Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2013, 18:36   #1
Jasiu1907
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Nie działa klakson

Witam jestem nowym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałość gdyż auto mam dopiero dwa dni i okazało się żę nie działa klakson. Sprawdzałem bezpiecznik i jest ok przekaźnik słychać że cyka wiec wydaje mi się że też jest ok lecz nie mogłem go wyjąć by spr na krótko gdyż nie chciał wyjść a na siłe nie chciałem szarpać jest jakiś sposób czy co? A drugie pytanie gdzie jest trąbka bym sprawdził czy dochodzi do niej prąd? W Octavi miałem w zderzaku po prawej stronie a tutaj nie wiem gdyż jest wszystko zabudowane i nie wiem czy muszę ściągać atrape od spodu a nie mam kanału czy jest gdzieś od góry. Proszę nie pisać jak ktoś nie jest pewny że tam jest lub jak się wyciąga te przekaźniki bo nie chciał bym narobić sobie szkód. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc pozdrawiam

Jasiu1907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 19:34   #2
erniio
ford::average
 
Avatar erniio
 
Imię: Ernest
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Stargard
Model: VW GOLF
Silnik: 1.6 TDI (105KM)
Rocznik: 2011
Postów: 105
Domyślnie Odp: Nie działa klakson

Ściągasz osłonę górna atrapę wraz z grillem i z automatu widać klakson, sprawdź kable
erniio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 10:24   #3
maciekmisi
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 31-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6, 100KM, benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 51
Domyślnie Odp: Nie działa klakson

U mnie byl popsuty przekaznik. Tez cykal, a nie puszczal pradu. Najlatwiej sprawdzic zamieniajac bodaj z tym od klimy, bo sa takie same.
maciekmisi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 16:51   #4
Jasiu1907
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: Nie działa klakson

dzięki za odp ale jak się wyciąga te przekaźniki bo nie chce na siłe by coś nie zepsuć a inaczej wątpie że wyjdą na wekend zamierzam się za to wziąść więc jak zlokalizuje to dokładnie opiszę ten temat
Jasiu1907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2013, 17:43   #5
Jasiu1907
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: Nie działa klakson

ZAMYKAM TEMAT OPIS PROBLEMU
zEPSUŁA SIĘ TRĄBKA OD KLAKSONU KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ POD GRILEM TAK JAK MI NAPISAŁ KOLEGA WYŻEJ ODKRECAMY DWIE ŚRUBKI NA KOŃCACH TE PO ŚRODKU ZOSTAJĄ WYCIĄGAMY KLIPSY ODCZEPIAMY ZACZEPY I WIDAĆ TRĄBKE ODCZEPIAMY WTYKE KTOŚ PODPNAMY MIERNIK I NACISKAMY NA KLAKSON NA KIEROWNICY JEŚLI POKAŻE SIĘ NAPIĘCIE ZNACZY ŻE TRĄBKA JEST ZEPSUTA A ŻEBY SPR. PRZEKAŹNIK MOŻNA WYCIĄGNĄĆ JAKIŚ INNY TAKI SAM I ZAMIENIĆ POWINIEN CYKAĆ PO NACIŚNIĘCIU NA KIEROWNICE. PRZEKAŹNIKI WYCIĄGA SIĘ NORMALNIE DO GÓRY TRZEBA TROCHE MOCNIEJ JAKBY KTOŚ MIAŁ JAKIŚ PROBLEM ROSZĘ PISAĆ TO POMOGĘ
Jasiu1907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2013, 19:25   #6
hokus
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2011
Skąd: puławy
Model: fokus kombi
Silnik: 1,6ZetecSE
Rocznik: 2001
Postów: 94
Domyślnie Odp: Nie działa klakson

Jasiu krzyczysz jakbyś ogłuchł od tej trąbki, jak nie zamknięte to doradzę abyś postukał, podmuchał w trąbkę, wysypał z niej piach i inne syfy i może się obudzi.
hokus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2013, 19:58   #7
erniio
ford::average
 
Avatar erniio
 
Imię: Ernest
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Stargard
Model: VW GOLF
Silnik: 1.6 TDI (105KM)
Rocznik: 2011
Postów: 105
Domyślnie Odp: Nie działa klakson

Cytat:
Napisał Jasiu1907 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ZAMYKAM TEMAT OPIS PROBLEMU
zEPSUŁA SIĘ TRĄBKA OD KLAKSONU KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ POD GRILEM TAK JAK MI NAPISAŁ KOLEGA WYŻEJ ODKRECAMY DWIE ŚRUBKI NA KOŃCACH TE PO ŚRODKU ZOSTAJĄ WYCIĄGAMY KLIPSY ODCZEPIAMY ZACZEPY I WIDAĆ TRĄBKE ODCZEPIAMY WTYKE KTOŚ PODPNAMY MIERNIK I NACISKAMY NA KLAKSON NA KIEROWNICY JEŚLI POKAŻE SIĘ NAPIĘCIE ZNACZY ŻE TRĄBKA JEST ZEPSUTA A ŻEBY SPR. PRZEKAŹNIK MOŻNA WYCIĄGNĄĆ JAKIŚ INNY TAKI SAM I ZAMIENIĆ POWINIEN CYKAĆ PO NACIŚNIĘCIU NA KIEROWNICE. PRZEKAŹNIKI WYCIĄGA SIĘ NORMALNIE DO GÓRY TRZEBA TROCHE MOCNIEJ JAKBY KTOŚ MIAŁ JAKIŚ PROBLEM ROSZĘ PISAĆ TO POMOGĘ


Jak chcesz mam klakson na zbyciu , który chętnie odsprzedam
erniio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.