Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2011, 10:15   #1
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Podłączenie zestawu głośnomówiącego z wykorzystaniem wzmacniacza radia

Witam!

Mam w galaktyce radio sony (z MP3) i brak zestawu fabrycznego. Nabyłem drogą kupna Parrota MKi9100 i podłączyłem. Ale skorzystałem ze wzmacniacza Parrota (czyli głośniki samochodu są przełączane między Parrotem i radiem).

Ten zestaw odtwarza również dźwięk z pen-drive'ów. Nie odpowiada mi jakość dźwięku z Parrota (może dlatego, że to wzmacniacz klasy D), brakuje mi automatycznej regulacji głośności i DSP (które "przesuwa" bazę stereo do kierowcy).

Czy jest możliwość podłączenia zestawu do wzmacniacza radia, po niskim sygnale?

Próbowałem podłączyć pod Ext. AUX2 (złącze C, C4-5, C4-11), ale po wysterowaniu PTA (Phone Mute, złącze B, pin 4) po prostu wycisza radio i tyle.

Przestudiowałem schematy z podłączeniem fabrycznego zestawu BT, ale najwyraźniej przełączanie źródła dźwięku robi tam CAN.

Czy ktoś z Państwa zna sposób i może się nim podzielić?

Pozdrawiam
m-cin

m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 14:55   #2
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Podłączenie zestawu głośnomówiącego z wykorzystaniem wzmacniacza radia

jest możliwość ale tylko mono więc DSP i przesunięcie w stronę kierowcy nic nie da.
miałem podłączone ale zrezygnowałem na rzecz oryginalnego głośniczka w zestawie nokii.
wyjście na głośnik z zestawu możesz tylko podłączyć pod złącze A (piny 1 i 7) żeby było słychać po włączeniu Phone Mute
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zlacze radia.jpg (54.7 KB, 40 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 03-03-2011 o 14:58
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 22:53   #3
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Podłączenie zestawu głośnomówiącego z wykorzystaniem wzmacniacza radia

Dzięki za info. Nie da się, to trudno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 09:35   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Podłączenie zestawu głośnomówiącego z wykorzystaniem wzmacniacza radia

da się tylko tak jak pisałem sygnał z zestawu jest w mono. ja nie byłem zadowolony bo często w ogóle wyłączam radio i wtedy nie słyszę rozmówcy bo głośniki nie są włączone
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 15:38   #5
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Podłączenie zestawu głośnomówiącego z wykorzystaniem wzmacniacza radia

Wyraziłem się nieprecyzyjnie - nie da się podłączyć stereo, to trudno.

Chyba, że ktoś wie, jak to od strony CAN ugryźć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nigdy nie robiłem żadnego układu z magistralą CAN. Ethernet, RS-232 czy 485 z jakimiś egzotycznymi protokołami się zdarzały, może czas się douczyć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 00:15   #6
vitek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: c-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: Podłączenie zestawu głośnomówiącego z wykorzystaniem wzmacniacza radia

Musiałbyś tego parota podłączyć niejako dwukrotnie:
1. do pinów Phone, co zapewni automatyczne przełączanie na rozmowę tel.
2. do pinów AUX L/R co pozwoli odtwarzać dźwięk stereo (włączanie przyciskiem aux)

can nie ma nic wspólnego z tematem

Ostatnio edytowane przez vitek1 ; 10-03-2011 o 02:56
vitek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 11:01   #7
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Podłączenie zestawu głośnomówiącego z wykorzystaniem wzmacniacza radia

Masz rację, ale chyba nie do końca będzie to działało. Sygnał Phone Mute pojawia się zarówno przy połączeniu telefonicznym, jak i przy odtwarzaniu muzyki. Włączę odtwarzanie, przełączę na AUX, a i tak mi na telefon przełączy...

CAN mógłby mieć coś wspólnego z tematem, bo za jego pomocą moduł BT/VC przełącza źródła sygnału w radiu.

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 09:48   #8
vitek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: c-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: Podłączenie zestawu głośnomówiącego z wykorzystaniem wzmacniacza radia

Nie mam schematu radia, ale jest taka możliwość że Phone in oryginalnie jest w wersji stereo, a obie ścieżki zostały złączone i wyprowadzone na kostkę jako mono. W takim wypadku wystarczyłoby je rozłączyć i wyprowadzić oddzielnie korzystając z jakiegoś wolnego pina. Trzeba by przestudiować schemat albo otworzyć radio i prześledzić co tam się dzieje.
vitek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 12:30   #9
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Podłączenie zestawu głośnomówiącego z wykorzystaniem wzmacniacza radia

nie wiem na ile "inteligentny" jest procesor DSP ale jeśli polega on tylko na korekcji mocy dla poszczególnych kanałów to sygnał mono teoretycznie też jest możliwy do ustawienia w DSP na lewą stronę. pytanie tylko czy DSP ustawia się dla wszystkich źródeł czy dla każdego oddzielnie.
Cytat:
Napisał vitek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale jest taka możliwość że Phone in oryginalnie jest w wersji stereo, a obie ścieżki zostały złączone i wyprowadzone na kostkę jako mono
problemem może być z procesorem DSP jeśli jego działanie opiera się na różnicy sygnałów pomiędzy kanałami. niestety dźwięk rozmowy telefonicznej jeśli nawet telefon ma możliwości stereo i tak jest mono. dlatego w zasadzie nie powinno być różnicy dla radia czy dostaje sygnał wejściem stereo czy mono

po prostu trzeba spróbować dać sygnał na MONO IN i tyle

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 14-03-2011 o 12:35
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 08:35   #10
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Podłączenie zestawu głośnomówiącego z wykorzystaniem wzmacniacza radia

Zależy mi na stereo. Używam tego parrota do słuchania muzyki z USB. W wolnej chwili radio rozkręcę, dawno nie popsułem żadnego urządzenia elektronicznego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

DSP ustawia się dla wszystkich źródeł wspólnie.

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.