Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2013, 22:12   #41
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Niestety z Delphi tak jest nie ma gwarancji i juz.
Normalnie bym ci sprzedał zaworki ale aż strach.

zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 22:20   #42
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Zaworkow to pewnie mam co najmniej jeden komlet orginalnych w tych wtryskach które leżą które sa na starych koncowkach. Tylko że na tamtych tez klekotał i i bardziej dymil niż na tym komplecie z nowymi koncowkami. No tak to jest ford i nie kazdy nawet się chce go podejmować naprawiać ale polak madry po szkodzie bo jak go kupowalem to nie bylem swiadom ze te silniki sa obdazone takimi probelemami i do tego kosztownymi czwesciami. Szkoda ze troche daleko mieszkasz bo bym podjechał do Ciebie i moze Ty byś mi w rosadnych pieniadzach by do czegoś doszedł. Bo do tego mechanika który twierdzi ze mi coś w nich podreguluje to chyba niema sensu jechać jesli mowicie ze mozna regulować jak na wolnych obrotach obrotach klekocze a na wyzsze to niema juz takiego wplywu.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 22:27   #43
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

No niestety, pabianice troche daleko,
i teraz tak jezeli masz jakies stare zaworki we wtryskach lub osobno, i są jako takie to je szybko sprzedaj. Bo jak lezą 6miesiecy albo 1rok góra to już je można tylko oddac na złom, mimo tego ze są zanurzone w ropie.
Niestety wiem cos otym.
Zrobisz jak będziesz chciałm ale ja bym podjechał do kumatego mechanika i podpiął kompa, i potem ewentualnie Poszukał kogoś w swojej okolicy kto ma EPS-a, albo hartrdigda zeby sprawdził je na 100%.
Pozdrawiam
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 22:34   #44
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Ale skad tu takich kumatych fachowców wziac wszedzie tylko słysze ceny ktore od razu zniechecaja. No z Radomia mialbym jedyne 150 bo obecnie tam mieszkam. Mowisz ze zaworki sa do wyrzucenia jak leza? no ja mialem oodac te wtryski ale jak sie okazało ze nie jestem na 100% zadowolony z naprawy to pomyslalem ze zachowam je awaryjnie jak by sie coś dzialo bardziej izeby miec kartę przetargowa . Ale facet chyba o nich zapomnial bo sie nie upomina o nie. A co sadzisz o metodzie piatego wtrysku ? nie pomogla by ona znaleść który to wtrysk najbardziej hałasuje o ile to jest halas z jednego.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 22:43   #45
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Mówisz o podmianie 5 wtrysku, metoda dobra ale w starych dieslach, no chyba że masz komputer, ale tu znowu się pojawia problem kumatego mechanika.

Ja proponuje metode 3 wtrysków. Czyli wyjmowanie wtyczki pokolei z kazdego wtrysku i sprawdzanie na ucho po wyjęciu wtyczki z którego wtrysku auto reaguje inaczej niz z pozostałych.

Problem w tym ze prawdopodobnie wyskoczy bład w sterowniku i znowu sie nie obejdzie bez mechanika.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 23:03   #46
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

No ale jak czytalem podpina sie piąty wtrysk pod ten właśnie odpiety i komp nie powinien załapać błedu bo mysli ze wtryski sa podpiete wszystkie. Ta metoda podobno ma ulatwic znalezienie lejacego wtrysku bo obserowuje sie wtedy spaliny i ja przestaje dymic to znaczy ze ten odpiety wtrysk jest tego przyczyna. A jak by na 3 wtryski robic to po zgaszeniu ten bład nie skasuje sie sam, trzeba kasowac od nowa u mechanika? i Czy wogóle silnik bedzi chodzil na 3 cylindry sterownik nie wyłaczy go w momecie jak straci laczność z odpinanym wtryskiem? No to musialbym robic to u mechanika bo jak potem dojechac . Dzis usłyszalem pewna ciekawostke na temat kasowanią błedów niewiem na ile jest prawdziwa i bezpieczna ale polega ona na odkreceniu obu klem od akumulatora i ich zwarciu na chwile co ma spowodowac ze w sterowniku wszystko zaostanie wykasowane i wróci on do ustawien fabrycznych . słyszał ktoś o czymś takim?
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 23:12   #47
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Jak odłaczysz klemy od akumulatora i je zewrzesz- te klemy (ale odłączone od akumulatora to nic ci to nie da, bo po co zwierac dwa kawałki metalu- tak jest jak są odłaczone)

Natomiast jak zewrzesz dwie klamy na podłączonym akumulatorze no to błędy sie saksują na 100%, tylko ze auta juz nigdy prawdopodnobnie nie odpalisz (nówiąc po chłopsu zrobi się BUM) i po problemie.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 23:18   #48
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

No o robieniu zwarcia na akumulatorze to wiem ze bedzie bum. A podobno sterownik ma jakis minimalny prad który potrzymuje zapisane dane ostatnie a po takim zwarciu sa wymazywane.

Bump:
Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale jak czytalem podpina sie piąty wtrysk pod ten właśnie odpiety i komp nie powinien załapać błedu bo mysli ze wtryski sa podpiete wszystkie. Ta metoda podobno ma ulatwic znalezienie lejacego wtrysku bo obserowuje sie wtedy spaliny i jak przestaje dymic to znaczy ze ten odpiety wtrysk jest tego przyczyna. A jak by na 3 wtryski robic to po zgaszeniu ten bład nie skasuje sie sam, trzeba kasowac od nowa u mechanika? i Czy wogóle silnik bedzi chodzil na 3 cylindry sterownik nie wyłaczy go w momecie jak straci laczność z odpinanym wtryskiem? No to musialbym robic to u mechanika bo jak potem dojechac
a jak odniesiesz sie do tego?
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 23-03-2013 o 23:20
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 15:04   #49
romek10
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Skąd: EL
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 61
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Technika zwierania klem jest polecana przy francuzach (PSA), to tak jakbyś wyjął akumulator na kilka dni, tylko wersja przyspieszona. Pozwala pozbyć się resztek prądu siedzącego w kondensatorkach. Resetu twardych błędów to nie zrobi.

Co do pomysłu z piątym wtryskiem, to nie jestem pewien czy nie wygenerujesz błędu korekcji wtrysku (standard przy benzynowcach i pracy na LPG - komp zmienia a efektu nie ma i check). Więc najpierw zaopatrz się w kabelek, bo nie wiem czy mondek nie zapali check'a na stałe - Peugeot zapala).

PS. Jak mi poleciały wtryski w Mondku, to próba przelewowa pokazała z którego się leje, tzn. wtrysk lał i na przelewy nie szło prawie nic. Było to obrazowe potwierdzenie błędu spalania stukowego 3-co cylindra. Tyle że u mnie regeneracja kosztowała rok temu 3 koła (a nie dwa). Za to dostałem pudełka z wymienionymi częściami kody i gwarancję. Po zakodowaniu wtrysków od razu chodził gładziutko. Moje oryginalne Delphi wytrzymały 170kkm. Po regeneracji na razie jest 13 tys. Teraz czekam na turbinę.

Ostatnio edytowane przez romek10 ; 25-03-2013 o 15:07
romek10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 16:37   #50
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

No moje orginalne wytrzymły 160 tyś. A Turbina ile ci wytrzymała??
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.