Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2010, 12:15   #1
TALAR1234
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-07-2010
Skąd: Nysa
Model: mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Dziwny pisk przy naciskaniu sprzęgła

Witam mam taki problem odnosnie sprzęgła slysze dziwny pisk przy wciskaniu i pusczaniu sprzęgła gdy sprzeglo jest wcisniete pisk ustaje i tak samo gdy jest puszczone i tak przy kazdym biegu.Wie ktos moze co to moze byc?

TALAR1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2010, 12:52   #2
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Dziwny pisk przy naciskaniu sprzęgła

wysprzęglik, docisk, dwumasa...
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 09:48   #3
audi80jettronic
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK3/MK4
Silnik: 2,0TDCI 115kM/1,8 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 18
Thumbs up Odp: Dziwny pisk przy naciskaniu sprzęgła

Ten pisk to prawdopodobnie łożysko oporowe na wysprzęgliku... Wciśnij pedał sprzęgła powolij stopniowo powinno piszczeć na początku wciskania i po głębszym wciśnięciu ginąć.
Jeśli dźwięk ten ujawnia się w momencie o którym piszę,to na 100% łożysko oporowe,niekoniecznie koło dwumasowe jest uszkodzone,bo wtedy przy ruszaniu szarpie autkiem. Zajmuję sie Fordami od 2002 roku więc wiem co mówię-tarcza lub dwumasowe koło jest uszkodzone gdy autem szarpie przy ruszaniu,a te objawy które opisujesz to raczej na pewno łożysko oporowe lecz skrzynię do jego wymiany trzeba demontować niestety.
Nie mogę być pewny,gdy czegoś nie mogę sprawdzić namacalnie.
Pozdrawiam.
Artur...

Podam telefon to w razie pytań dzwoń śmiało.
516512768
audi80jettronic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 13:16   #4
konger
ford::average
 
Avatar konger
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Starachowice
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 1,8 pb
Rocznik: 2001
Postów: 163
Domyślnie Odp: Dziwny pisk przy naciskaniu sprzęgła

Miałem identyczny przypadek i okazało się, że zaczął sypać się wysprzęglik(łożysko oporowe). Po pewnym czasie pedał sprzęgła wszedł mi do podłogi i skończyła się jazda. Sprawdź jeszcze czy na biegu jałowym jak wciskasz i wyciskasz sprzęgło to zmienia się praca silnika.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 19:15   #5
shineshine
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-05-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie

witam...w poniedziałęk rozwiązałem taki sam problem..dziwny pisk... zwróc uwagę na to czy : na biegu jałowym, kiedy samochód stoi i jest zimny ( to ważne) słyszysz ten pisk lub dzwonienie, jak tylko lekko wcisniesz sprzegło.. jak tak to prawdopodbnie wysprzęglik (koszt częsci około 300 zł ), jeśli na ciepłym to słyszysz, to na pewno wysprzęglik....a przy okazji symptom 2 masy. jesli do przebiegu około 120-150 tys. nie robiles tego, to na pewno 2 masa...ja tak właśnie mialem. zrobilem całe sprzegło (koszt około 600 zł, nowy, oryginalny zamiennik nie po regeneracji), 2 masa (koszt około 900 zł, nowa, nieregenerowana), wysprzęglik (około 300 zł) i robocizna (cena od 400 do 1000 zł, zależy jak trafisz). Polecam brac faktury i oryginalne zamienniki a nie regenreowane częsci. Masz wtedy gwarancje na robocizne i na części. w razie pytań pisz.

aha i jeszcze jedno , dosyc istotne. moim zdaneim warto zrobic od razu tą 2 mase, bo za kazdą wymiane elementów sprzegła w MK III płącisz ogromne pieniadze (trzeba zdjac sporo elementów, samochó na podnosniku przez około 1 dzień, mówię uczciwie), wieć nie ryzykuj wymiany tylko wysprzęglika, bo za jakiś czas będzies zmusiał i tak wymineic 2 mase (nieuniknione, bez wzgledu na złote rady co do stylu i techniki jazdy, pada po około 120-150 tys od wymiany lub nowa po tymsmym przebiegu), a wtedy płacis zkolejny raz za robocizne. robiąc wszytsko za jedym razem oszczędzas zprzynajmniej te koszty......

