Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2010, 21:26   #421
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

OAP i OAD - Gates takie robi i nazywa się to DriveAlign [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale OAD pewnie nie do wszystkich aut
znalazłem do citroena hdi ale to jest OAP (chyba bo w kodach jest na początku tylko OAP70**)
np. - sprzęgło jednokierunkowe, Producent:GATES, kod: OAP7034


Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 03-09-2010 o 00:25
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 10:33   #422
cinus
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 63
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam.
Mondeo Mk3, 2.0 TDCi, 2002 roku.

Proszę o poradę czy dobry element wybrałem a propo wymiany rolki napinacza.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Mechanik powiedział mi, że musi opuścić silnik żeby wymienić rolkę napinacza, czy jest to konieczne?


Z góry dziękuje za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cinus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 11:11   #423
kiedrus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Tyle, że ten temat jest o napinaczu paska alternatora i klimatyzacji...
Napinacz z Twojego linku jest od wspomagania i chłodzenia..musisz sprecyzować o który układ Ci chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiedrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 09:06   #424
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Wymieniłem wszystkie elementy związane z paskiem klinowym ale rolki prowadzącej luźnej gładkiej paska wieloklinowego nie dałem rady wymienić na nową ( brakuje kilku mm aby ją swobodnie wyjąć). Napiszcie jak ją wymienić (może mam podnieść silnik)?
matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 11:32   #425
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał matzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem wszystkie elementy związane z paskiem klinowym ale rolki prowadzącej luźnej gładkiej paska wieloklinowego nie dałem rady wymienić na nową ( brakuje kilku mm aby ją swobodnie wyjąć). Napiszcie jak ją wymienić (może mam podnieść silnik)?
Ja podniosłem silnik w takim przypadku, odkręciłem poduszkę od strony paska pod spód lewarek hydrauliczny wraz z małą deską co by miski nie uszkodzić i silnik w górę wywindowałem na maksa. Potem odkręciłem kółko i szpilkę na której się obraca, bo samo kółko nie zejdzie tak było w moim przypadku. Później pozostaje poskręcać wszystko w odwrotnej kolejności od rozkręcania i gotowe, kółko wymienione.
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 13:49   #426
akkc
ford::amateur
 
Avatar akkc
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: JAWOR
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam wszystkich

Aby silnik w końcu pracował przyzwoicie należy wymienić cały układ paska wielorowkowego !

Ja wymieniłem:
Koło pasowe, rolki, pasek, napinacz, i zamiast swojego alternatora władowałem cały altek z benzyniaka 2.0 Duratec (nie bawiłem się w wymianę samej rolki)

Wreszcie po wielu nieudanych próbach wymiany na raty - nastała cisza !!!

W końcu słychać pracujący diesel a nie łomot zużytego koła, napinacza i rolek itd...

Zobaczymy na jak długo ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
akkc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 16:38   #427
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Gratulacje akkc!!
Ale wydaje mi się, że jakbyś wymienił sam alternator z benzyniaka efekt byłby taki sam... chyba że koło pasowe miałeś całkowicie zwichrowane...
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 20:50   #428
reeich
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: CiesYn
Model: Mondeo MK4 TITANIUM S hatch ,mondeo kombi,calibra
Silnik: 2.5T 220KM 2.0 TDCI 130KM,2.0 benzyna
Rocznik: 2010,2002,1992
Postów: 63
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

matzone nic nie trzeba podnosic !!! [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podważyć trzeba srubokretem płaskim te blache zeby oddzielila sie od rolki i wtedy wszystko wyjdzie bez problemu
reeich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 21:10   #429
pavulon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130km/automat
Rocznik: 12/2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

ja w ubiegłym tyg. wymieniłem napinacz wraz z kołem pasowym i paskiem, po oględzinach rolki były si. Teraz wszystko w porządku. koło 340, napinacz 370, pasek 60, wymiana 80
pavulon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 11:16   #430
wiechu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: Ghia
Silnik: 2,0TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam,moja usterka drgań paska jest taka że jak włączę klimatyzację to wszystko cichnie i nic nie dudni,może to dlatego że wówczas obroty idą delikatnie w górę i zaczyna pracować równiej ale tego nie wiem.Przy wyłączonej klimatyzacji na wolnych obrotach dudni (aż miło).Chcę zaznaczyć ze jakieś 10tkm wymieniałem wszystko.Mechanik stwierdził że to wina koła pasowego które tak wytrzymuję.Po przeczytaniu tych wszystkich postów i tak nie ma rozwiązania tej zagadki.
wiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.