Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2010, 22:15   #1
cinus
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 63
Domyślnie Prawe koło przód "strzela"

Witam
Mk3, 2002, 2.0 TDCi (kombi)

Mam problem w prawym przednim kole...
Otóż od jakiegoś czasu cofając i skręcając koła w prawą stronę słyszę głośny przeskok, jadąc do przodu takich dźwięków nie mam ... nie wiem czy dobrze zrobiłem ale wymieniłem końcówkę drążka kierowniczego oraz drążek i nic nie pomogło...

Nie wykryłem pęknięcia na sprężynie, amorki mają niecałe 10 tkm przebiegu...
Wygląda na to że to przegub, tylko nie wiem czy wew czy zew??
Nie potrafię tego zdiagnozować...


Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdrawiam

cinus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 09:07   #2
ZbujMadej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2010
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Prawe koło przód "strzela"

Sam raczej tego nie zdiagnozujesz, a czekać aż się samo okaże, to raczej nie radze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wizyta u mechaników, niekoniecznie w ASO, i w pół godzinki rozbiorą Ci półoś i zdiagnozują.
Często wyrabiają się kielichy w przegubach i przez to wewnętrzne łożyska się luzują.

Jeśli będzie to przegub zewnętrzny, to będzie taniej (300-350zł). Jeśli wewnętrzny, to ponad 2x drożej.
U mnie , dla odmiany, przeguby były w porządku, natomiast rozwaliło się coś nazywane
"krzyżak przegubu napędowego wew." (130-140zł) Do tego potrzebne są jeszcze 3 łożyska (75zł/szt). To takie małe coś łączące dwa przebugy.
Cała naprawa kosztowała mnie około 450zł.
Najlepsze było to, że początkowo chcieli wymienić CAŁĄ PÓŁOŚ, (1500zł + robocizna) "bo tego krzyżaka nie ma w programie serwisowym Forda i nie da sie go zamówić."

Obowiązkowo niech zdejmą wszystkie osłony i sprawdzą Ci ich stan , i nie zapomną o "zapince" pod osłoną przegubu przy kole. U mnie "zapomnieli" jej gnoje przypiąć i podczas manewrow na parkingu półoś mi się rozpięła >> linka holownicza i znowu warsztat, na szczescie blisko mialem.
ZbujMadej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 10:05   #3
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: Prawe koło przód "strzela"

jak dla mnie to przegub zewnętrzny poszukaj zaminnika, przy wewnętrznym kupuje się całą półoś na używce za 150-200 zł bo koszty wewnętrznego są masakryczne .
ew mogło się wysypac łożysko koło ale to wtedy ptzy jeździe na wprost też by było coś słychać.
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 20:24   #4
mmondeo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2009
Skąd: lubelskie
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002-2003
Postów: 38
Domyślnie Odp: Prawe koło przód "strzela"

Kolego miałem podobny przypadek było to łożysko koła -jak podniesiesz to koło które stuka to sprawdź czy nie ma luzów łapiąc za górę i dół koła. Podczas jazdy o dziwo nie słychać było łożyska. Jest jeszcze łożysko na górze gdzie montowany jest amortyzator - niech ktoś kręci kierownicą a ty na opuszczonym aucie wystarczy że położysz rękę na oponie i będzie czuć delikatne haczenie. Wracając do łożyska koła to może trzeba go dokręcić
mmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.