Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2010, 11:44   #431
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał wiechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,moja usterka drgań paska jest taka że jak włączę klimatyzację to wszystko cichnie i nic nie dudni,może to dlatego że wówczas obroty idą delikatnie w górę i zaczyna pracować równiej ale tego nie wiem.Przy wyłączonej klimatyzacji na wolnych obrotach dudni (aż miło).Chcę zaznaczyć ze jakieś 10tkm wymieniałem wszystko.Mechanik stwierdził że to wina koła pasowego które tak wytrzymuję.Po przeczytaniu tych wszystkich postów i tak nie ma rozwiązania tej zagadki.
Jak to nie ma rozwiązania tego problemu??? Prze parę (może i parenaście) ostatnich stron jest wałkowany temat wyeliminowania tego cho..ego dźwięku. Po prostu trzeba zainstalować rolkę z tłumikiem drgań na alternator, pochodzącą z wersji benzynowej (lub wymienic cały alternator na pochodzący z benzyny).

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 13:08   #432
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał SEROL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GDZIE TAKIE KUPIC JA ZNALAZŁEM DECOUPLAR W KANADZIE
Łooooo, fajno,wynalazłeś, to jakby nowa jakość. Pytanie, gdzie kupić i cena pewnie też jakaś powalająca.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 13:17   #433
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Dzięki nkluivert za podpowiedzi. Po wymianie całego układu paska zapanowała cisza w samochodzie. Na alternatorze zamontowane jest sprzęgło Magneti Marellli (alternator wymaga spiłowania kołnierza). Koło pasowe dwumasowe Dayco pracuje równo (wymieniłem też 3 śruby mocujące koło do wału) stare latało jak w starej sieczkarni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozostała mi tylko do wymiany ta luźna rolka o której pisałem wcześniej.
To jeszcze tylko dodam, że sprzegło-rolka alternatora zakupiona w sklepie internetowym forda dostosowana do mondeo-benzyna.
Pozdrawiam użytkowników forum i jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi i podpowiedzi
matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 13:48   #434
Szymekmondeo
ford::average
 
Avatar Szymekmondeo
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Płock
Model: MondeoX sedan
Silnik: DuratorQ 2.0 TDCI 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie kupic koło pasowe orginał forda czy dycao??? i jakie macie ceny dycao nr fabryczny koncowka DC bo jest za 340 zł ale BD.Czy jezeli chce DB to musi byc to orginał????
Szymekmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 15:14   #435
reeich
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: CiesYn
Model: Mondeo MK4 TITANIUM S hatch ,mondeo kombi,calibra
Silnik: 2.5T 220KM 2.0 TDCI 130KM,2.0 benzyna
Rocznik: 2010,2002,1992
Postów: 63
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu masz kupiłem tydzien temu i jest ok
reeich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 18:59   #436
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Szymekmondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie kupic koło pasowe orginał forda czy dycao???
Przecież to jest to samo. Różni się tylko ceną. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 20:09   #437
Szymekmondeo
ford::average
 
Avatar Szymekmondeo
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Płock
Model: MondeoX sedan
Silnik: DuratorQ 2.0 TDCI 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie

Cytat:
Napisał reeich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu masz kupiłem tydzien temu i jest ok
ALe masz na kole czy tam pudełku DC???Płaciłes przelewem??

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież to jest to samo. Różni się tylko ceną. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem ze to samo ale własnie nie mogłem znaleść dycao DC było tylko BC.Ale kolega dał link i juz wszystko mi sie rozjaśniłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 19-09-2010 o 20:26 Powód: Regulamin pkt 21
Szymekmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 22:41   #438
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Szymekmondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem ze to samo ale własnie nie mogłem znaleść dycao DC było tylko BC.Ale kolega dał link i juz wszystko mi sie rozjaśniłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W nagłówku jest DC, więc chyba to jest ostatnia (najnowsza) seria?
A dalej jest napisane: "Zgodne z numerem fabrycznym z części: 4C1Q 6B319 DB " Ale o so chozi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2010, 21:34   #439
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Jeżeli chodzi o to koło pasowe na alternatorze, to znalazłem info, że w ofercie INA znajduje się kółko OAD. Pasuje tylko znaleźć odpowiednie pasujące. Czy ktoś ma jakiś katalog z opisem? Bo szukałem, ale niewiele znalazłem.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 09:23   #440
Pioter_PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

no i ja rowniez stoje przed dylematem wymiany zespolu napinacza. Sluchajcie 2 lata temu na przegladzie mowili mi ze powinienem to wymienic jednak tego nie zrobilem bo wydawalo mi sie ze Panowie z ABScar probuja naciagnac mnie na kase. Teraz na ostatnim przegladzie znowu powiedzieli ze trzeba to wymienic jednak nie wiem czy im wierzyc ze to juz trzeba wymieniac bo poza halasem nic sie raczej nie dzieje. 2 lata jezdze z niewymienionym i jakos nic sie do tej pory nie stalo wiec moze wogole nie warto tego wymieniac dopoki nic sie nie dzieje poza halasem? czy jest to tylko proba naciagniecia na kase ze strony warsztatu?
Pioter_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.