Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2010, 16:23   #1
teci
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Model: focus
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Niedziałająca klimatyzacja oraz wentylator chłodnicy

Dwa tygodnie temu przestała działać klimatyzacja, nie załączała się sprężarka, a wracając z długiego weekendu i stojąc w korkach zauważyłem że podniosła mi się nieznacznie temperatura, a nie słychać włączającego się wiatraka chłodnicy.
We wtorek pojechałem do znajomego który po wpięciu komputera zdiagnozował błąd B0364.
. Na forum trochę poczytałem na temat wentylatora chłodnicy , oraz klimy. Wymieniłem wentylator chłodnicy lecz nie przyniosło to żadnego efektu. Nigdzie nie moę znaleźć nic na temat błędu B0364.
Z góry dziękuję za pomoc.

teci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 20:55   #2
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja oraz wentylator chłodnicy

a sprawdzałes w etisie czy nie należy ci sie akcja serwisowa? pozatym może masz uwalona klime (brak czynnika chłodzącego) pojedź do jakiegoś serwisu klimy na sprawdzenie
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 04:09   #3
teci
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Model: focus
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja oraz wentylator chłodnicy

W etisie patrzyłem po numerze VIN i żadna akcja się nie należy, byłem wczoraj po 18 w serwisie klimy, klima ma czynnik chłodzący, czujniki niskiego i wysokiego ciśnienia sprawne, po podłączeniu pod komputer i odpaleniu załącza się na moment i wyłącza pokazuje ten sam błąd B0364
teci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 06:31   #4
witjak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: FFocus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja oraz wentylator chłodnicy

ja też to mam, tzn objawy takie same - a klima mi nie działa mniej więcej od pobytu w serwisie kiedy podłączali mi kompa żeby sprawdzić coś innego...

spec od klimy mówi, że raczej nie jest to elektromagnes, może moduł sterowania, problem z kablem itp.
witjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 07:10   #5
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja oraz wentylator chłodnicy

ja miałem podobne objawy jak wy, ale u mnie czynnik był ale było go za mało, czy wam sciągnęli czynnik i wpuścili ponownie?
Według tego co zawsze słyszałem od spceó, niemożliwe jest ocenienie ilości gazu w układzei bez jego spuszczania i ponownego napompowania.
Jeśli masz klimatronica, to gdzieś miałem procedure hesgo self testu, jak znajde to wrzuca, a tam zupełnie nawiasem mówiąć to możęsz mieć uszkodzoną wiązkę sterującą wentylatorem, tam są 3 przewodu, purpurowy - sterowanie wentylatora przez komputer, czarny - czerwony+, ja miałem uszkodzony ten purpurowy i klima i wentylator nie działały, błędu nie pamiętam
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 18:24   #6
teci
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Model: focus
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Niedziałająca klimatyzacja oraz wentylator chłodnicy

Spece od klimy zrobili całą diagnostykę klimy i stwierdzili z całą pewnością że klima jest sprawna, byłem jeszcze raz u znajomego, sprawdził kabel sterujący wiatrakiem od wiatraka do samego komputera, kabel ma przejście, nie przerywa.
Po podłączeniu kompa ten sam błąd B0364. Klimę mam ręczną.
teci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 11:44   #7
marzwi
ford::average
 
Avatar marzwi
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Ustroń
Model: FOCUS III
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 54
Domyślnie Brak czujnika cisnienia klimatyzacji

Witam,
Ja podłączę się pod w/w temat ponieważ tez ma problem z klimą chociaż innego typu. Samochód kupiłem ponad 2 miesiące temu i od początku wiedziałem że klima nie działa (do tej pory nic z nią nie robiłem bo nie było takiej potrzeby, ale przyszły upały więc...) jednak myślałem że jest to kwestia nabicia gazu. Jak się okazało (dzisiaj robiłem przegląd, wymianę płynów oraz sprawdzenie wszystkich elementów) w układzie klimatyzacji brakuje czujnika ciśnienia klimatyzacji. Mechanik stwierdził że jest to koszt ok 300zł -nowy ...ja natomiast znalazłem czujnik dokładnie mój model za ok 50 zł używany ale po przebiegu ok 45 tys. rok 2006. W związku z tym mam kilka pytań. Czy lepiej kupić nowy za te 300 zł jak mówi serwis czy wystarczy czujnik używany ale w b. dobrym stanie. Czy brak tego czujnika spowodowało iż cały gaz uleciał??Czy w układzie klimatyzacji znajduje sie tylko ten jeden czujnik czy jest ich więcej??Czy do modelu FOCUS 3D (1.6 TDCi 109 PS) stosuje sie ten sam czujnik co w modelu z innym silnikiem lub innym nadwoziem?Pozdrawiam ufff ale gorącoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez marzwi ; 12-06-2010 o 12:22
marzwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.