Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2018, 08:35   #21
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Spalanie oleju po remoncie 250ml/1000km - czy to dużo czy normalne zużycie?

Cytat:
Napisał brysiu04 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, jest 0,7l kolego.
skąd taka informacja?

bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 20:46   #22
brysiu04
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-03-2017
Skąd: Pęcice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 DURATEC-HE 145
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Spalanie oleju po remoncie 250ml/1000km - czy to dużo czy normalne zużycie?

Sprawdzałem na własnym przykładzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brysiu04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 16:43   #23
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Spalanie oleju po remoncie 250ml/1000km - czy to dużo czy normalne zużycie?

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie pseudoremonty udaja sie tylko w 50 procentach.
zalezy wszystko od wielkosci wyrobienia tulei cylindrowych, od tłoków, czy maja jeszcze zachowane wymiary, oraz od gatunku danych nowych pierscieni, oraz prowadnic zaworów, czy w ogóle zostały wymienione.

Prawdziwy, profesjonalny remont musi kosztowac ponad 5 tys, i wtedy jak cos nie wyjdzie mozna ciagac mechanika po sadach, a tak, to pogoni, zamknie brame i nie wpusci na plac.
Nie byłoby problemu gdyby mnie uprzedził że remont może nie wyjść, że nie zawsze się udaje, że szanse są np 50%. Usłyszałem tylko że "po moim remoncie nie będzie brał ci oleju", a czy do regeneracji będzie tylko głowica i do wymiany pierścienie, czy będzie potrzebny cały remont, to mi powiedział wtedy że to oceni jak rozbierze silnik i podobno wszystko było ok. Teraz jak bierze 250ml/1000km to trochę mnie zbywa że każdy silnik bierze olej. Mówił że nie będzie brał to spodziewałem się że od wymiany do wymiany więcej niż litr, ewentualnie 2 litry (bo to nie nowy silnik przecież) nie będę musiał wlewac.
Gdyby mnie uprzedził to zrobiłbym porządny kapitalny remont, różnica to 1000 zl, ewentualnie jeśli bym nie chciał generalnego to tylko do siebie mógłbym mieć pretensje i bym do niego wrócił ale z kolejną usługa kapitalnego remontu. A teraz to nie wiem czy gostek faktycznie jest taki dobry jak na forum ludzie pisali.
Kontaktowałem się z ludźmi którzy robili u jego remont i oni od wymiany do wymiany oleju nie muszą dolewac, dlatego podejrzewam że może tylko u mnie po prostu coś nie wyszło. Zdarza się, ale nie znam się i nie wiem gdzie można było popełnić ewentualny błąd, nie mam fotorelacji z naprawy i żadnych innych informacji co i jak było robione, może jak jakieś części z silnika dawał komuś do zrobienia czegoś tam to może wtedy coś nie wyszło (chyba regeneracje robi w firmie od regeneracji a on całą resztę), no ale wystarczy jak chłop weźmie za to odpowiedzialność i poprawi. Obiecał że poprawi i mam nadzieję że wszystko skończy się pozytywnie (choć już zaczął mówić ostatnio ze nie obieca mi że będzie lepiej po poprawce), tematu nie odpuszczę zwłaszcza ze jeszcze dodatkowo faktury za remont mi nie dał, a jak chciałem to domagał się kilkuset złotych na podatek, wstępnie ustalona kwota 3000zl miała być kwotą którą faktycznie zapłacę, a nie netto.
Zbadalem jeszcze ostatnio w laboratorium próbkę oleju 5w40 przy zlewaniu przy 8000km, wyniki są bardzo dobre, jedynie krzem mam podwyższony. Albo coś z filtracja powietrza jest nie tak, albo jakiś smar (wg opisu z laboratorium) . Ogólnie z badania oleju wynika że silnik jest w dobrej kondycji. Nie wiem co to badanie miało pokazać, ale ktoś mi takie coś zaproponował to już wszystkiego się chytam, bo cierpliwość straciłem, ale przynajmniej jest jedna rzecz która może cieszyć - zanieczyszczenia oleju mam w normie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pojezdze chwilę i na reklamację pójdę jeśli 2 litry dolewek nie starczy mi powiedzmy że na 8tys km, 3000 zl zapłaciłem za fachową robotę, a nie żebym musiał się tak jak teraz zatrzymywać co drugi wyjazd żeby olej sprawdzić i co chwilę dolewac.
Ogólnie to rozumiem że coś może nie wyjść, to tylko auto, nie chce na nikogo naskakiwac bo nie zawsze wszystko wychodzi idealnie. Ale jak już coś nie wyszło to wypadałoby to poprawic
Temat w sumie uważam za zamknięty, bo teraz cała reszta to już do wyjaśnienia z mechanikiem za jakiś czas ☺️
Pisałem tutaj bo miałem wątpliwości początkowo czy może nie przesadzam, czy może jednak wszystko jest ok, nie znam się, to się zastanawiam nad takimi rzeczami.
Dzięki za pomoc

Bump: A da się sprawdzić czy ten olej jest spalany czy np może gdzieś wylatuje? Bo niby wyciekow nie ma, było to dokładnie sprawdzone. A czy spala - na badaniu spalin spalanie takiej ilości oleju wyjdzie?

