Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2011, 09:30   #1
lompi
ford::average
 
Avatar lompi
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: Białystok
Model: Mondeo Combi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1995
Postów: 56
Domyślnie Nie odpala po wymianie klaksonu

Witam Panowie. Ratujcie!

Wczoraj próbowałem wymienić klakson. Prze parkowałem samochód co by było wygodnie (odpalił bez problemu). Wymontowałem stary klakson. Zamontowałem nowy. Sprawdziłem, że działa. I chciałem ponownie prze parkować niestety od tej pory już nie odpala. Przekręcam kluczyk, wszystkie kontrolki się palą jak należy, gaśnie grzanie świec (właśnie bo zapomniałem dodać Mondeo 1.8 TD w kombi), próbuje odpalić i tylko szysze cyknięcie (podobno to się nazywa bendix- nie wiem nie znam się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), jak dłużej przytrzymam, to kilka. Odpuszczam kluczyk, kontrolki się zapalają jak należy, prędkościomierz wskakuje na ok 100 km/h. Czasem się na dodatek włączają wycieraczki.

W przypuszczeniach był problem z akumulatorem (brany na kable nic nie pomogło) oraz utrata masy (po połączeniu kablem minusa z akumulatora i bloku silnika dalej nie odpala, więc chyba to nie utrata masy). Montowany klakson odłączałem, bo myślałem, że to on robi problem- nic nie pomogło. Wszystkie bezpieczniki (i w środku i pod maską) w porządku- żadnego nie przepaliło.

Wie ktoś może co to może być, co zrobić by działał. Do tej pory zawsze palił bez problemu.

Z góry dzięki za wszelkie diagnozy.

lompi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 14:59   #2
krismielec
ford::average
 
Avatar krismielec
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk1 2.0 4x4
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 180
Domyślnie Odp: Nie odpala po wymianie klaksonu

Miałem to samo..
Przy próbie odpalenia włączały się wycieraczki albo nawiew.. I u mnie był problem z masą właśnie.. Sprawdź kabel masowy przy silniku czy nie zgnił. Albo dopnij podwójnie kable rozruchowe od minusa do silnika.
Nie widzę innej możliwości. No chyba że rozrusznik się rozleciał i robi zwarcie.. Ale wtedy wycieraczki by się same nie włączały..

Powodzenia!
krismielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 16:27   #3
redds
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie Re: Nie odpala po wymianie klaksonu

Sprawdź trase kablową do rozrusznika. Przy wymianie klaskacza musiales jakis kabel ruszyć albo usunąłeś jakieś obejście.
redds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2011, 22:47   #4
lompi
ford::average
 
Avatar lompi
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: Białystok
Model: Mondeo Combi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1995
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nie odpala po wymianie klaksonu

Problem rozwiązany. Wymiana akumulatora pomogła.

Także na objawy o których mowa była wcześniej są dwie przyczyny: albo utrata masy (najlepiej wziąć jakiś kabel i połączyć jeden koniec do minusa na akumulatorze, drugi gdzieś do bloku silnika przytknąć i wtedy spróbować odpalić) albo właśnie padnięty akumulator (u mnie już prądu nie przyjmował- temu jak wcześniej podłączałem na kable to nie pomogło).
lompi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.