Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2007, 16:17   #1
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie MK III Płyn chłodniczy i konserwacja klimatyzacji

Witam
Mam zamiar zmieniać płyn chłodniczy tylko nie wiem ile trzeba kupić koncentratu do mondeo tdci 130 KM ?
W zbiorniku wyrównawczym jest taki specyfik w kolorze pomarańczowym (płyn nie był wymieniany od nowości).
To będzie ten koncentrat co jest w sklepie FCP ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dodatkowo muszę uzupełnić czynnik chłodzący w klimatyzacji (niedługo 3 lata miną to chyba będzie to potrzebne). Z tego co pamiętam to chyba karex opisywał, że uzupełnia się czynnik chłodzący i dolewa jakiś olej-czy może sam czynnik chłodzący wystarcza ?
Nabiję sam klimę czy potrzeba jakieś skomplikowane narzędzie. Może lepiej jechać do zakładu co się tym zajmują? Jechać do aso forda czy wybrać zakładzić zajmujący się klimatyzacjami ?
Jak wiecie gdzie w kielcach robią klimatyzację to chętnie się dowiem.
Z góry dziękuję za ogromne ilości odpowiedzi :fcp3
Pozdrawiam

matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2007, 16:22   #2
Kronos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Praszka
Model: Passat B7
Silnik: 1.8 TSI
Rocznik: 2011
Postów: 426
Domyślnie

Z klimatyzacją to nie taka prosta sprawa. Pod maską masz naklejke z dokładnymi danymi cisnienia w układzie. Podczas uzupełniania klimy , "wyciaga" sie to co zostało i nabija tyle ile na naklejce. Sam raczej tego nie zrobisz. Polecam zakład który sie tym zajmuje. Zapłacisz za ilosc srodka tz róznice pomiędzy tym co wyciągneli a wpompowali. Średni koszt to około 200 zł - u mnie w ASO tyle biorą (Częstochowa)
__________________
Mondeo kombi 1.8 125KM FUTURA X 2006r.
Kronos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2007, 16:25   #3
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

Cytat:
Napisał matzone
Witam
Mam zamiar zmieniać płyn chłodniczy tylko nie wiem ile trzeba kupić koncentratu do mondeo tdci 130 KM ?
W zbiorniku wyrównawczym jest taki specyfik w kolorze pomarańczowym (płyn nie był wymieniany od nowości).
jak masz pomarańczowy bądź różowy to i 8 lat możesz jeździć nie musisz zmieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał matzone
Dodatkowo muszę uzupełnić czynnik chłodzący w klimatyzacji (niedługo 3 lata miną to chyba będzie to potrzebne). Z tego co pamiętam to chyba karex opisywał, że uzupełnia się czynnik chłodzący i dolewa jakiś olej-czy może sam czynnik chłodzący wystarcza ?
tak z olejem się to robisz - przynajmniej fachowcy tak robią

Cytat:
Napisał matzone
Nabiję sam klimę czy potrzeba jakieś skomplikowane narzędzie
jak masz urządzenie za około 18k pln to możesz sam napełnić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał matzone
Może lepiej jechać do zakładu co się tym zajmują? Jechać do aso forda czy wybrać zakładzić zajmujący się klimatyzacjami ?
możesz jechać i do ASO i do speców od klimy ceny mają podobne no spadkowe nie dla ASO i przy okazji wymień filtr kabinowy i zrób odgrzybianie
PS w wawie za uzupełnienie prawie pustej klimy dolanie 200ml oleju wymiana filtra kabinowego i odgrzybienie układu kosztowało: 160pln gaz i olej + 50pln wymiana i odgrzybienie klimy
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2007, 16:29   #4
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie

A niby płyn chłodniczy wymienia się co 3 lata. Muszę się zastanowić co robić ? :fcp20
matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2007, 16:31   #5
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

matzone, niby tak ale jak masz różowy taki lub coś takiego to do 8 lat możesz nie wymieniać ostatnio dowiadywałem się w ASO bo też chciałem wymieniać.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2007, 16:36   #6
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie

Rozumiem i dzięki za wyjaśnienie :fcp1
matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2007, 16:41   #7
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

spoko ja szedłem na hardcore i chciałem wymienić płyn wspomagania i hamulcowy ale też mi chwilowo odradzono Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2007, 14:32   #8
sworks
ford::beginner
 
Avatar sworks
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 03-04-2007
Skąd: Żary
Model: Ford Focus Turnier
Silnik: 1.8 TDCi/ 100PS
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie

A moje autko bedzie miało 3 lata w czerwcu, ale płynu jest troche poniżej minimum i co teraz zrobić? dolać czy wymienić. Na pewno jest oryginał...więc dokupić i dolać>??
sworks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2007, 17:16   #9
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

sworks, dolać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 20:04   #10
Leo_000
ford::average
 
Imię: Mick
Zarejestrowany: 29-06-2004
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 87
Domyślnie

Hej; płyn chłodniczy to sam mógłbyś jeszcze wymienić ale przeglądu klimatyzacji to sam sobie nie poradzisz. Musiałbyś mieć specjalistyczną maszynę która wyciągnie "stary" czynnik a następnie wraz z olejem doda nowy, to tak w skrócie. I pamietaj używaj klimy rółwnież zimą a bedziesz dłużej nią się cieszył.
__________________
Mondeo'02 TDdi(115KM)
Leo_000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.