Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2010, 06:35   #1
markgubi
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Gdynia
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1,8tdDi
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie problem z CB w mk1

Witam!

Jak w temacie. Mam zestaw CB President Walker + MLK145. Poprzednio zestaw pracował w Opel Astra. I działał rewelacja. Odbiór czysty, czułem że to rozmowa przez komórkę. Aż miło było rozmawiać. Samochód zmieniłem na ford focus tddi z 2000r (kombi). KLAPA! Zestaw to szumofon. Nie wiem co może się dziać że odbiór stał się taki kiepski? Zmieniłem antenkę na krótszą, Wilson (60cm). Lepiej ale nie to co kiedyś. Gdzieś czytałem że to może mieć związek z elektryka w tym aucie. Ale to hasło gdzieś wpadło mi w oko. Nie umiem a w sumie nie pamiętam gdzie to mogłem widzieć. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić. Przejechałem Polskę z północy na południe i całą drogę kręciłem żeby ustawić optymalny odsłuch. POMÓŻCIE! Bo mam taki plan jak do końca lipca nic nie uda mi się zrobić, to biorę ten zestaw na działkę a tam mam taki przyrząd, 5 kilowy młot i rozwalę to w drobny pył. Może znacie jakąś złotą rączkę z okolic trójmiasta? Dziękuję za odpowiedzi.

markgubi jest offline  
Stary 21-06-2010, 06:56   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: problem z CB w mk1

kolego nie ten dział.poza tym popraw temat bo do zssypu poleci.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline  
Stary 21-06-2010, 07:01   #3
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: problem z CB w mk1

Tym młotem to potraktuj...samochód:-) a nie radio. Jeżeli w Astrze było OK, to wina samochodu, a nie radia. Na próbę włóż do innego auta i zobacz.
1.Czy auto ma filtr ANL - jeżeli tak to go oczywiście załącz.
2. Podłącz bezpośrednio pod AKU i zobacz czy dalej szumi. Jeżeli nie, to masz podłącz je gdzie indziej w instalacje. Jeżeli tak - to sorry, ale musisz zmienić samochód:-)
3. Podłączenie różnych, dziwnych filtrów to strata czasu. Jedyne co, to kumpel kiedyś użył tego filtra (magnetycznego) co jest założony na kabel przy klawiaturze komputera i to trochę mu pomogło.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline  
Stary 21-06-2010, 07:37   #4
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: problem z CB w mk1

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.Czy auto ma filtr ANL - jeżeli tak to go oczywiście załącz.
Myślę, że focus tego nie posiada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od jakiegoś czasu mamy propagacje, co mocno wpływa na to, że radia nam szumią. Ważne jest też, w jaki sposób podłączyłeś radyjko, (jeżeli, w CB słyszysz prace alternatora to znaczy, że masz nie poprawnie podłączone radio do zasilania).
Czy zestroiłeś na nowo antenę na samochodzie?

Choć najbardziej obstawiam tu przyczynę propagacji.
__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl

Ostatnio edytowane przez galowy ; 21-06-2010 o 07:41
galowy jest offline  
Stary 21-06-2010, 08:04   #5
markgubi
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Gdynia
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1,8tdDi
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: problem z CB w mk1

Cytat:
Napisał galowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że focus tego nie posiada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od jakiegoś czasu mamy propagacje, co mocno wpływa na to, że radia nam szumią. Ważne jest też, w jaki sposób podłączyłeś radyjko, (jeżeli, w CB słyszysz prace alternatora to znaczy, że masz nie poprawnie podłączone radio do zasilania).
Czy zestroiłeś na nowo antenę na samochodzie?

Choć najbardziej obstawiam tu przyczynę propagacji.

Tak zestaw był strojony. Filtr działa, jest załączony w radyjku. Alternatora nie słyszę.

Czy podłączenie bezpośrednio do akumulatora na stałe może mieć znaczenie?
markgubi jest offline  
Stary 21-06-2010, 09:17   #6
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: problem z CB w mk1

Cytat:
Napisał bruti_2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego nie ten dział.poza tym popraw temat bo do zssypu poleci.
A , kolega prosił...
Ale autor nie wykazał zainteresowania swoim tematem , więc zamykam.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.