Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2006, 19:51   #1
Vasyl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2006
Skąd: Grudziadz
Postów: 10
Domyślnie MKIII 145 KM +gaz?

Witam szukalem w archiwum wiec psow nie wieszac proszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zapytac sie mozna. Zakupilem wczoraj Mondeo 2.0 z 2001 z przebiegiem 121tys (cena, stan auta, podejscie do klienta, dokumentacja wszystko SUPER). Pali wiadomo ok 12 Pb, moje pytanie czy sekwencja w tych silnikach nie sprawia problemow i czy warto wkladac przy przebiegach 10 tys rocznie? Nigdy gazu nie mialem wiec lepiej zapyyac znawcow. Ile by bralo LPG na 100km w miescie i w trasie? Bede wdzieczny za odp. Narazie nic mi sie nie sypie w aucie wiec nie pisze tylko czytamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrwaiam

Vasyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2006, 20:24   #2
waldek79
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Skąd: łask
Model: mondeo
Silnik: 1.8 lpg
Rocznik: 94'
Postów: 249
Domyślnie

ja brałbym pod uwagę jedynie instalację zwykłą tj. II generacji za około 2 tys pln trochę małe przebigi robisz i biorąc cenę zakupu instalacji + koszty (przeglądy, świece i kable wn) to ci się spłaci ta inwestycja po ~15-20 tys. km sam decydujesz sam wybierasz pozdro
waldek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2006, 21:10   #3
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vasyl
czy warto wkladac przy przebiegach 10 tys rocznie?
absolutnie nie.

Instalacja zróci Ci sie za ok 1.5 2 lata, pod warunkiem, ze załozysz najtańszą i nie bedzie zadnych problemów. Weź pod uwage, ze bedziesz częsciej wymieniał olej, swiece przewody, tłumiki itp.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2006, 21:28   #4
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie

ale sekwecja bajer to jest to no i tylko dobry fachman do montażu
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2006, 21:54   #5
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

II generacji na pewno bym nie zakładał (większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemów), a IV przy takich przebiegach... przekalkuluj sobie ile tym autem zamierzasz jeździć. Różnica w cenie tych paliw to obecnie ok. 1.80 PLN i rośnie (jak zwykle wiosną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Na sekwencji spalanie LPG nie powinno być dużo większe niż Pb. Co 15kkm wymiana świec, co 30kkm przewodów. Olej jest zalecane aby wymieniać co 10kkm. Przegląd instalacji LPG też co 10kkm, przegląd techniczny musisz od tej pory co rok robić i kosztuje kilkadziesiąt zł więcej niż bez LPG.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2006, 23:19   #6
Andrzej_H
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2004
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 46
Domyślnie

Witam !.
1. Przejeździłem 1.8/125KM ponad 100.000km i średnie spalanie wyszło około 7.6/100 - w 90% trasy szosowe.
2. Co Was drodzy koledzy napadło z tymi kablami i świecami. W.w. Mondeo jeździ dalej na tych samych świecach i kablach co prawda na benzynie ale syn ujeżdża moją starą Bravę, przejechała ona około 220.000 km w tym 140.000 na gazie , kable są te same, a świec drugi komplet (zresztą niepotrzebny). Tłumik od 150.000 drugi już nie oryginalny ale jakoś jeszcze cały. Na gazie pali ona około 2 litry więcej niż benzyny ale w praktyce różnica jest większa z tej prostej przyczyny że gdy syn jedzie na gazie to nie żałuje nogi a gdy na benzynie to szkoda mu pieniędzy i jedzie jak emeryt.
3. Aby nie załozyć gazu wystarczy założyć że gdy w końcu zamontuje sie ten gaz to jego cena się podniesie i efektu finansowego nie będzie. Dawno, dawno temu w latach 70 robiłem z kolegą próby na gazie w dużym Fiacie. Kolega przytargał z domu butle z gazem i wstawilśmy to mojej maszyny. Gdy ja dodawalem gazu kolega otwierał bardziej reduktor, następnie nogą dobierałem najlepszy skład mieszanki. Rezultatem przeprowadzonych prób było osiągnięcie 125 km/godz., wypalenie całej butli do końca i w efekcie u kolegi kara za zmarnowanie gazu w postaci nie otrzymania obiadu !.
Pozdrawiam !
Andrzej_H jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2006, 01:14   #7
Therion
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2005
Postów: 79
Domyślnie

Kupiłeś Mondeo? Jest super? To się ciesz! Szukasz kłopotów - załóż gaz.
Therion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2006, 05:36   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Therion
Kupiłeś Mondeo? Jest super? To się ciesz! Szukasz kłopotów - załóż gaz.
pieknie podsumowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To jest całe sedno sprawy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2006, 06:51   #9
Vasyl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2006
Skąd: Grudziadz
Postów: 10
Domyślnie

Dzieki chlopaki nie sadzilem ze bedzie taki odzewGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fakt fura jezdzi super co do gazu, gazowniki chca 3,5tys za sekwencje ale na roznyh forach roznie pisza poku jest gwarancja jeszcze cos zrobia a potem jezdzij i blagajGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mialem Astre zrobilem 19 tys przez 2 lata tym bedzie podobnie wiec sprawa do przemyslenia bo w gre wchodzi tyko sekwencja tak gazowniki mowia bo nibe te siliniki sa czule i delikatne. Aha mozna gdzies tu zdjecia zamieszczzac by pokazac swoje cackoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
Vasyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2006, 06:57   #10
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Ja się Sławko nie zgadzam z tym pięknym podsumowaniem. Już tu gdzieś pisałem - dzięki instalce LPG zaoszczędziłem ok. 10kzł w 2 lata. Były kłopoty na początku ale po wymianie kabli i świec auto jeździ na LPG lepiej niż na benzynie.
Andrzej_HNie wiem jak w bravie, ale w mondeo naprawdę przy instalacji LPG świece i przewody trzeba wymieniać. Też myślałem, że to mit, że dobra regulacja załatwi sprawę bo przecież jeździłem kilka lat bez wymiany świec i przewodów na Pb i nic się złego nie działo. Jak się świece skończyły, samochód zaczął szarpać przy przyspieszaniu. Na LPG (II gen) zaczęłyby się wystrzały w kolektorze ssącym i to pewnie znacznie wcześniej niż to szarpanie. Co do tłumika to nie stwierdziłem na razie konieczności wymiany (auto ma 9 lat).

[ Dodano: 2006-03-31, 07:59 ]
Cytat:
Napisał Vasyl
Aha mozna gdzies tu zdjecia zamieszczzac by pokazac swoje cackoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
Jest taki dział ale dla klubowiczów ;-) Swoją drogą warto być klubowiczem, prawda koledzy?
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.