Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2010, 21:46   #1
goofy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: Gdynia
Model: Focus mk II titanium
Silnik: TDCI 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 8
Red face Focus Mk2 2.0 TDCI Po wymianie filtra paliwa nie odpala

Panowie jestem posiadaczem focusa mkII 2006 rok 2,0 Tdci 136 PS.Po oddaniu do serwisu auto po rutynowej wymianie filtra paliwa samochod nie odpala, wszystko sprawdzali co mozliwe, mierzyli ze za male cisnienienie niby jest.Przedtem wszystko bylo perfekt, co to moze byc????serwisanci caly czas glowkuja i nie moga dojsc co to jest.Prosze o pomoc???


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 28-08-2010 o 07:23
goofy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 22:23   #2
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa nie odpala

diesle często mają problem z odpaleniem bo się zapowietrzają. na pewno dobrze odpowietrzyli?
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 22:54   #3
goofy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: Gdynia
Model: Focus mk II titanium
Silnik: TDCI 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa nie odpala

NIby dobrze odpowietrzyli, podejrzewaja ze pompa ale jak pompa mogla siasc od wymiany filtra.Moze to sprawa komputeru, odlaczyc akumulator na chwile?? Prosze o pomoc bo samochod potrzebny bardzo pilnie mi jest, a nie wiedza co zrobic??
goofy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 07:59   #4
pkrystek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-06-2007
Model: Ford Focus MK2 sedan
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa nie odpala

Cytat:
Napisał goofy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIby dobrze odpowietrzyli, podejrzewaja ze pompa ale jak pompa mogla siasc od wymiany filtra.Moze to sprawa komputeru, odlaczyc akumulator na chwile?? Prosze o pomoc bo samochod potrzebny bardzo pilnie mi jest, a nie wiedza co zrobic??
Ja miałem to samo. Filtr wymieniałem sam - pierwszy raz w życiu - zastanawiałem się do czego w komplecie były takie kolorowe zatyczki. Teraz już wiem ;-) Tuż po odłączeniu przewodów paliwowych z dwóch stron od razu trzeba je zaślepić aby jak najmniej paliwa wyciekł z przewodów, właśnie tymi kolorowymi zatyczkami.

U ciebie problem jest inny - chyba już wyciekło - tak jak mnie. Też przeżyłem stres, ze mi nie odpala. Spróbuj zrobić tak jak ja.

Po pierwsze nie wpadać w panikę, a potem:

1. Wypełnić pojemnik z filtrem paliwa, olejem napędowym aż zacznie się wylewać, oczywiście przed złożeniem filtra, aby jak najmniej powietrza zostało w środku.

2. Wziąć strzykawkę i wypełnić po brzegi oba przewody paliwowe, tak aby pozbyć się powietrza, szczególnie ten idący do silnika. Po czy je od razu zapiąć.

3. Jak nie masz pompki to użyj ust. Na obudowie filtra jest taki odpowietrzający zawór. Trzeba ustami odessać jak najwięcej powietrza (lub pompką) - to należy robić dość długo jak już poczujesz że nić nie ma. Jednoczesnie możesz zakręcić silnikiem. Ja z tym walczyłem ze 20 min. ale udało się.

Pompa to mało prawdopodobne. A i wtedy musiałby odpalić a ty nawet tego nie możesz. Na pewno zapowierzyła się pompa wtryskowa, ale zrób jak powyżej i powinno się udać.
Napisz czy się udało.
pkrystek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 10:29   #5
jasiuprezes1
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: madryt
Model: ford focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2002
Postów: 111
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa nie odpala [tdci]

dokładnie tak jak pisze pkrystek,tylko że nie musisz się martwić o zapowietrzenie pompy wtryskowej ponieważ gdy niema ciśnienia paliwa pompa wtryskowa automatycznie się wyłancza i nie podaje ciśnienia na wtryski jest to zabezpieczenie przed zatarciem,paliwo smaruje pompe,musisz dobrze odpowietrzyć przewody i filtr.
jasiuprezes1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 23:48   #6
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa nie odpala [tdci]

Ale serwis sobie wybrałeś jak nie potrafią auta odpowietrzyć. Oddałeś palące i takie masz odebrać. Trzeba tak robić, żeby jak najmiej cofnęło się paliwo a potem tak jak koledzy pisali napełnić jak najwięcej i wyssać powietrza ile się da. Można sobie kupić taką pompkę na przewód paliwowy do diesla i za pomocą wężyka podłączyć pod tą rurkę króra idzie z filtra do pompy. Za pomocą takiego zestawu odpowietrzyć potem go zdemontować i powinien samochod odpalić a jak będzie ci się po postoju cofało to obudowa filtra nieszczelna. Jeszcze zapytam, żeby się upewnić: Silnik PSA masz?
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2010, 07:26   #7
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa nie odpala [tdci]

Nie, ma 2006, wiec ma typowy TDCI z Mk3.

A co do problemu, to jak powiedzieli koledzy wyżej. Zapowietrzyli Ci układ i koniec. Niech teraz go odpowietrzają. Jak nie wiedzą jak, to niech oddają kasę i zmieniaj ich na kogoś, kto ma pojęcie jak to robić.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.