Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2011, 07:57   #1
Emkuch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max; S-MAX Titanium S
Silnik: 2.5 T; 2.0T 240KM
Rocznik: 2006; 2011
Postów: 21
Domyślnie dołożenie Navi do Audiophile

Witam,

zamówiłem S-Maxa z zestawem Audiophile (11 głośników itd), ale bez navi (czego teraz szczerze żałuję). Wiem, że Audiophile występuje też w wersji z Navi, więc mam pytanie czy:

jest możliwa wymiana posiadanego zestawu na zestaw z Navi i czy to się opłaca ?
czy może można włożyć zamiast panelu Forda jakieś urządzenie z ekranem i nawigacją, ale wykorzystujące audio z Audiophile ? Zależy mi na tym, żeby zostawić wielokanałowy wzmacniacz z Audiophile i obsługę 11 głośników, ale mieć nawigację.

Sorry jeśli moje pytania są naiwne, ale jestem laikiem.

Emkuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 20:42   #2
DarioM
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: W-wa i okolice
Model: XC60/S-max
Silnik: 2.4 215KM/2.2 200KM
Rocznik: 2013/2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: dołożenie Navi do Audiophile

Zmień zamówienie chyba że już się wyprodukował, ale szczerze wątpię żeby opłacało się wydać 8.800,- za to radio z navi fordowskim
DarioM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 19:03   #3
monsezuma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: dołożenie Navi do Audiophile

Też się nad tym zastanawiałem, ale w końcu nie wziąłem Navi z następujących powodów:
1. Za nisko położony ekran. Wolę jednak na nieznanej mi autostradzie, przy nagłym zjeździe patrzeć w okolice szyby, niż radia. Gdyby ekran był na podszybiu, to bym się zastanawiał.
2. Zapytałem o odświeżanie map. Powiedziano mi, że robią to w serwisie. Uznałem, że to kłopotliwe i generuje koszty.
3. No i najważniejsze (dla mnie): nie możesz zabrać tego do domu i w fotelu, w domowym zaciszu, przy winku zaplanować podróży.
4. Cena - bez komentarza.

Pozostałem przy moim Garminie za 1300PLN, dokupiłem abonament na aktualizacje map i oprogramowania i obsługujemy nim 2 samochody mój i żony....i zostało parę złotych na wino Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
monsezuma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 20:39   #4
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: dołożenie Navi do Audiophile

Cytat:
Napisał monsezuma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Za nisko położony ekran. Wolę jednak na nieznanej mi autostradzie, przy nagłym zjeździe patrzeć w okolice szyby, niż radia. Gdyby ekran był na podszybiu, to bym się zastanawiał.
Ale masz szybkie info za kierownicą. Ja już się łapałem nie raz na tym, że na nieznanych mi skrzyżowaniach zerkałem zamiast na drogę to na navi (przy widoku 3D). Chętnie zobaczę jak masz swoje navi zamocowane, ja niestety u dealera przymierzałem swoje iGo i wypadło mi strasznie daleko, poza zasięgiem ręki żeby to obsługiwać. A z lewej strony jakoś tak nieswojo mi z tym było.

Cytat:
Napisał monsezuma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Zapytałem o odświeżanie map. Powiedziano mi, że robią to w serwisie. Uznałem, że to kłopotliwe i generuje koszty.
Chyba niekoniecznie w serwisie, ale koszty są faktycznie większe.

Cytat:
Napisał monsezuma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. No i najważniejsze (dla mnie): nie możesz zabrać tego do domu i w fotelu, w domowym zaciszu, przy winku zaplanować podróży.
W domowym zaciszu wolę poprzeglądać atlas albo google czy zumi jeśli w grę wchodzi tylko Polska.

Cenę także pozostawię bez komentarza, chociaż mi się trochę udało kupić cały pakiet Business Audiophile za 8800. W porównaniu do radia Sony z Audiophile za 4000 to navi + kamera wyszła więc 4800.
Do zalet zaliczyłbym także:
1. Brak konieczności zabierania navi ze sobą lub chowania do schowka
2. Ciągłą gotowość do wyznaczenia objazdu (jak jeżdzę stałą trasą to nie wyciągam navi a jak trafi się korek to nie mogę potem od razu zobaczyć czy właśnie mijany zjazd byłby ok)
3. Możliwość sterowania radiem i całym zestawem audio oraz klimatyzacją dotykowo
4. Bajerancki wygląd wnętrza

Do minusów to na pewno brak języka polskiego przynajmniej w komunikatach głosowych. Ja jednak mam przede wszystkim nadzieję, że to audio "premium" jest warte tej ceny. Ja je brałem przede wszystkim ze względu na fabryczną zabudowę wzmacniacza czy tuby.
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nawigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.