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 14-08-2010 o 00:06
shineshine jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 11:15   #6
audi80jettronic
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK3/MK4
Silnik: 2,0TDCI 115kM/1,8 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 18
Domyślnie

Panowie poprzedni rozmówca mówił o tygodniu na warsztacie przy wymianie sprzęgła... Naprawiam auta ponad 8 lat i powiem szczerze,że gdy warsztat 7 dni robi wymianę sprzęgła,to poprostu nie wyrabia się z robotą,bo taka wymiana trwa gdy idzie gładko max 8 godzin i wyjazd... Robię wymiany sprzęgieł bardzo często,remonty silników,regeneracje turbo i różne inne rzeczy-najwięcej jest zawieszeń... Jak umawiam klienta na naprawę-termin ustalony- to wstawia autko taki ktoś i tylko nim dane stanowisko się zajmuje. Jeśli ten warsztat robił to tydzień to szczerze współczuję...
Pozdrawiam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze jedno. Koło dwumasowe zurzywa się w różnym stopniu-zalezy to od stylu jazdy,umiejętnego redukowania biegów w razie częstego chamowania silnikiem-wyrównanie obrotów silnika do obrotów koła dwumasy- Mam Forda Mondeo 2005 rok i 143tyś aktualnie zrobione. Ponieważ w zimie wyciągałem kolegę z zaspy-rowu- przypaliłem tarczę-wymieniłem ją- koło dwumasowe nie doznało uszczerbku i w porównaniu z nowym oryginalnym MOTOCRAFT nie miało różnicy w pomiarach. W razie chęci wymiany dwumasowego koła proponuję założyć nowe MOTOCRAFT lub LUK,bo te firmy na 100% solidniej wyglądają z mojego doświadczenia niż inne-nie mogę siać aktyreklamy więc nie napiszę żadnego słowa krytyki jeśli chodzi o zamienniki konkurencyjnyk dla LUK i MOTOCRAFT... MOTOCRAFT kosztuje około 1300-1450zł i różnica tych 400zł na pewno się opłaci...
__________________
Było MKIII 2,0 TDCI 2005
Jest Audi A-6 S-Line 3,0TDI i z wtryskami spokój Teraz czekam na 200tyś i wymienic muszę pompę olejową,bo w Audi 200tyś i pada...

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 14-08-2010 o 00:06
audi80jettronic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2010, 14:19   #7
shineshine
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-05-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał audi80jettronic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie poprzedni rozmówca mówił o tygodniu na warsztacie przy wymianie sprzęgła... Naprawiam auta ponad 8 lat i powiem szczerze,że gdy warsztat 7 dni robi wymianę sprzęgła,to poprostu nie wyrabia się z robotą,bo taka wymiana trwa gdy idzie gładko max 8 godzin i wyjazd... Robię wymiany sprzęgieł bardzo często,remonty silników,regeneracje turbo i różne inne rzeczy-najwięcej jest zawieszeń... Jak umawiam klienta na naprawę-termin ustalony- to wstawia autko taki ktoś i tylko nim dane stanowisko się zajmuje. Jeśli ten warsztat robił to tydzień to szczerze współczuję...
Pozdrawiam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gratuluje doświadczenia w naprawie aut...proponuję jednak popracować nad czytaniem ze zrozumieniem......napisałem,że miałem ten problem z weszłym tygodniu a nie że tydzien samochód stał w warsztacie.. wymiana trwała pewnei kilka godzin, natomiast samochód stał 1 dzień roboczy mówiać potocznie, a zatem pewnei około 8 godzin (nie wiem, bo nie patrzyłem na zegarek, zostawiłem go i odebrałem). zatem jeszcze raz :

*proponuję popracować nad czytaniem ze zrozumieniem / rozumieniem tego co się czyta*

