Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2006, 20:15   #1
kamska
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-12-2004
Skąd: Nakło n. Not.
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 201
Domyślnie Nieszczelna pompa paliwa.

Witam, moja pompa paliwowa nie wytrzymała cisnienia ;-). Ropa cały czas leci gdzieś z dołu, z pod pompy, wg znajomego to puscił jakis uszczelniacz głowicy pompy, z góry nie widać miejsca wycieku, silnik chyba tez delikatnie stracił na mocy.
Co mnie teraz czeka?, jakie koszty i ile moze zajac naprawa i czy moge tak jeszcze kilka dni pojezdzic?
Moze zna ktoś jakiegoś dobrego speca w Bydgoszczy, byłem dzis w serwisie boscha, koleś obliczył mi uszczelnienie całej pompy- 800zł i bardzo prawodopodobne, ze jeszcze cos by doszło ;-))).
poz.
kamil

kamska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2006, 20:35   #2
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Z tego, co ja wiem to uszczelnienie pompy to koszt 150 do 200 a za kompletną regenerację to trzeba dać tak do 900 zł.
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2006, 18:38   #3
kamska
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-12-2004
Skąd: Nakło n. Not.
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 201
Domyślnie

Witam, mam juz naprawiona pompe wtryskowa, została rozłożona w drobny mak, uszczelniona i wyregulowana.

Niestety troche pojezdzilem i autko przesyało ciagnąc, chyba turbina przestała działać. Wróciłem do magików, zaczeli mu gazowac, az pekł pasek napedzajacy wspomaganie i alernator, a na turbine rozłozyli rece....
Wydaje mi sie, ze zbyt mocno naciagnieli pasek, dlatego pekł.
Przejechałem sie bez paska ( ładowania i wspomagania ) turbo nadal nie działało.
Wróciłem z nowym paskiem,po wymianie wszystko wróciło do normy. Turbo gwizdze jak wsciekłe, a autko wymiata jak nowe ;-).

Co mogło byc przyczyną nie działajacej turbiny?? czy pompa wtyskowa ma coś wspólnego z załaczeniem turbiny???. Nigdy wczesniej nie mialem zadnych problemów z turbina, moze to taki zbieg okoliczność, ze po naprawie pompy coś jej odbiło???? A może poprostu przez przypadek zostało cos odłaczone, cos co ma wpływ na prace turbiny???
kamska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2006, 18:53   #4
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Podstawowe pytanko ile Cię to kosztowało?
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2006, 19:06   #5
kamska
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-12-2004
Skąd: Nakło n. Not.
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 201
Domyślnie

300zł pompiarz, bez faktury i twierdził, ze to bardzo tanio, a chłopacy 140zł za wyciagniecie i złożenie, 2 razy musieli jechać do pompiarza po 30km.
300zł to troche dużo, niby pompa została rozebrana w drobny mak. Widać poprawe, jest suchutka, silnik odpala bez krecenia- na dotyk, a obroty- około 900, wczesniej troche mi skakały...Moc także sie poprawiła, zastanawia mnie tylko ta turbina...
kamska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2006, 00:28   #6
Spektro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo Turnier
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 2000
Postów: 27
Domyślnie

Cytat:
Napisał kamska
Witam, mam juz naprawiona pompe wtryskowa, została rozłożona w drobny mak, uszczelniona i wyregulowana.

Co mogło byc przyczyną nie działajacej turbiny?? czy pompa wtyskowa ma coś wspólnego z załaczeniem turbiny???. [...]
Z tego co wiem, to od turbiny do pompy leci jakiś "wężyk" który za pomoć membran zwiększa dawkę paliwa przy doładowaniu. Niestety nie mam pojęcia jak to się ma do paska wspomagania i ładowaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdr
Spektro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.