Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2010, 12:14   #1
mk1wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: warszawa
Model: focus
Silnik: diesel 1.8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Stukanie zawieszenie przód

Witam,

Stukanie przednie zawieszenie.

- występuje do prędkości np 80km/h
- stukanie nie jest rytmiczne, dźwięk stukania niemetaliczny, jakby stukanie drewnianym przedmiotem w podwozie, odczuwalne na kierownicy
- w końcowym etapie hamowania (przy zatrzymaniu auta) występuje stuk i taki "zgrzyt gumy"
- wydaje mi się że jest to tak jakby "luz poziomy", przy ruszaniu jest stuk, później do czasu zmiany biegu cisza, przy wysprzęglęniu (w momencie braku napędu) stuk, przy hamowaniu stuk, przy jeździe niekoniecznie po nierównościach po odpuszczeniu pedału gazu stuk, po naciśnięcu pedału gazu stuk, na biegu jałowym również stuki nie rytmiczne
- ostatnio przy wjeżdzaniu na krawężnik + skręt mocno w lewo kilkukrotne stukanie

sytuacja występuje od około miesiąca i głośność stukania rośnie

niedawno zmieniałem tarcze+klocki (oryginały) i mniej więcej pokryło się to w czasie wystąpienia tej sytuacji ale osobiście nic nie wykryłem

w związku z taką sytuacją odwiedziłem już dwie stacje kontroli, dwóch mechaników i pana od maglownic i jak się okazało wszystko jest ok a stukanie jest coraz bardziej uciążliwe

moje podejrzenia to wahacz (może tuleje), na stacji kontroli podejrzenie padło na poduszki lub łożyska amortyzatorów, u mechanika łączniki + drążki + końcówki

po drugiej wizycie na stacji kontroli (myślę, że po szarpakach) na kilka godzin stukanie ustało !!!!!

jak widać wszystko jest ok ale do wymiany prawie całe zawieszenie

prośba o celne diagnozy

dziękuję i pozdrawiam

mk1wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2011, 14:03   #2
mk1wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: warszawa
Model: focus
Silnik: diesel 1.8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: Stukanie zawieszenie przód

Witam,

W okresie zimowym stukanie ustało, więc nic nie robiłem, a na wiosnę znowu ten sam problem. Po kolejnej diagnozie padło na łącznik - wymieniłem, niestety nie pomogło, następnie tuleje gumowe drążka stabilizatora - wymieniłem nie pomogło. Pojechałem na kolejną stację kontroli, ponownie sprawdziłem amortyzatory, wahacze, drążki, luzy na maglownicy i wyszło na 99% maglownica, siedząc w samochodzie podczas energicznego ciągania za drążek słyszałem dźwięk, który był identyczny z tym podczas jazdy. Dziwi mnie tylko, że P. od maglownic spec z Kobyłki tego nie wykrył, a może po prostu mu się nie chciało pracować. Jadę na regenerację maglownicy i przy okazji wymianę drążków i końcówek. Po wizycie dam znać. pzdr
mk1wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 21:42   #3
mk1wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: warszawa
Model: focus
Silnik: diesel 1.8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: Stukanie zawieszenie przód

Regeneracja maglownicy pomogła - nastała cisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Warsztat godny polecenia (Łódź) robią tylko maglownice a nie to i owo jak inni, doświadczony mechanik, 3,5 godziny i wyjechałem naprawionym autem, cena super niska w porównaniu do Warszawy. Przy okazji drobne poprawki i sprawdzenie zawieszenia w cenie. Oczywiście obecność przy naprawie oraz miłe odpowiedzi na moje pytania w cenie. Jeżeli będzie ktoś zainteresowany prześlę dane na maila.W tym samym dniu dwa kolejne auta również z Wawy. Porównanie: w Wawie konieczność zostawienia auta od 2 do 5 dni - to chyba jakiś żart a dodatkowo cena wyższa dwukrotnie albo jeszcze lepiej np. kobyłka 2tysie, ten P. to naprawdę żatrowniś, nie wiem kto do niego zaprowadza swój samochód, więcej gada niż robi a później mówi że kolejka na kilka dni wcale się nie dziwię jak robi jedną maglownice w dwa dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pozostali albo nie robią montażu i demontażu albo są beznadziejnymi, oszukującymi ignorantami. Np. warsztat na białołęce specjalizujący się w maglach za diagnozę czyli za pociąganie drążkiem życzy sobie tylko 70 zł kolejny naciągacz. Tyle w temacie maglownic. pzdr
mk1wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2012, 20:55   #4
viktor4444
ford::amateur
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: berlin
Model: focus
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Stukanie zawieszenie przód

słyszałem duzo o regeneracji w łodzi oczywiscie dobrego mieszkam w trojmiescie wyszukałem ze w gdansku regeneruja maglownice isie zatanawiam czy łodz czy gdansk prosze o pomoc i namiary na łodz dziekuje sławek
viktor4444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.