Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2010, 11:33   #1
tomek 78121
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Żary
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Parowanie szyb

Witam! Podczas jazdy przy włączonym nawiewie parują mi szyby dzieje to się przy większej wilgotności powietrza,jak jest gorąco takich objawów nie zauważyłem.Żeby zlikwidować nalot pary na szybach muszę załączyć na chwilę klimatyzację po czym nalot znika,jeżeli wyłączę klimatyzację nalot pary pojawia się znowu.Włączony nawiew bez klimy powinien osuszać szyby,a nie jeszcze powodować większe parowanie.Zauważyłem też że powietrze wydobywające się z nawiewu ma dziwny zapach nie jest suche tylko takie wilgotne.Filtr kabinowy miesiąc temu wymieniałem.
Bardzo proszę o pomoc jeżeli ktoś miał podobne objawy.


Ostatnio edytowane przez tomek 78121 ; 03-08-2010 o 11:35
tomek 78121 jest offline  
Stary 03-08-2010, 11:42   #2
lrdmaras
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK2
Silnik: Zetec 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 32
Domyślnie Odp: Parowanie szyb

Cytat:
Napisał tomek 78121 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Podczas jazdy przy włączonym nawiewie parują mi szyby dzieje to się przy większej wilgotności powietrza,jak jest gorąco takich objawów nie zauważyłem.Żeby zlikwidować nalot pary na szybach muszę załączyć na chwilę klimatyzację po czym nalot znika,jeżeli wyłączę klimatyzację nalot pary pojawia się znowu.Włączony nawiew bez klimy powinien osuszać szyby,a nie jeszcze powodować większe parowanie.Zauważyłem też że powietrze wydobywające się z nawiewu ma dziwny zapach nie jest suche tylko takie wilgotne.Filtr kabinowy miesiąc temu wymieniałem.
Bardzo proszę o pomoc jeżeli ktoś miał podobne objawy.
Witaj!

Parowanie szyb spowodowane jest najczęściej z dwóch przyczyn:

- brudny filtr kabinowy (odpada)
- woda w samochodzie.

Zaglądnij pod tapicerkę pod nogi pasażera lub kierowcy i będziesz wiedział wszystko. Dość popularne w fordach na nasze nieszczęście.

Pozdrawiam!
__________________
Pozdrawiam Marek ;-)
__________________________________________________ ______________________________
Skoda 125L + LPG -> Opel CORSA B -> Mondeo MK2 -> ?? Porsche 911 Carrera Turbo ?? ;-)
lrdmaras jest offline  
Stary 03-08-2010, 12:55   #3
tomek 78121
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Żary
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Parowanie szyb

Byłem sprawdziłem tapicerkę pod nogami i na moje szczęście wszystko ok.
tomek 78121 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.