Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2007, 07:40   #1
STraits
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Postów: 67
Domyślnie Jakie klocki sportowe ?

Przymierzam sie powoli do wymiany układu hamulcowego. Narazie kompletuje graty - przewody teflon/oplot stal już mam, zaciski pod większe klocki do V6 -97 też. Tarcze prawdopodobnie Zimmermann Sport, ale waham się nad klockami. Skłaniam się ku Ferodo DS Performance FDS767, ale widziałem też ofery na EBC Greenstuff o ponad 100 PLN taniej na komplecie. Czy ktoś jeździ na takich klockach ? Jak wrażenia ? I jakie klocki na tył ? Oryginał czy coś innego ? Dotychczas turlałem sie na FDB913 Ferodo.

STraits jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2007, 11:30   #2
robson0
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Warszawa/Białystok
Postów: 120
Domyślnie

Aktualnie tez zastanawiam sie nad poprawa hamulcow. Biore pod uwage te same klocki co Ty jednak ze wzgledu na korzystniejsza cene zdecyduje sie pewnie na GREENSTUFFA.
Co do tarcz to biore pod uwage m.in. tarcze firmy National
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Podobno jakosciowo bardzo dobre. Cena w Polsce okolo 560zl za przednie sportowe tarcze.
Co do zaciskow to nie mam na razie koncepcji. Moze od Mondeo Mk3 - podobno sa znacznie lepsze.
W ostatecznosci zestaw Tarox`a (sportowe zaciski, tarcze i klocki) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zestaw ten wymaga zastosowania felg przynajmniej 17 calowych.
__________________
Ford Cougar 2.5, Peugeot 407Coupe 3.0
robson0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2007, 16:16   #3
STraits
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Postów: 67
Domyślnie

Zaciski od mk3 podejdą, ale problem jest z zimowymi kołami - 15" nie założysz, a 16" na zime stalówek nie znajdziesz na 4 sruby. Tarcze wtedy od Focusa RS podchodzą - 4x108 300x24mm. Chce Zimmermana bo to jest znana firma. A 500 PLN na tarcze to nie mało, żeby potem kombinować bo o reklamacji i tak mozna w zasadzie zapomnieć.
STraits jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2007, 18:05   #4
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie

Jeśli interesują Was tanie sportowe tarcze dobrej jakości to tylko Zimmermann sport. Greennstaff absolutnie nie pasuje do ciężkich samochodów-przy mocnym hamowaniu potrafią się stopić. EBC są przereklamowane i można je dać na tył bo nie pylą tak bardzo (ale to chyba ich jedyna zaleta).
Nie traktujcie klocków po macoszemu bo jak zauważyłem to onę mają większe znaczenie podczas hamowania. Poleciłbym Wam moje Galfery ale czasami lubią popiskiwać przy lekkim ham. To ich jedyna wada bo tak to są super. Popytajcie o FERODO DS PERFORMANCE . Bardzo ładnie jeździ się na niebieskich klockach Pagid (montowane w subarakach podczas rajdów)
Nie do każdego modelu można kupić wymienione wcześniej klocki
I jeszcze jedna uwaga: nie oczekujcie, że takie zestawy będą działać dłużej od seryjnych. Coś za coś. U mnie klocki mało zjechane ale tarcze troszkę spiłowane (nie mają lekkiego życia :fcp3 )
Zastanowić się dobrze przed kupnem.
matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2007, 20:10   #5
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ten zestaw kosztuje ok 7,5tyś cena zaporowa
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2007, 21:58   #6
STraits
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Postów: 67
Domyślnie

Taroxa odrzucam bo cena zaporowa totalnie. Klocki kupiłem Ferodo DS Performance FDS767. Na tył wrzuce Motorcraft. Ferodo są już zamówione, motorcraft leży na półce od ręki. Decyzje o zakupie tarcz podejmę w okolicach maja - teraz i tak nie założe tego zestawu bo nie ma warunków na prawidłowe docieranie takiego zestawu. Zrobi się cieplej i sucho to będziemy myśleć :-) Dzieki za odpowiedzi.
STraits jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 11:20   #7
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

STraits, przejrzyj sobie ten temat, jest tam o tarczach i klockach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 23:01   #8
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie

Cytat:
Napisał 1olek
STraits, przejrzyj sobie ten temat, jest tam o tarczach i klockach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Było tam parę postów na temat hamulców ale tu są podane najświeższe informacje, poparte testami samych użytkowników.
matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.