Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2011, 09:55   #1
marser
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-12-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie zwiększanie obrotów przy zmianie biegów

Witam wszystkich

zakupiłem niedawno foczkę MK2 z silniczkiem 1.6 TDCI, niby wszystko fajnie, nie ma problemu z odpalaniem czy falowaniem obrotów, natomiast przy szybszej zmianie biegów podczas wysprzęglania zwiększają się nieznacznie obroty. Nie jest to wiele, ale efekt szarpnięcia i wycia występuje i bardzo wkurza podczas wyprzedzania. W poprzedniej foczce MK1 1.8 TDDI nie miałem czegoś takiego. Czy ktoś miał już może taki efekt w swoim bolidzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?!? Szczerze wątpię żeby to była przypadłość tego modelu silnika, a tekst jaki usłyszałem od mechanika "ten typ tak ma" działa na mnie jak płachta na byka

pozdrawiam

marser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 19:46   #2
aresch
ford::beginner
 
Imię: aresch
Zarejestrowany: 21-01-2011
Skąd: Toruń
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Re: zwiększanie obrotów przy zmianie biegów

Ja mam 1.6 TDCI z 2005 roku i u mnie nic takiego nie ma miejsca.
A przy jakich obrotach zmieniasz biegi?
Gdzieś czytałem, ze niezbyt dobrze jest zmieniać biegi przy 2 tyś, ale to była jakaś pojedyncza wypowiedź pewnego forumowicza bez argumentacji, więc nie wiem do końca czy to ma jakiś wpływ.
Ponadto sam już nie wiem jak jeździć tym autem bo jedni piszą że za wolne obroty szkodzą dwumasie a za duże to też niedobrze.
Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to proszę o fachową wypowiedź.
aresch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 06:36   #3
Miras.
ford::average
 
Avatar Miras.
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: ze wsi
Model: Van
Silnik: Etylina
Rocznik: Automat
Postów: 138
Domyślnie Odp: zwiększanie obrotów przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał marser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy szybszej zmianie biegów podczas wysprzęglania zwiększają się nieznacznie obroty. Nie jest to wiele, ale efekt szarpnięcia i wycia występuje
Moim zdaniem masz niesprawne sprzęgło. Wytarte okładziny tarczy sprzęgła lub zużyty docisk.
Miras. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 11:03   #4
marko1967
ford::beginner
 
Avatar marko1967
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: ford focus kombi mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: zwiększanie obrotów przy zmianie biegów

Witam miałem na poczatku coś podobnego jak kupiłem auto. Z tym że to mój 1 diesel wsztstkie poprzednie auta to były benzynki. Okazało się że problem był po mojej stronie zbyt późno zdejmowałem nogę z gazu a wciśnięciem sprzęgła poprostu musiałem nauczyć się jeździć dieslem

pozdrawiam
__________________

Ostatnio edytowane przez marko1967 ; 25-04-2011 o 11:12
marko1967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2011, 07:23   #5
michalski79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2011
Skąd: Silesia
Model: Focus Cmax
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: zwiększanie obrotów przy zmianie biegów

Cześć

Przy jakich obrotach w 1.6 tdci najlepiej zmieniać biegi ?
Poradźcie nowicjuszowi z własnego doświadczenia i z wąłsnej techniki jazdy.
Pozdrawiam.
michalski79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2011, 23:11   #6
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,661
Domyślnie Odp: zwiększanie obrotów przy zmianie biegów

U mnie w ff1 tdci przy ostrym przyspieszaniu muszę najpierw puścić gaz a potem wcisnąć sprzęgło... Inaczej obroty skaczą do góry. Chyba jednak niestety TTTM.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 09:58   #7
marser
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-12-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: zwiększanie obrotów przy zmianie biegów

Przepraszam że odkopuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., jeszcze nie załatwiłem tematu
@aresch: powyżej 2500 już czuć oczywiście im wyżej tym "lepszy" efekt,
To nie jest moja pierwsza foczka w dieslu wcześniej miałem ff1 1.8 tddi i takich efektów nie było. Skłaniam się bardziej do tego co twierdzi Miras że to sprzęgło tym bardziej że bardzo wysoko łapie ale nie mam teraz kaski żeby to zrobić. Jak będę na 100% wiedział co to, to napiszę dla wiedzy potomnych.
pozdrawiam wszystkich.
marser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 10:06   #8
marser
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-12-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: zwiększanie obrotów przy zmianie biegów

@michalski79: zależy kiedy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., jak silnik jest zimny to raczej koło 2000 (szkoda turbinki), jak złapie temeraturkę to również zależy od tego jak lubisz jeździć - tanio czy przyjemnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., z mojego doświadczenia z silnikiem 1.6 TDCI ( 3 miechy pyrkania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) najefektywniej jest przy ok. 2500-3000, wyżej włącza się pijak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i w zasadzie od 3500 jest kupa huku i niewiele więcej. W 1.8 TDCI jest wyższy moment więc niżej można zmieniać. Poprawcie mnie jeżeli się mylę może też się czegoś dowiem. pozdr.
marser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.