Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2006, 13:24   #1
kusiciel_dusz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Postów: 3
Domyślnie Dziwny problem

Posiadam Forda sierra 1,8TD 1991
Od jakiegoś czasu około trzech tygodni mam problem z rozruchem, jeżeli samochód ma postój dłuższy niż powiedzmy 6 godzin jest problem z rozruchem, akumulator kręci ale silnik nie chce zaskoczyć, dopiero po kilku próbach załapuje a gdy postój trwa 5 godzin odpala z pierwszego.
Świece sprawdzone i jest ok.
Tempertura też nie ma na to wpływu bo parkuję w garażu.
Ostatnie co zauważyłem to fakt że gdy podczas próby odpalenia naciska pulsacyjnie pedał gazu to odpala praktycznie normalnie nawet po tych granicznych 6 godzinach.
MAcie jakieś pomysły?

kusiciel_dusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2006, 17:27   #2
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Ja bym najpierw sprawdził wtryski bo raczej zamiast rozpylać mgiełkę to chyba leją. Potem ciśnienie na garach. Ale raczej będzie to ta pierwsza sprawa.

Pozdrawiam
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2006, 19:10   #3
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

moze probuje odpalic z pustym ukladem paliwowym?? moj stary tipo diesel jak mial wyciek z pompy to tak wlasnie mial. po remoncie pompy bylo w miare ok. w miare bo to byl fiat i tam zawsze cos mu bylo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. masz tam pompke reczna?? jak tak to podpompuj przed odpaleniem po tej 6 godzinnej przerwie jak odpali jak nowy to to bedzie cos w tym stylu o czym pisze. moze sie paliwo cofac do zbiornika wiec wyciekow byc nie musi.
pozdrawiam
maciek
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2006, 19:16   #4
waldek79
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Skąd: łask
Model: mondeo
Silnik: 1.8 lpg
Rocznik: 94'
Postów: 249
Domyślnie

może nieszczelność w układzie paliwowym może ostatnio grzebałeś przy filtrze albo podobnej rzeczy po kilku godzinach paliwko schodzi z układu(troszeczkę)i przez chwilę musi podpompować sprawdź układ paliwowy pozdro
waldek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2006, 21:01   #5
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Możesz też mieć uszkodzony zaworek od powrotu paliwa. Objawy podobne. Temat był już wielokrotnie powtarzany.
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.