie mial zadnego bledu przepustnicy , nie piscie ludzie takich komet. Bo znaczy ze jak na postoju dodam lekko gazu na 1100rpm to blad wyskoczy bo przepustnica uchylona? .... bez tworzenia tutaj nowych teorii
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.