*-niepotrzebne skreślić

PS. chyba na prawde Twój post to taka malutka, ukryta reklamka...????Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

aha i jeszcze jedno...jeśli jesteś mechanikiem i zaczynasz od słów : prawdopodbnie...to z mojego doświadczenia nie oznacza to niczego dobrego .... tylko duze koszty naprawy czesci robocizny...bo zazwyczaj po słowach prawdopodbnie usłyszanych od meczanika, po naprawie szłyszy sie kolejne : to było do wymiany, to się nie nadaje a tu trzeba było całe cos tam wyjąc... a zatem AUDI80JETTRONIC.....powodzenia!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał audi80jettronic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jedno. Koło dwumasowe zurzywa się w różnym stopniu-zalezy to od stylu jazdy,umiejętnego redukowania biegów w razie częstego chamowania silnikiem-wyrównanie obrotów silnika do obrotów koła dwumasy- Mam Forda Mondeo 2005 rok i 143tyś aktualnie zrobione. Ponieważ w zimie wyciągałem kolegę z zaspy-rowu- przypaliłem tarczę-wymieniłem ją- koło dwumasowe nie doznało uszczerbku i w porównaniu z nowym oryginalnym MOTOCRAFT nie miało różnicy w pomiarach. W razie chęci wymiany dwumasowego koła proponuję założyć nowe MOTOCRAFT lub LUK,bo te firmy na 100% solidniej wyglądają z mojego doświadczenia niż inne-nie mogę siać aktyreklamy więc nie napiszę żadnego słowa krytyki jeśli chodzi o zamienniki konkurencyjnyk dla LUK i MOTOCRAFT... MOTOCRAFT kosztuje około 1300-1450zł i różnica tych 400zł na pewno się opłaci...
a moja odpowiedz : 2 masa zurzywa sie w różnym stopniu...ale sie w koncu zurzyjeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. istotne jest w tym przypadku to (co zaznacyzłem w poscie), ze jeżeli zbliżasz się do granicznego przebiegu, przy którym producent zaleca wymiane lub kontrolanu stanu, lub też wymieniasz jakiekolwiek elementy sprzęgła(przy przebiegu granicznym dla 2 masy) - co wiąze sie z kosztami robocizny o których wsomniałęm - i zaznaczam : PRZEBIEG AUTA LUB INNE SYMPTOMY wskazuja na to, ze 2 masa moze padac, warto sie zastanowic, czy nie lepszym rozwiązaneim jest wymiana tego elementu, zaoszczędzasz kostzy robocizny, ktore bedzeisz musiał ponieśc poowtórnie, przy wymianie samej 2 masy. oczywiscie nie mówie tu o stytacji, kiedy twój ford ma przebieg 4000 tys. i cos sie dzieje ze spzęgłem, bo wtedy raczje 2 masa nie powinna sie odzywać...chyab ze jakaś wada ukryta elementu...'
co do fordów i mondeo, to z doświadczenia i na podstawie opinii użytkowników wiem, ze przy przebiegu około 100-120 tys. ( co zaleca sam ford) należy sie przyjżeć 2 masie i tak co kolejne 100-120 tys.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tu paradoks : moj mondeo ma 220 tys i przy tej wymianie okazał się, ze 2 masa prawdopodbnie nie była wymieniana nigdy dotąd (podkreślam prawdopodbnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

coż, to tyle, pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 14-08-2010 o 00:07
shineshine jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2010, 22:44   #8
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Dziwny pisk przy naciskaniu sprzęgła

no niestety dzisiaj też mnie dopadł hałas wysprzęglika.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2010, 00:19   #9
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Dziwny pisk przy naciskaniu sprzęgła

Jeśli pierwszy raz wymiana wysprzęglika to warto obejrzeć dwumase bo też może być do wymiany.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 12:32   #10
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dziwny pisk przy naciskaniu sprzęgła

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no niestety dzisiaj też mnie dopadł hałas wysprzęglika.
Witam
Niestety u mnie to samo ;(. Przebieg 190 tys. km, od nowego jak do tej pory, nie było problemów ze sprzęgłem. Czy przy tym przebiegu wymiana sprzęgła i 2 masy to już konieczność??
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.