Ostatnio edytowane przez hehe89 ; 09-10-2018 o 16:52
hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 16:56   #24
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Spalanie oleju po remoncie 250ml/1000km - czy to dużo czy normalne zużycie?

Cytat:
Napisał brysiu04 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałem na własnym przykładzie
to chyba źle sprawdzałeś , jest tak jak kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisze - wchodzi 1 litr , wiem bo też miałem kiedyś takie mondeo mk3 2,0 benzynkę
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 17:49   #25
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Spalanie oleju po remoncie 250ml/1000km - czy to dużo czy normalne zużycie?

HeHE, jak włożą czujnik do rury wydechowej na stacji diagnostycznej, to wykaże spalanie oleju.

Piszesz że na mechanice nie znasz, ale może chciałbyś wiedzieć co może być przyczyną.Mechanik to przeczuwa, i mówiąc że poprawi, ale niewiele to da,to wie co mówi.

Jesteś własnie w tych 50 procentach, co remont sie nie udaje.
A nie udał sie dlatego, że za mocno były wypracowane tuleje cylindrowe, i za mocno wytarte tłoki.
A nowe pierścienie, po włożeniu na tłok i do cylindra od razu miały szpary ponad normę, a to dlatego że nie da sie inaczej założyć pierścieni, bo każda tuleja na 0,5 cm od góry ma wymiar oryginalny, bo tam nie dochodzą pierścienie na pracującym tłoku.

Można zrobić to, ale trzeba wyjąć silnik z ramy, rozebrać do ostatniej śrubki, dać do szlifierni w celu honowania tulei cylindroowych.

Jak mechanik robił oszczędnie, too skutek taki jak u Ciebie.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 18:25   #26
harykuba03@gmail.com
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 06-10-2018
Skąd: Stegna
Model: Ford Mondeo ST220
Silnik: 3000cm
Rocznik: 2004
Postów: 46
Exclamation Odp: Spalanie oleju po remoncie 250ml/1000km - czy to dużo czy normalne zużycie?

Dziwne, mam ten sam silnik i z reką na sercu nawet 100 ml nie wezmie oleju. A ostatnio kupilem ST 220 i dramat, na 1000 km bierze 1 litr oleju..
harykuba03@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 23:24   #27
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Spalanie oleju po remoncie 250ml/1000km - czy to dużo czy normalne zużycie?

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HeHE, jak włożą czujnik do rury wydechowej na stacji diagnostycznej, to wykaże spalanie oleju.

Piszesz że na mechanice nie znasz, ale może chciałbyś wiedzieć co może być przyczyną.Mechanik to przeczuwa, i mówiąc że poprawi, ale niewiele to da,to wie co mówi.

Jesteś własnie w tych 50 procentach, co remont sie nie udaje.
A nie udał sie dlatego, że za mocno były wypracowane tuleje cylindrowe, i za mocno wytarte tłoki.
A nowe pierścienie, po włożeniu na tłok i do cylindra od razu miały szpary ponad normę, a to dlatego że nie da sie inaczej założyć pierścieni, bo każda tuleja na 0,5 cm od góry ma wymiar oryginalny, bo tam nie dochodzą pierścienie na pracującym tłoku.

Można zrobić to, ale trzeba wyjąć silnik z ramy, rozebrać do ostatniej śrubki, dać do szlifierni w celu honowania tulei cylindroowych.

Jak mechanik robił oszczędnie, too skutek taki jak u Ciebie.
No i nawet za poprawkę w szlifierni o której mówisz jestem w stanie zapłacić, wystarczy mi że za rozebranie i poskladanie silnika nie policzy kasy, bo nie moja wina ze chciał przyoszczedzic i akurat nie wyszło. Zapłaciłem za remont zdając sie na doświadczenie mechanika, nie udalo się to liczę na reklamację i za to co było niezrobione zapłacę, jedynie robocizne chciałbym za darmo, bo to nie moja wina ze drugi raz go rozbierac będzie musiał

Ostatnio edytowane przez hehe89 ; 10-10-2018 o 23:28
hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.