Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Go Back   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Register FAQ Calendar Today's Posts Search

Notices

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27-12-2010, 20:45   #1
traktor121
ford::amateur
 
Join Date: 27-12-2010
Location: Kraków
Model: focus 1999
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 1999
Posts: 2
Default Zepsuty mechanizm wycieraczek

Witam. Tuż przed świętami w focusie padł mechanizm wycieraczek - odpadł dolny element z napędu prawej wycieraczki. Ponieważ był to dzień przed wigilią pojechałem do warsztatu a tam dowiedziałem się że mogę tylko wymienić cały mechanizm na nowy koszt 690zł + 150zł wymiana. Cóż mi pozostało rozebrałem podszybie podwiesiłem dolny element na dwóch paskach zaciskowych i wycieraczki chodzą do tej pory.
Proszę o info i ewentualne zdjęcia ludzi którzy naprawili mechanizm - przed wpisem szukałem opisu naprawy ale nie znalazłem konkretnych info tylko trochę sugestii - jeden z forumowiczów sugerował przewiercenie mechanizmu i podwieszenie na śrubie i podkładkach - jeśli to działa proszę o wpis. Ewentualnie proszę o kontakt gdzie mogę dostać w Krakowie używany w miarę dobry mechanizm do focusa 1999r.
Pozdrawiam.

traktor121 jest offline   Reply With Quote
Old 27-12-2010, 21:47   #2
skw82
ford::beginner
 
Join Date: 25-03-2010
Location: Kraków
Model: Focus Kombi [MKI]
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2003
Posts: 41
Default Odp: Zepsuty mechanizm wycieraczek

Witam, temat przerabiałem równo rok temu. Spadło cięgno mechanizmu wycieraczek. Nowy mechanizm drogi a na używanym nie wiesz ile pojeździsz. Zastosowałem pomysł z przewierceniem się przez oba cięgna. Robiłem przy -10 stopniach na zewnątrz zajęło jakąś godzinę. Trzeba podłożyć coś pod niepasowne cięgna, przewiercić przez oba elementy. Ja wierciłem wiertłem 5mm, zastosowałem śrubę 4mm z płaskim łbem z nacięciem na śrubokręt. Przełożyłem od dołu, od góry nakręciłem dwie nakrętki. Dodatkowo rozpunktowałem śrubę, by się nakrętki nie odkręciły. Wszystko nie może być za długie, bo będzie ocierać o śrubę karoserii (na dole) i będzie stukać.

Efekt:
Jeżdżę rok od naprawy i wszystko pięknie działa.

Dobra rada, jeśli już zdejmiesz podszybie, nasmaruj sobie wszystkie ruchome elementy gęstym smarem. Wszędzie podchodzi woda. Zablokowany mechanizm wycieraczek też przerabiałem ale w innym Focusie.

Powodzenia przy naprawie..
skw82 jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2010, 19:30   #3
traktor121
ford::amateur
 
Join Date: 27-12-2010
Location: Kraków
Model: focus 1999
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 1999
Posts: 2
Default Odp: Zepsuty mechanizm wycieraczek

Dziękuję za informację,
zrobię tak jak mówisz ale jak troszkę zmaleje mróz póki co jeszcze jeżdżę na taśmach kablowychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie: dawałeś jakieś podkładki pod łeb śruby i nakrętki?
Jeśli tak to metalowe, gumowe?
Pozdrawiam
traktor121 jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2010, 21:19   #4
skw82
ford::beginner
 
Join Date: 25-03-2010
Location: Kraków
Model: Focus Kombi [MKI]
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2003
Posts: 41
Default Odp: Zepsuty mechanizm wycieraczek

Nie dawałem podkładek, skontrowałem nakrętki nie przy samych cięgnach. Musi być trochę luzu. Napchałem gęstego smaru. Na razie działa, w sumie to nie ma co się popsuć..
skw82 jest offline   Reply With Quote
Reply



Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.