Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2013, 08:42   #831
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał goorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest jeszcze 3D do kupienia, może temu się warto przyjrzeć?
Dunlop SP WINTER SPORT 3D 205/55/16 91H 382 zł
ZDECYDOWANIE WARTO! Ja bym brał właśnie 3D, jeszcze 2 lata temu była to jedna z najlepszych opon, która wygrywała wiele testów. Teraz, wiadomo, może niektóre są nieco lepsze, ale dla zwykłego kierowcy do jazdy na codzień różnice będą nieodczuwalne

Cytat:
Napisał goorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawi mnie ten uniroyal - z takim bieżnikiem na suchym nie będzie dziwnie? miał ktoś te opony? nie będą ząbkować z takim szparami? jakoś dziwnie.
Zachowanie opony na suchym (zresztą na mokrym też) nie zależy od wzoru bieżnika, tylko od składu mieszanki.

Natomiast miałbym obawy co do zachowania się tego bieżnika na śniegu...

YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2013, 20:59   #832
goorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ZDECYDOWANIE WARTO! Ja bym brał właśnie 3D, jeszcze 2 lata temu była to jedna z najlepszych opon, która wygrywała wiele testów. Teraz, wiadomo, może niektóre są nieco lepsze, ale dla zwykłego kierowcy do jazdy na codzień różnice będą nieodczuwalne
dzięki,
Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zachowanie opony na suchym (zresztą na mokrym też) nie zależy od wzoru bieżnika, tylko od składu mieszanki.
no nie no to dosc ryzykowne stwierdzenie, chociazby odprowadzanie wody - tu bieznik ma znaczenie... na suchej przy hamowaniu tez im wieksze szapry wydaje mi sie tym bieznik bardziej podatny na wyginanie etc
goorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 10:15   #833
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał goorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szybkie zestawionko cenowe i co co co Panowie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zgodnie z kolejnością w teście, który podał JVC to mniej więcej tak (GY nie dałem bo się kiedyś zraziłem, extremalnie szybką ich scieralnością w służbowym aucie, co prawda były to chyba 6 ale jakiś tam niesmak pozostał). do jazdy głownie w trasie przez moją żońcię, zwykle odśnieżone, mokre i suche, ale czasem jak jest atak i drogowcy są zaskoczeni + ostatnie 5 kilosów dojazdu do domu może być po śniegu....aha no i teren górzysty...

ContiWinterContact TS850 205/55/16 91H 438 zł
Bridgestone Blizzak LM32 205/55/16 91H 439 zł
Michelin Alpin A4 205/55/16 91H 469 zł
Uniroyal MS Plus 77 205/55/16 91H 341 zł
Nokian WR D3 205/55/16 91H 356 zł
Dunlop SP Winter Sport 4d 205/55/16 91H 396 zł

jest jeszcze 3D do kupienia, może temu się warto przyjrzeć?
Dunlop SP WINTER SPORT 3D 205/55/16 91H 382 zł

ciekawi mnie ten uniroyal - z takim bieżnikiem na suchym nie będzie dziwnie? miał ktoś te opony? nie będą ząbkować z takim szparami? jakoś dziwnie.
rozbieżność cenowa niezła, poważnie się zastanawiałbym nad dunlop 3D, a może ten uniroyal, albo nokian? chociaż z drugiej strony jak miałbym dołożyć po 60 zł na sztuce i mieć tak wychwalane TS850 to może lepiej tak zrobić...???
Hej,

No Uniroyal i Dunlop to oponki z niższej półeczki.... więc nie można ich zestawiać. Poza tym ceny tych opon są wysokie, bo nie sprawdziłeś w porównywarce cen opon! I tak na przykład Nokian WR D3 zamiast 356zł można znaleźć za 320 zł, Michelin A4 za 412, a nie 469!
Przeważnie za komplet już za darmo Ci przysyłają do domu opony sklepy Pozdro

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 14-07-2014 o 15:23
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 10:28   #834
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał slick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No Uniroyal i Dunlop to oponki z niższej półeczki.... więc nie można ich zestawiać
No to pojechałeś! Dunlop to klasa Premium i mają parametry na równi z GY, Conti czy Pirelli.
Uniroyal z kolei to przyzwoita średnia półka.
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 17:37   #835
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Opon szukać można na różne sposoby. W ceneo.pl, allegro.pl oraz wpisując po prostu daną oponę z danymi indeksami w googlach i kilka sklepów pootwierać w nowych zakładkach. Potem warto wrzucić opony w koszyk wybrać sposób przesyłki i wychodzi nam cały koszt zakupu opon. Jak drogo wywalamy z koszyka i szukamy dalej.
A Dunlop od lat robi bardzo dobre opony. Sam teraz kupiłem zimówki po raz drugi tego samego producenta oraz miałem letnie. Nigdy nie był to zły wybór. A z GY tylko zaufałem najdroższemu z ich wyrobów na zimę po miłym zaskoczeniu przy wcześniejszych niezadowoleniach z ich produktów.

Ostatnio edytowane przez G0 Mułek ; 09-10-2013 o 17:39
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 23:14   #836
goorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Panowie mam jeszcze pytanie o felgi, te 16 calowe szprychy są w 2 rodzajach, czy ma znaczenie, który do mondka?
tutaj w lewym gornym rogu jest inna felga,
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

posiada ona przetłoczenie pomiędzy żeberkami na obwodzie
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podczas gdy inna wyglada tak (i ta mi bardziej pasuje do mondka, a ta z przetłoczeniem focus po liftingu?)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy to ma jakies znaczenie, ktorych komplet (oczywiscie jednego typu) zaloze do Monda?

Pozdr.
goorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 06:25   #837
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Oba kpl pasują do mondeo. Co do felg z mkIV nie mam takiego rozeznania co do modeli felg, ale są też podróbki w internecie i może ktoś ubił jedną i sobie taką dokupił. Wątpię aby ford robił różne felgi 16 do dwóch modeli aut (czy to by się opłacało?).
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 15:24   #838
goorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

no właśnie może jedna to podrobka? albo 3.
goorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 19:57   #839
Tomciooo
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-09-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Oryginały do MK4 są takie jak te 3.

fotka z akcesoria-ford.pl
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo podobają mi się te felgi i właśnie takie kupiłem nówki 16' na zimę :-)

Ostatnio edytowane przez Tomciooo ; 10-10-2013 o 20:02
Tomciooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2013, 07:16   #840
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Tomciooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oryginały do MK4 są takie jak te 3.
Dokałdnie, sam mam takie na lato.
Pozostała - czwarta - wygląda jak starszy model felgi Dotz (mam takie na zimę).
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.