Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2006, 09:44   #1
appacz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2006
Skąd: Toruń
Model: Focus C-MAX MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Kodowanie kluczyka

w jaki sposób zakodować kluczyk?? mam instrukcję tylko po niemiecku. dzięki za pomoc...

__________________
Regulamin $ 23

Ostatnio edytowane przez deku ; 19-02-2016 o 09:31
appacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2006, 12:46   #2
grzesio77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: scorpio
Silnik: 2.0 16V DOHC + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 22
Domyślnie

zobacz tutaj ja miałem ostatnio prpoblem z centralnym i podano mi ten adres tam jest napisane o kodowaniu kluczyków sprawdź [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[ Dodano: 2006-02-20, 13:55 ]
z tym że to jesto kodowaniu kluczyka do scorpio moze w fordach jest to standard. jak nie będziesz miał innych propozycji można zawsze spróbować
grzesio77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2006, 13:24   #3
appacz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2006
Skąd: Toruń
Model: Focus C-MAX MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie

Ok jest kilka informacji, ale w sumie to może sprecyzuje bardziej... chodziło mi o synchronizację pilota w kluczyku z centralnym zamkiem... niemiecka instrukcja mówi, iż należy w pierwszym etapie włożyć kluczyk w zamek od strony kierowcy, przekręcić trzy razy w lewą stronę, po czym zapali się dioda w drzwiach na około 10 sekund. Następnie skierować kluczyk w kierunku lusterka wewnętrznego i nacisnąć i przytrzymać drugi przycisk (taki z kluczykiem). W czasie kiedy on jest naciśnięty, trzykrotnie nacisnąć pierwszy przycisk, po czy puścić drugi… diody zaczynają migać (w drzwiach i kluczyku – niby kluczyk się synchronizuje)…. I co dalej?
__________________
Regulamin $ 23
appacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2006, 11:34   #4
drozdi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-07-2006
Skąd: gliwice
Model: MK3
Silnik: 1,6 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie

witam, w galaxie mojego ojca takze nie dziala centralny z pilota, jednak proba jego zakodowania za pomoca podanej sekwencji nie daje rezultatu, po trzykrotnym przekreceniu kluczyka w lewo nic sie nie dzieje, dioda w drzwiach nie zaswieca sie , czy to wskazuje na uszkodzenie sterownika centalnego zamka?? gdzie sie on ewentualni znajduje? mam plyte ze schematami ford tis, ale chyba minie troche czasu zanim rozkoduje jak sie sprawnie nia poslugiwac;] pozdrawiam
drozdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2006, 20:56   #5
Flinkston
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-02-2006
Skąd: Świebodzin
Postów: 109
Domyślnie

Witam,
mam ten sam problem, przekrecam kluczyk 3 razy i kontrolka się nie zapala. Co to może być?? Prosze o pomoc. Kluczyk mam z dwoma guzikami, kontrolka w kluczyku się swieci jak naciskam a CZ się nie rusza. W jaki spób mozna go zaprogramować na nowo bo ten sposób u mnie też nie działa. dzioeki za pomoc.
Flinkston jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2007, 10:39   #6
fazi 74
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Skąd: warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.3+LPG
Rocznik: 1997
Postów: 43
Domyślnie

panowie ! u mnie to działa! próbowałem dzis rano.Wykonałem całą procedurę z 3 krotnym kęceniem kluczykiem w lewo i udało się.zamek centralny miałem niesprawny, elektryk twierdził że padła centrala i mozna ta naprawic tylko w ASO forda za bajońskie pieniądze a okazuje się że nie.Mam galaxy 2.3 z 98 roku i do tej pory centralny działał tylo przy kręceniu kluczykiem w zamku.
życze poodzenia .
fazi 74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2007, 17:32   #7
Rocker
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDI AFN 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 65
Domyślnie

Witam, dodam coś od siebie - może się przyda. Tydzień temu, nie mam pojęcia dlaczego przestał mi działać pilot w kluczyku (przestał zamykać i otwierać auto), więc przez ostatni tydzień samochód zamykałem i otwierałem kluczykiem. Pomyślałem że bateria w pilocie się wyczerpała, ale zmierzyłem jej napięcie i było ok. (w pilocie są dwie płaskie okrągłe bateryjki po 3V każda). Spróbowałem więc zakodować pilota wg. powyższej instrukcji i ku mojemu zdziwieniu wszystko poszło gładko, dokładnie tak jak w opisie Appacza. No i gitara, wszystko działa prawidłowo :fcp2 . Zastanawia mnie tylko jak układ pilot-centralka mógł tak sam z siebie, bez dania racji się "rozkodować" , rozsynchronizować czy jak to tam nazwać.

Pozdrawiam.
Rocker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2007, 14:30   #8
urbi007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2007
Skąd: Warszawa
Model: Alhambra
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie

Witajcie od wczoraj jestem właścicielem Alhambry z 2000 roku Właśnie użyłem tej instrukcji do zakodowania wszystko poszło gładko, sygnały diodowe tak jak opisane. Po zakończeniu niestety nadal kluczyk nie otwiera drzwi. Z zamka uzbraja się alarm bo kierunkowskazy migają a z kluczyka ni hu hu.
urbi007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2007, 20:55   #9
FotoAudio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2007
Skąd: Skarżysko-Kam
Postów: 1
Domyślnie

Mam ten sam problem w Galxy 2.3 z 199r. Byłem w ASO, ale tam prze 1.5 godziny nic nie zrobili. Na koniec stwierdzili, że nie ma połącznie z kompem w aucie i nic sięnie da zrobić. Spróbuje sam z instrukcją i zobaczy co z tego wyjdzie.
__________________
http://www.fotoaudio.pl
FotoAudio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2007, 11:53   #10
arTii
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: citroen
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rocker
Zastanawia mnie tylko jak układ pilot-centralka mógł tak sam z siebie, bez dania racji się "rozkodować" , rozsynchronizować czy jak to tam nazwać.
Ponieważ Ty/dziecko bawiliście się pilotem bez zasięgu samochodu...
__________________
Pozdrawiam
arTii
Volkswagen Sharan 1,9TDI '2004
A do sprzedania VW Sharan 2,8 VR6 +LPG Stag300
arTii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.